Dobré ráno, dnes je sobota 13.4.2024, svátek slaví Aleš, zítra Vincenc.

Inkontinence, pomočování, samovolný únik moči, stolice - poradna, otázky a odpovědi

inkontinence-poradna-otazky-a-odpovedi

inkontinence-poradna-otazky-a-odpovedi
Stránka se věnuje dotazy pacientů nebo jejich rodin na oblasti inkontinence. Odpovídáme na dotazy kolik stojí léčba, jestli pomoáhá posilování pánevního dna, zda mají nějaký účinek na pomočování nebo únik stolice léky, zda má vliv snížená děloha, co je to stresová inkontinence, jestli je vyšetření u urologa bolestivé nebo nepříjemné a mnoho dalších otázek. 

___

___

SIMEON: Jak je finančně náročná moderní léčba inkontinence plastikou?

ODPOVĚĎ: léčbu inkontinence hradí zdravotní pojišťovna

 

WAR: V čem je léčba inkontinence plastikou moderní?

ODPOVĚĎ: plastiky poševní nejsou jako takové léčebnou metodou v léčbě inkontinence. V současné době léčíme inkontinenci (stresovou) pomocí zavedení tahuprosté pásky (implantátu), urgentní inkontinence se léčí především pomocí farmakoterapie (užívání léků). nově se jeví možnost i operační léčby inkontinence

 

Janina : Dobrý den, jsem 6 týdnů po porodu a často se mi stává, že jen tak tak doběhnu na WC, mám pocit, že neudržím moč, ale ani stolici, byla jsem šitá po porodu uvnitř ale i na hrázi a mám pocit, že i na konečníku. Co s tím?

ODPOVĚĎ: Dobrý den, s velkou pravděpodobností by Vám mohly pomoci správně zvolené cviky pánevního dna. Vhodná by ale byla konzultace Vaším gynekologem, který po vyšetření zjistí, zda je tato cesta správná. Existují u nás speciálně školené rehabilitační pracovnice, které Váas mohou zacvičit a cvičením provést...

 

Marie: Inkontinence po porodu. Dobry den, po predchozim spontanim porodu jsem temer rok trpela lehkou inkontinenci. Dle gynekologa to bylo normalni,nijak jsem to tedy neresila. V tuto chvili mam mesic do druheho porodu a rada bych se stejnemu postizeni vyvaroval. Poradte mi jak postupovat. Tehotenske cviceni, kde procvicujeme panevni dno, navstevuji opet od poloviny tehotenstvi. Dekuji. 

ODPOVĚĎ: Dobrý den, je velmi správně, že cvičíte pánevní dno. Stejně tak byste měla postupovat i po porodu. Pravděpodobnost, že cvičením zmírníte projevy inkontinence je vysoká. Pokud by cvičení nepomohlo, doporučuji navštívit specializovanou urogynekologickou poradnu..

 

Marie: Dobrý den pane doktore, je mi 66 let a mám s močením velké problémy. Hlavně, když se chystám odejít z domu, nebo nedej bože, odjet. V tu chvíli mám velké nucení na moč, než odejdu, tak jdu na toaletu třeba 5x v několika vteřinových intervalech. Někdy se musím i z venku vrátit. Mám problém spíše psychický? Děkuji, přeji hezký den.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, problémy, které popisujete, jsou často spojeny s psychikou. Je ale otázka, které potíže jsou ty prvotní. Doporučuji navštívit urogynekologa či gynekologa, který po vyšetření může navrhnout léčbu. Časté nucení na močení je možné pomocí moderních léků oddálit..

 

Dana : Kvůli stresové inkontinenci bych potřebovala ten zákrok asi (59 let), vložky mi lékař nepředepíše..., ale nejsem schopná v rekonvalescenci několik měsíců nezdvihat víc než 1 kilo - žiju sama... Co dělat?

ODPOVĚĎ: Dobrý den, pokud máte stresovou inkontinenci (zjistíte vyšetřením u lékaře), pak po zavedení pásky proti inkontinenci (TOT) je nutné dodržovat klidový režim cca 3 týdny.

 

Dana: Dobrý den, pane doktore. Myslím si,že problém s inkontinenci nemám. Ale při cvičení, kdy se "hopsá", někdy k malému úniku při něm dojde. Nevím, zda i v takovém případě se to má řešit. Je mi 43 let. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, Váš "stesk" jé téměř typický..:-) Doporučuji začít cvičit svaly pánevního dna a oddálit tak dobu, kdy se tyto potíže zhorší. Pokud se však zhorší, pomůže Vám zavedení tahuprosté pásky (TOT). Je to výkon krátký a nemusíte se jej obávat..

 

Jana: Dobrý den, mám 2 dcery po dvou letech, mladší je 33 měsíců. Oba porody byly přirozené. Doteď se mi stává, že když potřebuji na WC a kýchnu, počůrám se :( O skákání na trampolíně nemluvě, velké skoky prostě nemohu dělat, i když mám vyprázdněný močový měchýř. Stěžovala jsem si na to už své obvodní paní doktorce po prvním porodu, řekla, že je to normální. Je to tak? Dá se s tím něco dělat? Cvičím jogu, cviky na pánevní dno praktikuji také, nepravidelně. Prosím o radu.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, zcela normální to není, ale je to častý stesk. Projevuje se u vás lehký až středně těžký stupeň stresové inkontinence. Cviky (pravidelné)Vám mohou pomoci. Pokud tomu tak není, pak doporučuji navštívit urogynekologickou ambulanci, kde Vám bude doporučen další postup (nejspíše zavedení tahuprosté pásky)

 

Vendula: Užívala jsem Vesikér a nyní Betmigu a milipramín a bez účinku.Děkuji. 

ODPOVĚĎ: Dobrý den, léky, které popisujete, jsou v této chvíli nejúčinnější co se týče léčby urgentní inkontinence. Přesto jejich účinek je 60-80%, Pokud Vám nepomáhají, je zapotřebí dalšího vyšetření ke zjištění, proč tomu tak je.

 

Jarka: Pane doktore, může být příčinou inkontinence také snížená děloha? Pokud ano může se po odstranění dělohy tento problém - inkontinence vyřešit? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, snížená děloha je jednou z forem poruchy pánevního dna (stejně jako inkontinence)..jak pomoci od sestupu i od inkontinence je otázka komplexní, vyžadující vyšetření a individuální návrh terapie. K Vaší otázce - odstraněním dělohy se většinou inkontinence nevyřeší.

 

Lenka: Dobrý den pane doktore, je mi 42 let,mám 3 děti a s únikem moči mám také problém. Zatím to řeším obyčejnými vložkami. Stane se mi to hlavně když kašlu nebo sedím v práci, kýchnu. Občas cvičím,ale asi málo. Děkuji za odpověd Lenka

ODPOVĚĎ: Dobrý den, jedná se o příznaky stresové inkontinence..Doporučuji vyšetření ve specializované ambulanci. Nejspíše Vám kolegové navrhnou zavedení tahuprosté pásky..

 

Marcela: krásný den, od dětství trpím pomočováním. Dnes mi je 43 a stále nosím vložky. Bojím se moc jít k doktorce,nebo na vyšetření, prý je bolestivé a nepříjemné. Inkontinenci mám již 43 let.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, nemohu Vám napsat nic jiného, než že byste k lékaři měla zajít...a nebojte se :-)

 

Hana: Dobrý den,je mi 57 let, inkontinencí zatím netrpím, ale příznaky, které jste popisoval, se mě začínají týkat. Chtěla jsem se zeptat na vaginální tělíska se závažím od Mediapunkt. Měla bych toto začít řešit s lékařem nebo by bylo vhodné rovnou toto pořídit. Děkuji za odpověď Hanka

ODPOVĚĎ: Dobrý den, trénink pomocí tělísek je vhodný. Zejména v prvopočátcích příznaků (u těžkých forem potíží již význam není takový). S lékařem řešit můžete, ale pokud nemáte velké potíže, můžete začít cvičit sama..

 

Martina: Dobrý den, prosím o radu, jak řešit inkontinenci u mého 11-tiletého syna. Syn hraje závodně hokej (3 roky). A inkontinence ho trápí pouze při tréninku nebo při zápase. Nikdy před tím jsme toto neřešili. A u jiného sportu (florbal, běh, skákání na trampolíně) se mu to nestane. Teď mi říkal, že se to zhoršuje. Radila jsem mu se před tréninkem vyčůrat a méně pít během tréninku, ale to moc nepomáhá. Koupila jsem mu v lékárně dýňové tabletky a cvičíme cviky na posílení pánevního dna. Jsme také v kontaktu s pediatrem, který nás objednal k dětskému urologovi, ale až na únor. prosím o radu nebo o informaci, zda jste s takovýmto případem setkal a jak jste ho řešil. děkuji za odpověď!

ODPOVĚĎ: Dobrý den, omlouvám se, ale zabývám se pouze ženskou močovou inkontinencí..domnívám se, že by Váš syn měl v brzké době navštívit dětského urologa..

 

Veronika: Dobrý den, jako dítě jsem byla v důsledku častého pomočování přes den na vyšetření v nemocnici. Nakonec nám bylo oznámeno, že mám malý obsah močového měchýře. Přes noc s močením nemám problém ani nyní jako dospělá, ale pokud piji přes den tolik kolik se má, chodim na malou hodně často, treba i 3-4x do hodiny. Pokud se do par minut nedostanu na wc, moč nelze udržet a prostě proteče. Dá se toto zařadit pod inkontinenci? A dá se to nějak řešit? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, ano, snížená kapacita močového měchýře patří mezi potíže diagnostikované v rámci inkontinence..doporučuji navštívit specializovanou poradnu a terapii (farmakologickou, trénink moč.měchýře, atp.)

 

Izabela: Dobrý den, je mi 37let a i když jdu na WC min. 1x za noc, mám problém po ránu s unikáním moči. Je možné docílit zlepšení i použitím Venušiných kuliček? Děkuji

ODPOVĚĎ: Dobrý den, Cvičení pánevního dna je vhodné

 

Marie: Dobrý den pane doktore, je mi 66 let a mám velké problémy s častým močením. Užívám Vesicare 10 mg 1 x denně. Bohužel, když mám odejít nebo odjet z domova, dostanu velké nucení na moč, kdy musím jít po několika vteřinách třeba 5 x. Myslíte, že se jedná o psychický problém, že by bylo třeba změnit medikaci nebo by byla nutná operace ? Děkuji moc za odpověď.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, může se jednat o psychické problémy..ale určitě bych se pokusil pozměnit léčbu a zkusil preparát, který na Vás bude více působit..

 

Lucie: Mám roztroušenou sklerózu mozkomíšní a s ni souvisejici problemy s urgentni inkontinenci. nez jsem otehotnela,brala jsem ditropan, ktery vse zlepsil. nyni jsem 2 mesice po porodu a urgentni inkontinence se mi vratila a velmi me omezuje :( mohu pri kojeni znovu nasadit ditropan nebo jake jsou dalsi moznosti? dekuji

ODPOVĚĎ: Dobrý den, pokud Vám tento lék pomohl, pak doporučuji nasadit novou generaci léků s podobným účinkem , ale méně nežádoucích účinků

 

Marcela: je ona páska řešením napořád, nebo jen dočasně? Bohužel mám morbidní obezitu a další onemocnění,kdy mi bylo řečeno,že u mně to nemá cenu, ale žádné vyšetření jsem neabsolvovala. Je mi 43 let a mám celý život onkontinenci

ODPOVĚĎ: Dobrý den, páska bývá řešením napořád..bohužel, velká obezita je relativní kontraindikací léčby inkontinence..může se páska zavést, ale její účinek není jistý. A její zavedení bývá také obtížné.

 

Pavlina: Trpim lehkou stresovou inkontinenci,vetsinou pri kasli,zakopnuti atd. Zhorsuje se treba pri vesi fyzicke zatezi.Absolvovala jsem kurz panevniho dna,coz mi myslim trochu pomohlo,chci se zeptat zda by bylo dobre jit na operaci pomoci pasky jiz nyni nebo pockat az se stav zhorsi.je mi 48 let, děkuji za odpověď. 

ODPOVĚĎ: Dobrý den, časování zavedení pásky bych doporučoval po poradě s Vaším lékařem...obecně zavádíme pásku při středně těžkých až těžkých projevech inkontinence.

