Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Klekačka nebo balon (overball) při práci na počítači - co je z ortopedického hlediska ergonomicky lepší?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Klekačka nebo balon (overball) při práci na počítači - co je z ortopedického hlediska ergonomicky lepší? Email
Neděle, 07. únor 2016 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2589x

Je mi 53 let a v práci většinu dne prosedím u počítače. Bolívá mě často za krkem. Pomůže mi, když budu místo na židli sedět na klekačce, případně na velkém balonu (overballu)? Jitka O.

___

___

ODPOVĚĎ:

Pokud celý den prosedíte, je důležité, abyste dlouhodobě nesetrvávala v jedné a nepřirozené poloze.To se stává například při nesprávné výši monitoru, která je častá u notebooků - monitor je příliš nízko a vy máte celý den skloněnou hlavu. Častá je i nesprávná poloha ramen, když vám chybí opěrky rukou, nebo dlouhodobě pootočená hlava směrem do strany, třeba ke kolegyni apod. Důležité je také polohy střídat. Pokud sedíte celý den na klekačce, opět setrváváte v jedné pozici, a ta může být - pokud na klekačce nesedíte správně - na páteř zatěžující. Spíš než klekačku proto doporučuji tzv. nestabilní plošinu, tedy velký nafukovací balon, na kterém stále balancujete, a tím polohu neustále střídáte, nebo využijte malý overball, částečně nafouknutý balónek. Velký balon střídejte s anatomicky dobře konstruovanou pracovní židlí. Malý nafukovací balónek je zase ideální pro podložení bederní páteře, která při dlouhodobém sezení trpí.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny