Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Krize v manželství po odchodu dětí z domu - jak manželství zachránit?

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Krize v manželství po odchodu dětí z domu - jak manželství zachránit? Email
Pondělí, 14. duben 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2085x

Naše problémy v manželství se táhnou od té doby, co odešly děti z domu. Není to tak dávno, asi rok a půl. Těšila jsem se na dovolenou a myslela, že se náš vztah s mužem upevní. Ale je tomu naopak. Dovolená u moře pro nás oba znamenala muka. Třikrát denně hádky, na pláž jsem chodila sama a večer místo chození po promenádě jsem brečela na pokoji luxusního hotelu. Po návratu se situace mírně uklidnila, ale já jsem na dně. Jak z toho ven? Alena

___

___

ODPOVĚĎ:

Po odchodu dětí z domova se obvykle vztah mezi manželi prohloubí. Není to ale pravidlem. Manžel se mohl v době, kdy jste se starala o rodinu, hodně ztotožnit se svojí prací. Možná si od vás trochu odvykl. Možná ho časem dokážete zase ochočit, ale určitě si vytvořte svůj vlastní život. Záleží na vás, jestli budete cvičit jógu nebo aerobic, psát básně nebo malovat, chodit do kostela nebo do posilovny, pěstovat dobré vztahy nebo květiny, chodit na procházky se psem nebo i bez něj a učit se španělsky nebo poznávat památky. Ženy si víc váží sebevědomých mužů než těch, které se jim zavěsí na krk.
A platí to i obráceně. To, že dovolená problém nezlepšila, je pochopitelné. Lidé před dovolenou chtějí to či ono stihnout, aby pak na dovolené byli šťastní. Jenomže nejsou šťastní, ale uštvaní. Mají neprávem vztek na partnera, že jim ono přepokládané štěstí pokazil. To pochopitelně jejich vztah nezlepší. Ještě důležitá poznámka: alkohol a návykové léky jsou v komplikovaných životních situacích zvláště nebezpečné - pro ženy i pro jejich vztahy.

 

Na dotaz odpověděl: Prim. MUDr. Karel Nešpor, CSc., Praha

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny