Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Bylina na léčbu deprese - třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum), šafrán (Crocus sativus)

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Bylina na léčbu deprese - třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum), šafrán (Crocus sativus) Email
Středa, 22. srpen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3141x
Mám deprese, doktorka mi chce napsat antidepresiva. Nechci ale brát léky. Je nějaká bylina, která by mi pomohla? Zuzana
___
___


ODPOVĚĎ:

Alternativou k synteticky (chemicky) připraveným antidepresivům jsou látky rostlinného původu, z nichž některé mají dlouhou tradici a jejich účinek je ověřen klinickými studiemi. Jedná se o rostlinný výtažek z třezalky tečkované (Hypericum perforatum), který je účinný při léčbě mírných depresí. Pro dosažení žádaného účinku by se měl podávat v dostatečné dávce několikrát denně po dobu několika týdnů. Je ale potřeba dát pozor na interakce, tedy ovlivnění účinku jiných současně podaných léků, například antikoncepce (třezalka snižuje její účinnost), přípravků užívaných při onemocnění srdce (digoxin) a při léčbě vysokého krevního tlaku, imunosupresiv (potlačují funkci imunítního systému např. u transplantovaných pacientů), antiepileptik, warfarinu a neměla by se podávat s jinými antidepresivy.

Třezalka zvyšuje citlivost pokožky k UV záření, proto by se jedinci užívající třezalku měli vyvarovat pobytu na slunci (případně se chránit přípravky s vysokým UV faktorem) a v soláriích. Dalším přírodním antidepresivem je výtažek z blizen šafránu (Crocus sativus). Jde o velmi vhodný a dobře tolerovaný prostředek při léčbě mírné deprese a deprese doprovázené nespavostí. Ve volně prodejném přípravku se kromě výtažku ze šafránu vyskytuje i L-tryptofan (aminokyselina, která se v těle přeměňuje na serotonin) a vitamin B6 (důležitý pro správnou funkci nervového systému a zvyšující odolnost vůči stresu).

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny