Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Žaloba na ochranu osobnosti při nepravdivém nařčení z krádeže věci

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Žaloba na ochranu osobnosti při nepravdivém nařčení z krádeže věci Email
Středa, 08. prosinec 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3868x

Potřebovala bych poradit. Ve svém předchozím zaměstnání se ztrácely věci a podezření padlo na mou osobu. Nikdy my nikdo nic nedokázal a ani nemohl, protože jsem nic neukradla. Ale podezření na mě pořád zůstalo. Nebyla mi prodloužena smlouva a pracovní poměr byl ukončen. Poté jsem nastoupila na MD. Když jsem se vrátila zpět do zaměstnání, tak se ta  pomluva opět objevila, byla jsem ve zkušební době.

___
___

Hned se na mě všichni dívali skrz prsty a i když jsem svědomitě plnila své pracovní povinnosti a nebyly proti mé osobě žádné pracovní výtky, byla mi ukončena pracovní smlouva ve zkušební době bez udání důvodu. Je mi jasné proč, ale nikdo to nahlas neřekl. Když jsem si žádala o práci na jiném oddělení, má nadřízená samozřejmě pomluvu poslala dál a já mám teď problém sehnat v této firmě práci, přestože jsem nic neprovedla. Mám šanci se proti tomu se bránit? Prosím poraďte . Mám malé dítě a potřebuji se vrátit do práce. Děkuji za odpověd. Tereza

ODPOVĚĎ:

Ve Vašem případě máte dvě možnosti. První je obrátit se na soud s žalobou na ochranu osobnosti, kde budete muset prokázat, že došlo k porušení Vašich osobnostních práv, a také kdo je porušil. Je zřejmé, že dokázat tuto skutečnost bude ve Vašem případě velmi obtížné.
Druhá možnost je obrátit se přímo na Policii, aby prošetřila, zda nebyl spáchán trestný čin pomluvy. V tomto druhém případě bude Policie povinna opatřit všechny důkazy, avšak i ona se může snadno dostat do důkazné nouze a případ pro nedostatek důkazů odložit.

Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny