Dobré ráno, dnes je úterý 28.5.2024, svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián a Maxim.

Objímání a mazlení - jak prospívá tělu a psychice, vnímání ženami a muži

objimani-a-mazleni-jak-prospiva-telu-a-psychice-vnimani-zenami-a-muzi-2

objimani-a-mazleni-jak-prospiva-telu-a-psychice-vnimani-zenami-a-muzi-2
Jestli existuje něco lepšího než čokoláda, pak je to rozhodně laskání, šimrání a rozmazlování. Jsme díky němu štástné a netloustneme po něm. Tak proč si ho nedopřáváme ještě o trochu víc? Nejspíš vás hned napadne jednoduchá odpověď. Mohou za to muži, které tulení a hlazení prostě nebaví. Stejně jako sledování romantických filmů. Jenže takhle jednoznačné to být nemusí!

___

___

Podle posledních výzkumů totiž mužská touha po intimnostech neustále roste. Akorát si k nim musíte vybrat správnou chvíli. A tou rozhodně není středa večer, kdy se vysílá fotbal. V takových případech zapomeňte na společnou koupel se spoustou pěny a raději si vygooglujte, které dva týmy proti sobě vlastně hrají. Až partnera ale přistihnete u sledování vědeckého kanálu, klidně začněte odhalovat tajemství jeho erotogenních zón. Nemusejí k nim totiž patřit jen ušní lalůčky, krk nebo intimní partie, kterými se snažíte vzbudit jeho touhu, jakmile začnete mít chuť na sex. 

 

Citlivých oblastí existuje mnohem víc. Řadí se k nim:

  • mužské ego - jeho polechtání funguje na 100 %.
  • ruce - dlaně mají více než 40 tisíc nervových zakončení, proto je šimrejte a okusujte. Rozhodně tím zabodujete.
  • podkolenní jamky - muži jsou na nich velmi lechtiví. Buďte tedy opatrná a přejíždějte po nich jen konečky svých vlasů. Uslyšíte partnera vmět blahem.

 

Správná strategie

Kromě vhodného načasování se vám bude hodit i pořádná dávka trpělivosti. Jakmile totiž naznačíte střídání, přítel většinou nasadí stejný výraz, jako když se snažíte zacouvat autem do garáže. Samozřejmě je to vždycky naprosto brilantní, jen se prostě občas trefíte až na šestý pokus. A přesně tolikrát teď budete muset říci slůvko „prosím“, než na danou prosbu přistoupí. Pak už jen stačí, abyste ho naladila na stejnou vlnu. Třeba tím, že mu ukážete své spínače rozkoše, kterými jsou například:

  • oční víčka - Partnerovi bude běhat mráz po zádech, když se jich jen zlehka dotkne svými rty.
  • chodidla - S trochou fantazie může být jejich masáž také pěkně sexy!
  • podbřišek - Je místem, v němž se hromadí sexuální napětí. Buďte si tak jistá, že přítele laskánítéto partie pořádně rozhycuje a následného milování se nebude moci dočkat.

 

objimani-a-mazleni-jak-prospiva-telu-a-psychice-vnimani-zenami-a-muzi
objimani-a-mazleni-jak-prospiva-telu-a-psychice-vnimani-zenami-a-muzi
Milostná dohra

Při postelových scénách se muži až příliš podobají rychlovarným konvicím. Do varu se dostanou raz dva, upustí páru a okamžitě vypnou. Vy si ale chcete užívat i chvíle, které přijdou po orgazmu. Jenže partner se vždy jen odkulí a usne. Přesto je tu jedna věc, která ho zaručeně probere. Jídlo! Zkuste si ještě před sváděním připravit talíř s oblíbenými jednohubkami a po sexu mu je naservírujte v peřinách. Určitě bude nadšený a při vzájemném krmení si užijete spoustu legrace.
Pokud navíc patříte k odvážným povahám, můžete pár kousků naskládat i na své nahé tělo a nechat partnera, aby je ochutnal bez použití rukou. Když nezačnete okamžitě přemýšlet nad tím, jak dostanete z postele tu hromadu drobků, bude tenhle zážitek skvělým hřebem vašeho společného večera.

 

Pro lepší náladu

Jedna promazlená noc s vámi udělá divy. Jen si nesmíte pocity štěstí a zamilovanosti nechat hned utéct mezi prsty. Jakmile vám totiž zazvoní budík, většinou proklejete celý svět a začnete splašeně pobíhat po bytě s tím, že nemáte co na sebe a nemůžete najít klíče. Všechna euforie se tak vytratí. Když se ale po probuzení ještě na pár minut přitulíte k partnerovi, vstávání přestárne být tím nejhorším mučením na světě. On má navíc touhle dobou hlubokou půlnoc, takže i kdyby chtěl, nemůže proti rannímu rozmazlování cokoli namítat. Efekt je zaručen. Probere vás to lip než všechna kafe světa. Proto si tenhle rituál naordinujte klidně na každý den a přidejte k němu ještě pár dalších. Nezapomínejte ale, že to nemusejí být jen zvyky, které patří do vašeho milostného života. I obyčejné objetí kamarádky vám dokáže zlepšit náladu na celý den. Důkazem toho je i celosvětově populární kampaň „Free hugs“, v jejími rámci nabízejí usměvaví nadšenci své náruče náhodným kolemjdoucím Potkat je můžete třeba na ulici nebo v baru. Dělají to jen tak pro radost. Nemusíte se k nim hned přidávat, jen zkuste častěji obejmout své přátele. Uvidíte, že si tak vzájemně vykouzlíte úsměv ve tváři.

 

Mazlení jako byznys

Každý někdy potřebuje obejmout, pohladit a vyslechnout. Američané proto začali s těmito službami podnikat a jejich salony sklízejí úspěch! Funguje to vlastně stejně, jako když se objednáte na masáž. Jen si na sebe vezmete pyžamo a necháte se hýčkat blízkostí druhého člověka. Intimnosti ale nejsou povoleny. Jen rozmazlování, za jehož hodinu zaplatíte v přepočtu něco málo přes tisíc korun.

 

Přesvědčovací taktika

Výzkumy psychologů dokazují, že doteky mohou být i vaší tajnou zbraní. Díky ním totiž partnera jednoduše přesvědčíte, aby vám splnil jakékoli přání. Stačí ho jen vyslovit a položit mu ruku třeba na rameno. Možná tak konečně vyzrajete na hádky spojené s výběrem restaurací nebo filmů. Nemluvě o tom, že už ho skoro rok přemlouváte, aby opravil světlo v ložnici. Je proto nejvyšší čas tuhle fintu otestovat!

 

Dokáže mazlení zvýšit spokojenost ve vztahu?

Lidský dotek může v mnohých případech vyjádřit víc než samotná slova. Proto je pro fungující vztah velmi důležitý. Partneři si skrze polibky a pohlazení dávají najevo svou lásku, ale i oporu a porozumění. Ubezpečují se, že jsou tu jeden pro druhého, a to i ve chvílích, kdy se musejí vyrovnat s určitými nepříjemnostmi. Podle psycholožky Jiřiny Prekopové dokáže pevné objetí dokonce obnovit pouto mezi mužem a ženou. Jeho prostřednictvím říká partner druhému, že ho přijímá takového, jaký opravdu je. Navzájem si pak poskytují pocit bezpečí a jistoty, který je pro klidný a spokojený život nepostradatelný.