 

Vendula: Psala jsem Vám dotaz a asi nedorazil,pásku mám zavedenou už 8 let ale teď jsem po vyšetření na urodiagnostice s nulovou křivkou,lečím s v Sanusu Hradci u pana dr.Krátkého,řšit se to bude příští rok a nvím jak ,j mě 60 a problémy mám od 30 let při porodu syna koncem pánvním Děkuji

ODPOVĚĎ: Dobrý den, pokud páska nefunguje jak má, je zapotřebí znát vyšetření urodynamické i ultrazvukové. Je pak možnost zavést pásku novou.

 

Daniela: Dobrý den pane doktore.Trpím inkontinencí už od prvního porodu 2002.Druhý porod 2012. Myslím si,že to není tak hrozné,ale bojím se,že se to zhorší.Problém mám,když zakašlu,nebo smrkám.Zatím jsem to s lékařem neřešila,ani neberu žádné léky.Myslíte,že si mám dojít za lékařem?Je mi 41let. Děkuji Daniela

ODPOVĚĎ: Dobrý den Danielo, doporučuji cviky pánevního dna a pokud se vaše potíže nezlepší, pak urogynekologické vyšetření. Myslím, že jste vhodnou kandidátkou na zavedení pásky..léky na tento typ úniku moče příliš nepomáhají

 

Lenka: Mám tzv.urgentní inkontinenci,při silném tlaku se musím ohnout, stáhnout svaly a k úniku nedojde,pokud bych to neudělala,tak menší mn.moči odejde.Mohu toto udělatněkolikrát a jít tedy,až budu mít kde.Na ten tlak tedy není mn.moči,které potom vymočím nijek velký.Závěsný aparát prý nemám spadlý.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, správně cvičíte..:-) lékař by Vám mohl pomoci ještě předpisem léků proti urgenci..

 

Radka: Dobrý den ,mám 14letou dceru,které se stává že při náročnějším cviku při tělocviku nebo při velkém smíchu neudrží moč a nedokáže průběh úniku zastavit.Začíná mít strach z hodin TV a začíná se stranit kolektivu. Jak postupovat s ohledem na její věk.Děkuji

ODPOVĚĎ: Dobrý den, výjimečně pozorujeme inkontinenci i u mladých slečen. Doporučuji vyšetření u dětského urologa..

 

Eva Šnoplová: Pane doktore,dcera byla před 3 měsíci na pásce,ale vůbec ji to nepomohlo,můžem žádat o opravu.děkuji

ODPOVĚĎ: Dobrý den, záleží, jaký má dcera typ inkontinence, jaký typ pásky jí byl voperován, atp., v každém případě má na další diagnostiku a léčení nárok.

 

Olga B.: Dobrý den, léčím se po úrazu páteře (rozlámaný L1) s paraparézou a příslušnou inkontinencí. Po roce cvičení se inkontinence hodně zlepšila, už mám informaci o plném měchýři, kapacita je dobrá. Problém je s močením, musím používa tzv. břišní lis, s tím souvisí riziko zánětu moč. cest a výdutí měchýře. Byl mi nasazen preventivně Nitrofurantoin, který jsem musela vysadit kvůli nevolnosti a horečce. Hledám jiné řešení stresové inkontinence a normálního vyprázdnění moči. Je možné podstoupit vámi zmíněnou operaci pro zlepšení stresové ink. a potom mít druhé dítě nebo je těhotenství rizikové? Děkuji za odpověď. Olga B.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, Váš typ potíží patří mezi ty méně časté. Doporučení k dalšímu postupu bych volil ve spolupráci s neurologem, bez tohoto vyšetření bych se neodvážil zavést pásku. Pokud plánujete ještě rodit, pak by předchozí antiinkontinentní operace mohla být limitující pro porod (byl by volen císařský řez) Zavádění implantátů a řešení inkontinence doporučuji spíše po ukončneí reprodukčních plánů ženy..

 

Marie Michalová: Dobrý den pane doktore, dá se něco dělat s inkontinencí ženy, které je 84 let, ale zatím s tím nic nedělá. V noci jde na WC asi 5x. Říká, že už to v podstatě teče stále. Děkuji Vám za odpověď. Zdraví Vás Maie.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, řešit se dá inkontinence v každém věku. Je třeba ale říci, že ve vyšším věku je úspěšnost léčby menší. Doporučoval bych vyšetření ve specializované urogynekologcké ambulanci..

 

Eva: Dobrý den, maminka má problémy s inkontinenci, nosí vložky, jinak je celkem soběstačná. Je jí 87 let. Je možná v tomto věku nějaká léčba?

ODPOVĚĎ: Dobrý den, viz předchozí odpověď.

 

Vendula: Pane doktore jak se to řeší jinou operací, plastiku močového měchýře mám dělanou už třikrat před 15, 18, 26 a ve 32 letech páska. Co dál?

ODPOVĚĎ: Dobrý den, vzhledem k tomu, že máte za sebou již několik podobných výkonů, nejde na Váš dotaz odpovědět pomocí chatu. Omlouvám se, doporučuji specializované urogynekologické pracoviště

 

Eva: Dobrý den, prodělala jsem již dvě operace. První v r. 1995 a druhá v r. 1999. Při první mi byla provedena plastika a současně odebrána děloha z toho důvodu, že jsem ji měla uvolněnou. Asi dva roky to bylo lepší, ale poté se to zhoršovalo. Bylo mi řečeno, že se to nyní provádí jinak a říkali mi, že mi k břišní dutině přišijí buď vývod nebo moč. měchýř /již si to nepamatuji/.Mám ale přesně ty potíže, které uvádíte u urgentní inkontinenci a to hlavně dopoledne - jdu na WC určitě 10x i vícekrát. Používám vložky Tena, protože se mi stane, že než dojdu na WC, trochu moči unikne. Když někam jdu, nepiji před odchodem žádné tekutiny, protože mám obavy, když nemám okamžitý přístup k WC. Je mi 67 let a chtěla bych vědět, zda bych také mohla ještě podstoupit další operaci? Děkuji.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, k tomu, abych mohl odpovědět na Vaší otázku bych potřeboval znát výsledky vyšetření (UZ, urodynam., fyzikální, atp.). Jistě je ale nějaká možnost,jak Vám pomoci. Jednou z možností je operace..

 

Standa Slavík: Dobrý den, ač muž sleduji pořad "Sama doma" s manželkou celkem pravidelně. Jaké způsoby léčby inkontinence se upletňují pro muže? Děkuji. Poklona pro dámy: děláte tento pořad velmi dobře a zajímavě tak, že se na něj vydržím dívat i já.

ODPOVĚĎ: Dobrý den, muži mívají většinou opačný problém (pro zbytnění prostaty nemohou moč spustit). Inkontinence mužská, zvláště po radikálních urologických operacích, se také někdy léčí pomocí "pásek". Tato léčba patří do ruky specialistům - urologům

 

Monika: Dobrý den. Pane doktore chtěla bych se zeptat . Je mi 54 let ,beru lék na arterialní hypertenzi -Kylotan 160 jeden rano. Stále běhám na malou, zvláště když nekde cestuji, je to hrozně obtěžující i proto ,že nevyhledávám ráda veřejné toalety. Lékařka mi řekla , že to je lék který má nejméně nežádoucích účinků. Mám od dětství chronický zánět močových cest. Nyní pyolenefritida 1. stupně Prosím o radu - Děkuji

ODPOVĚĎ: Dobrý den, některé léky mohou zvyšovat tvorbu moči a tím chození na WC. Doporučuji domluvu vašeho internisty (praktického lékaře) a gynekologa ohledně Vaší léčby. Popř. nasadit nějaké léka na zlepšení kapacity moč. měchýře a zmírnění příznaků urgence..

 

Mirka: Jsem 3 týdny po operaci TOT páskou a jsem strašně spokojená. Dřív jsem nemohla dojít na autobus aniž bych nebyla ůplně pomočená. Pracuji jako kuchařka v restauraci a zvedání těžkých věcí se nevyhnu. Chtěla jsem proto aby mi můj lékař napsal neschopenku alespon 6 týdnů aby opravdu ta operace byla pro mě přínosem.On to tedy nemohl pochopit a docela jsme se nepohodli,ale nakonec mě ji napsal. Jediné co chci se nepočůrávat. Opravdu jsem trpěla jak zvíře a když už jsem se rozhodla tak s tím jsem nepočítala,že mě bude chtít za týden posílat do práce. Operaci mě prováděli v Brně a gynekologa mám v Boskovicích. Z Brna jsem dostala řádné poučení jak je rekonvalenscence důležitá,jinak přijde operace k niveč. Samozřejmostí je nezvedat nic těžkého. Inkontinenci jsem měla stresovou a urgentní. Ted jdu ven a přijdu úplně v pohodě domů. Jak mám dále postupovat když nastoupím do práce. Děkuji

ODPOVĚĎ: Dobrý den, cca za 3 týdny je páska "zahojená". Rekonvalescense samozřejmě probíhá ondividuálně dlouho, pokud zvedáte v práci těžké předměty, pak je i PN úměrně dlouhá. Až nastoupíte do práce - míru zvedání břemen v práci upravuje zákon..pásku máte proto, právě abyste mohla dobře "fungovat" doma i v práci. Určitě budete spokojená..

 

Irena: Dobrý den, je mi 59 roků a před devatenácti roky jsem byla na operaci se stresovou inkontinencí. Už dávno se stav vrátil do původního. Před dvěma roky jsem opět absolvovala na urologii komplet vyšetření, dostala jsem farmakologickou léčbu, bohužel jsem těžký alergik, takže jsem léky nemohla. Operace mi nebyla nabídnuta. Mohla bych se dostat do Vaší péče? Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ: Dobrý den, u někoho pomůže operace, u někoho léky...takhle na dálku neumím odpovědět. Po 19 letech (předpokládám, že tehdy jste ještě neměla zasvedenou pásku)máte samozřejmě nárok na zavedení pásky (pokud bude indikována). Do péče naší ambulance se dostat můžete, snad to nemáte moc daleko.

 

Marcela: Mám sníženou dělohu, je mi 64 let, může být toto příčinou inkontinence? děkuji.

ODPOVĚĎ: Operací dělohy se většinou inkontinence nevyřeší, bohužel, někdy i zhorší. Pokud je děloha více snížená, je zapotřebí toto řešit a následně řešit inkontinenci..

 

Dagmar: Dobrý den ! Je mi 69, před 10 lety jsem si zlomila kompresně 4 obratle, 15 let jsem po operaci chlopní, po ní se mi zavodňovaly plíce.O té doby užívám 1 tb. Furonu.Asi před 6 lety jsem začala mít problémy s inkon.Říkala jsem si, je to spojené s věkem i s furonem ! Myslíte si , že i u mne by byla vhodná nějaká léčba?

ODPOVĚĎ: Dobrý den, pokud byste měla potíže se stresovou ink., pak určitě.

 

Eva: Dobrý den ,pane doktore,nedošel. pane doktore,dá se páska reklamovat,dceři operace nepomohla. děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ: Dobrý den, reklamovat páska (jako materiál či zboží)ne, ale je zapotřebí další vyšetření, určení příčiny a korekce inkontinence . Někdy se páska "posune", někdy "povolí" nebo zavede nová, popř. se volí jiná možnost léčby..

 

Mirka: Po třech týdnech zavedení TOT pásky žluý výtok. Může být?

ODPOVĚĎ: Dobrý den, může...pokud by se stal hnisavým, je zapotřebí vyšetření a léčba. infekce může hojení komplikovat..

 

Pavla: Na krvácení mimo cyklus beru Utrogestan a Noretisteron, mám pocit že sestup je horší. Může to mít vliv? Jak je to s fyzickou aktivitou po operaci páskou. Můj lékař mi říká,že když pracuji ve zdravotnictví , není operace vhodná.

ODPOVĚĎ: Páska se zavádí proto, aby pak žena mohla vykonávat běžné činnosti, ale i sportovní či pracovní (práce ve zdravotnictví). Utrogestan ani NES nemají na sestup vliv.

 

Olina: Mám problém s urgentní inkontinencí,ten tlak přivhází nečekaně a je tak silný,že se musím na chvíli zastavit a zase to přejde. Pokud bych pokračovala v chůzi, tak se pomočím. Také se mi stává, při sexu, mám orgasmus, ale dochází při tom také k úniku moči. Tak se mi nechce do většího sexu, protože potom musím vše prát. Co s tím?

ODPOVĚĎ: Dobrý den, doporučoval bych léčbu pomocí anticholinergik. Co se týče pohlavního styku - tento typ orgasmu je znám a většinou nepůsobí větší obtíže.