Příjemnou noc, dnes je neděle 11.6.2023, svátek slaví Bruno, zítra Antonie.

Novinky v medicíně 2012 - vyšetřovací, diagnostické a léčebné metody

novinky-v-medicine-2012-vysetrovaci-diagnosticke-metody-a-operacni-vykony
novinky-v-medicine-2012-vysetrovaci-diagnosticke-metody-a-operacni-vykony
V červnu 2012 jsem zveřejnil článek o novinkách v medicíně. Text se věnoval především novým vyšetřovacím metodám a novým operačním technikám. O článek byl velký zájem a z toho důvodu jsem se rozhodl pokračovat ve zveřejňování novinek. Dnes si můžete přečíst co nového v oborech stomatologie, gynekologie a porodnictví, urologie, infekčním lékařství, onkologii a alternativní medicíně.
___
___Obor stomatologie

Light Walker.

Nejúčinnější laser v oboru dentální medicíny. Kombinuje dvě nejlepší vlnové délky pro účinnou, bezpečnou a rychlou péči ve stomatologii.

Velscope.

Přístroj, nabízející stomatologům snadno použitelný podpůrný screeningový nástroj pro včasné odhalení abnormalit ústní sliznice.

Stoma Gene, Cario Gene.

Testy pro stanovení parodontálních a kazotvorných patogenů.

Obor gynekologie a porodnictví

AMH test plodnosti.

Stanovením koncentrace AMH (Anti-Müllerian Hormone) v krvi se odhaduje individuální ovariální rezerva vajíček a prostřednictvím toho i „biologický věk“ vaječníků. Množství AMH v krvi ženy závisí na počtu vajíček.

Obor urologie

Fotoselektivní vaporizace prostaty.

Léčba hypertrofie (nezhoubného zvětšení) prostaty. Důležité sdělení: vždy jsou nutná předchozí speciální urologická vyšetření, neboť zákrok není vhodný pro všechna onemocnění prostaty.

Histoscanning.

Zobrazovací metoda, využívající novým způsobem data z ultrasonografického přístroje. Pomáhá rozlišovat mezi normální a odlišnou tkání v prostatě, díky čemuž lze rozhodnout o dalším diagnostickém i léčebném postupu. Umožňuje nalézt podezřelé tkáně v prostatě, posoudit jejich velikost i umístění.

Obor infektologie (infekční lékařství)

Diarlex MB.

Rychlý a spolehlivý test pro detekci rotavirových a adenovirových antigenů ve stolici přímo v ordinaci praktického lékaře.

Onkologie

Epipro Colon.

Krevní test nabízející jednoduchou a bezpečnou alternativu pro včasnou detekci nádoru tlustého střeva.

Alternativní medicína

Nitrožilní ozónoterapie.

Multidisciplinární metoda, doplňující klasické léčebné postupy. Používá se pro léčbu ischemických stavů, chronických infekcí včetně HIV, poruch imunitního systému, alergických chorob, nemocí dýchacích cest, neurologických onemocnění, chronických degenerativních chorob a mnoha dalších onemocnění. Pro svůj regenerační a energetický efekt je používána ve sportovní medicíně. Je používána při léčbě bolesti. Velmi dobrých výsledků se dosahuje v geriatrii. Úspěšně přispívá k léčbě nádorových onemocnění. Je jednou ze základních terapií lázeňských domů a klinik pro detoxikaci a revitalizaci organizmu pacientů s civilizačními a únavovými problémy.

Fyziologická regulační medicína (FRM).

Obohacuje současnou konvenční medicínu o nové terapeutické koncepty, zabývající se obnovou fyziologických funkcí pomocí komunikačních molekul, jako jsou hormony, neuropeptidy, interleukiny či růstové faktory. Přípravky v perorální i injekční formě mohou být využity v mnoha oborech, jako jsou všeobecné lékařství, pediatrie, alergologie, imunologie, revmatologie, gynekologie, gastroenterologie, endokrinologie, dermatologie, léčba bolesti atd.

 


Související článek: