Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Má nájemník který neplatí nájemné při výpovědi nárok na náhradní bydlení

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Má nájemník který neplatí nájemné při výpovědi nárok na náhradní bydlení Email
Úterý, 03. srpen 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3060x

Chtěla bych se zeptat co mám dělat s nájemníky v rodiném domě, který je rozdělaný na tři bytové jednotky. Jednu jednotku pronajímáme, máme napsanou nájmení smlouvu splatnou do 20. dne v měsíci. Ale nájemníci se stále opoždují s placením nájemného skoro o půl měsíce. Teď už neplatí vůbec - nemám nájem za duben ni květen. Pořád jen slyším sliby - že mi to dají další týden a pořád nic. Je možné abych napsala výpověd z nájmu bez náhrady ubytování, když zde mají trvalý pobyt. Děkuji, Lucie

___
___
ODPOVĚĎ:

Trvalý pobyt nijak nesouvisí s právem nájemníků v bytě bydlet, nebo tam zůstat. Vy máte právo podat výpověď z nájmu bytu v případě, že se zpozdí s nájmem o déle než tři měsíce.

Pokud tedy nezaplatili za duben a květen, počkejte na nájem za červen. V případě, že ani v den splatnosti třetího nesplaceného měsíce nebude nájem splacen, napište písemnou výpověď z nájmu nemovitosti.

V tomto případě nájemníci nemají nárok na náhradní ubytování, ale mohou do 30 dnů podat žalobu k soudu na neplatnost výpovědi. Pokud tak učiní, můžou v bytě zůstat do rozhodnutí soudu.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny