Dobré dopoledne, dnes je středa 24.7.2024, svátek slaví Kristýna, zítra Jakub.

Láska beze slov - jak projevují lásku ženy a jak muži, proč muži neříkají ´MILUJI TĚ´ a kdy jsou slova výhodou?

laska-beze-slov-jak-projevuji-lasku-zeny-a-jak-muzi-proc-muzi-nerikaji-miluji-te-a-kdy-jsou-slova-vyhodou

laska-beze-slov-jak-projevuji-lasku-zeny-a-jak-muzi-proc-muzi-nerikaji-miluji-te-a-kdy-jsou-slova-vyhodou
Ženy jsou příliš závislé na slovech, která ale muži ve svých vyznáních nepoužívají. Pro pány jsou totiž mnohem důležitější gesta a prožitky. Dárky, pohledy, doteky či vášeň při sexu jsou tím, co beze slov prozradí, zda nás ten dotyčný má úplně na háku, nebo po nás touží. A funguje to jak ve vztahu, tak v posteli. Pro muže nejvýznamnější roli sehrávají vizualita a představivost. Samotné ženské tělo v luxusním prádle je pro ně vrcholem erotičnosti.

___

___

V některých případech vede tento aspekt až ke komickým situacím, kdy vám například partner ze služebních cest doveze odvážné krajkové prádlo, které by patřilo spíš do nějakého pornofilmu. A co ho k tomu inspiruje? Jeho fantazie a touha před milováním lechtivé negližé svlékat, což ovšem nic nemění na faktu, že se mu tento sen nemusí splnit. Pokud netrefí správnou velikost anebo přiveze model, do kterého vážně nevíte, jak se obléknout, natož jak by vám jej mohl svléknout nějakým normálním způsobem bez použití nůžek nebo jiné pomůcky, má smůlu.
A ona by to byla i marná lásky snaha. Sexuologové stejně zdůrazňují, že nahota je někdy mnohem svůdnější, protože vyvolává u mužů výraznější očekávání. Vzrušuje je, když se na vás mohou dívat, jak se samy sebe dotýkáte, a jejich jiskry v očích dobře prozradí, jak moc se jim to líbí. Svou touhu posléze dokazují dlouhými a vášnivými polibky, které se ženám nikdy neomrzí.
Při samotném sexu chtějí experimentovat, a když se něco nedaří, raději se s vámi společně zasmějí. Čiší z toho důvěra, díky které nejsou takovéhle situace nijak vypjaté nebo trapné. A po sexu? Možná se nechtějí mazlit, ale letmé pohlazení či polibek do vlasů jsou gestem, které hovoří za vše.

 

Nechte mluvit řeč těla

Nezáleží na tom, zda stojíte teprve na začátku vztahu, nebo máte za sebou pětadvacet let manželství, protože svést druhého beze slov lze kdykoliv. Odborníci uvádějí, že kůže, zejména pak uši a krk, jsou jednou z nejvýraznějších erotogenních zón.
Proto doporučují začít muže svádět například masáží krku a hlavy. Když následně nastane ten správný okamžik a začne fungovat erotické napětí, navrhují ho pozvat do postele řečí těla. Klidně stejným způsobem jako hlavní hrdinky v erotických scénách hollywoodských filmů - projít se místností po špičkách, jemným pohybem hlavy pohodit vlasy a svůdným pohledem přes rameno se na něj podívat.Pak už jen stačí muže prstem přivolat, aby vás doprovodil.A věřte, že vám i beze slov bude moc dobře rozumět.
Následně ho můžete vábit svým svlékáním a při milování využívat takové pozice, při kterých partner dostane to, co se mu líbí, tedy pohled na vás. Jednou z možností je i milování před zrcadlem, a to, že nemáte žádné v ložnici, ale jen jedno v chodbě, nemusí být vůbec na škodu. Když už ho necháte, aby se díval, neopomeňte také fakt, že muži zbožňují orální sex (a možná ještě víc, než jste si myslela...).Při samotném aktu mu následně dejte jasně najevo, že se vám sex s ním líbí. Nemusíte hned vykřikovat, že je bůh, stačí jen slastně vzdychnout. Není totiž nic horšího než být v posteli s někým, kdo vypadá, jako že ho to vůbec nebaví. Sama uvidíte, že vás za to náležitě odmění.

 

Když jsou slova výhodou

Své tajné touhy a fantazie lze také komunikovat beze slov. Při milostných hrátkách v ložnici nejčastěji tím, že mu ukážete, co se vám líbí, a povedete jeho ruku na místa, kde je vám dotek příjemný. Na straně druhé ale existují i takové představy a přání, jež je někdy lepší vyslovit nahlas. Třeba ty, které jsou spojeny s nějakými rolemi nebo místem. Ženy touží třeba po nespoutaném sexu s hasičem, k jehož splnění je potřeba minimálně kostým uniformy, a muži zase oddávat se slastem v pokoji s výhledem na zasněžené vrcholky Alp. Pokud si to ale neřeknete, navždy budete spát pouze s programátorem, který nikdy nevystoupí ze své role, a do hor budete jezdit jen lyžovat. Některé touhy mohou být samozřejmě mnohem bláznivější a téměř neuskutečnitelné, ale už jen to, že si o nich budete vyprávět, vás může rozpálit. Chladnými vás nenechá ani příručková sexuální technika zvaná pojmenování intimních partií obou partnerů. V divadelní hře Sex pro pokročilé od kanadské autorky Michele Riml je manželskému páru doporučováno, aby použil dostatečně univerzální termíny, které v rámci dvojsmyslů budou užívat i v běžných situacích. Jako příklad je jim představeno označení ženské vagíny podle typu automobilu. Na veřejnosti tak muž svou partnerku může provokovat slovy: „Rád bych se dnes projel ve své nové alfě romeo.“ Když už nic jiného, minimálně se u vymýšlení výrazů hodně pobavíte a společný smích je také výrazem náklonnosti obou partnerů. Je to ve vztahu nepostradatelný možná ten nejpodstatnější prvek.

 

3 důvody, proč muži neříkají „miluji tě“

1. Strach z odmítnutí

Chodíte spolu už několik měsíců a stále jste se nedočkala těch dvou slov, která pro vás tolik znamenají? Možná je to tím, že má strach z vaší reakce, kdy jeho city nebudete opětovat. Proto pokud cítíte sympatie, nebojte se vyslovit je jako první.

 

2. Obavy ze závazku

Muži chtějí mít kontrolu nad svým životem, emocemi a osudem, přičemž mají pocit, že vyslovením oněch dvou kouzelných slov ji ztrácejí. Užívejte si proto ostatní projevy lásky, které slova nepotřebují, a nenuťte jej, aby vám své city dával najevo dnes a denně.

 

3. Pocit výjimečnosti

Věřte, nebo ne, ale muži mají možná strach, že jejich vyznání příliš častým opakováním zevšední. Nechtějí, aby se jejich slova stala prázdnou frází, kterou svým partnerkám sdělují automaticky a pravidelně večer před usnutím.

 

 


Citát pod čarou:

„Až budeš příště chtít někoho svést, nepoužívej k tomu slova. Ženy o nich totiž vědí mnohem více, než kdy budou muži. A hlavně vědí, jak málo mohou někdy znamenat.“ William Faulkner, spisovatel