Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Mokré plavky, spodní prádlo a vaginální mykózy (kvasinkové infekce)

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Mokré plavky, spodní prádlo a vaginální mykózy (kvasinkové infekce) Email
Pátek, 24. srpen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3327x
Jak se mám v létě obléknout, aby se mi neopakovaly mykózy? Prý nemám chodit ani v mokrých plavkách, ale není to už přehnané? Před nebudu po pláži chodit v »bombarďákách«.  Díky, Verča
___
___


ODPOVĚĎ:

Schnoucí plavky přispívají k zapařování, pocení a mění rovnováhu v pochvě. Mohou také způsobit prochlazení pánve.

Mokré plavky prospívají kvasinkám, které vaginální mykózu způsobují, proto se po koupání vždy převlékněte (tzn. v mokrých plavkách nejezděte domů). Dnes existují volné plážové oděvy, ve kterých můžete udělat i »parádu«.

Nevhodné jsou však všechny druhy oděvů, ve kterých se můžete zapařit, a to nejen po koupání, ale i na běžné nošení. Typicky rizikové jsou i například punčocháče, totéž platí pro "umělinové" (polyesterové) spodní prádlo.

Dávejte přednost bavlněnému spodnímu prádlu, neboť nylon a syntetika nejsou prodyšné a zadržují vlhkost, tudíž opět dochází k přemnožení bakterií a kvasinek.

Také kalhotky tanga jsou považovány za rizikový faktor poševní mykozy, usnadňují totiž přenos kvasinek (a bakterie E. coli) z konečníku přímo k poševnímu vchodu. Spodní prádlo kupujte v "kamenných obchodech." Na tržnicíci je sice levné, ale nemáte záruku, že je opravdu bavlněné. Stačí i malá příměs umělého vlákna, a prodyšnost se výrazně sníží.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny