Dobré dopoledne, dnes je středa 24.7.2024, svátek slaví Kristýna, zítra Jakub.

Jak udělat manželku šťastnější nebo šťastnou - 11 tipů (pomoc v domácnosti, vyslechnutí, vlídost, úcta, plnění přání)

jak-udelat-manzelku-stastnejsi-nebo-stastnou-11-tipu-pomoc-v-domacnosti-vyslechnuti-vlidost-ucta-plneni-prani

jak-udelat-manzelku-stastnejsi-nebo-stastnou-11-tipu-pomoc-v-domacnosti-vyslechnuti-vlidost-ucta-plneni-prani
Šťastné manželství budete mít jen tehdy, bude-li šťastný váš partner. Ideální stav asi je, když si řeknete: „nejsem žádný ideál, chyby dělám pořád, ale snažím se dělat všechno možné, jen abych byl dobrým manželem“. Jak ale na to? 

___

___

Troy je přesvědčen, že jeho žena především nesmí mít ani stín pochybnosti, že ji miluje. A doporučuje pamatovat si jedenáct jednoduchých věcí, které on sám nikdy neopomíjí.

 

1. Dělám drobné domácí práce

Dnes ráno jsem uklidil nádobí z myčky a má žena mi moc děkovala. Často jí pomáhám s prádlem nebo ustelu. Tyhle drobné domácí práce jsou ukazatelem, že mi záleží na tom, abychom doma měli útulno.

 

2. Její přání jsou mojí prioritou

Vždycky se jí ptám, co by si dala k večeři, nikdy nevyrukuju jako první s tím, na co mám chuť já. Když se jdeme projít, přizpůsobím svůj krok jejímu. Nejsem bačkora, jenom respektuju její potřeby.

 

3. Vyslechnu ji bez přerušení

Jestliže se potřebuje s něčím svěřit, nepřerušuju ji. Můžu se tu a tam na něco zeptat, abych si udělal představu. Nepokouším se řešit její problém, pokud mě o to nepožádá. Někdy se jen potřebuje vypovídat. Prostě naslouchám. A chápu ji. Naučte se to taky.

 

4. Jsem k ní vždycky vlídný

Moje žena ode mě nikdy neslyšela hrubé slovo. Příliš ji miluju, než aby to bylo jinak. Když se hádáme, nenechám si emoce přerůst přes hlavu, vždycky jsem k ní vlídný a vždycky si připomínám, jak moc pro mě znamená.

 

5. Mluvím s ní zdvořile

Zdvořilá slova jsou výrazem něžnosti. Když s ní mluvím, nešetřím slovy „děkuji“ a „prosím“. Snažím se, aby má řeč vyjadřovala mou lásku k ní. Mluvím se svou ženou tak, jako s nikým jiným.

 

jak-udelat-manzelku-stastnejsi-nebo-stastnou-11-tipu-pomoc-v-domacnosti-vyslechnuti-vlidost-ucta-plneni-prani-2
jak-udelat-manzelku-stastnejsi-nebo-stastnou-11-tipu-pomoc-v-domacnosti-vyslechnuti-vlidost-ucta-plneni-prani-2
6. Skládám jí poklony

Nový účes nebo oblečení – vždycky se snažím to ocenit a pochválit ji. Mezi přáteli chválím její péči a vždycky o ní říkám něco dobrého. Líbí se mi, jak maluje. Oceňuju, že dokáže ráno vstát a jít se proběhnout. Nebo jak se stará o jiné.

Miluju ji, proto všechny ty věci chválím. Dělám to, i když není se mnou. Chci, aby všichni věděli, jak je obdivuhodná.

 

7. Nebojím se povinností

Vynášení odpadků nebo drobné opravy, to jsou u nás moje povinnosti. Vždycky to dělám, i když třeba ne hned, ale nezapomenu nikdy. Nechci své ženě přidělávat práci.

 

8. Poslouchám ji, umím se omluvit a a vzít si ponaučení

Běhám maraton. Proto nějakých pět kiometrů pro mě není vzdálenost. Nedávno si má žena všimla, že jsem někomu v rozhovoru řekl: „Ubohých pět kilometrů, co to je!“ Upozornila mě, že byly časy, kdy i pro mě bylo pět kilometrů hodně a že bych se takhle mohl někoho dotknout. Měla pravdu. Dávám si lepší pozor.

 

9. Zajímá mě její názor

Když mám před sebou těžké rozhodnutí, prosím ji o radu. Je chytrá a prozíravá a umí odhadnout, co cítí jiní lidé. Vždycky mi dobře poradí.

 

10. Podporuju ji ve všech jejích snech

Snažím se ji podpořit, ať se pouští do čehokoli. Ráda kreslí. K narozeninám jsem jí zaplatil kurs v umělecké škole. Byl bych rád, kdyby si mohla splnit své sny. Snažím se ji v tom podpořit.

 

11. Říkám jí, že ji miluju

Každý den ženě několikrát říkám, že ji mám rád. Ta slova pro mě neztratila sílu ani význam a říkám je upřímně. A ona mi to vrací. Chci, aby nikdy nepochybovala, že ji miluju víc, než kohokoli jiného.

Všechno, co denodenně říkám a dělám, na mou ženu silně působí. Dělám všechno pro to, aby byla šťastná. Pokládám to za svou povinnost muže, partnera. Oba musíme stále dělat všechno pro to, aby ten druhý byl šťastný.