Příjemnou noc, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Fetišismus na ženské vlasy, haircut fetish, trichofilie - informace

 

fetisismus-na-zenske-vlasy-haircut-fetish-trichofilie-informace

fetisismus-na-zenske-vlasy-haircut-fetish-trichofilie-informace
Vašemu partnerovi se líbí vaše vlasy tak moc, že si nejste jistá, jestli už to není nějaká úchylka. Měla byste vědět, že až 80 % mužů ženské vlasy vzrušují. Při prvním pohledu si muž na zene nevsimne ňader, jak si mnohé z nás myslí, není to ani krásná tvářička či sexy zadek. To, co ho přitahuje, jsou právě vlasy. Většina pánů je vnímá jako hlavní součást sex-appealu u ženy.

___

___

Vlasy jako ženský symbol

Bohatá a dlouhá hříva byla odjakživa považována za jeden z ruhotných ženských pohlavních znaků. Dlouhé vlasy značí ženskost. Zdravé, lesklé kadeře navíc mužům signalizují, že je jejich nositelka zdravá, plodná a schopná donosit dítě. Signalizují rovněž, že o sebe pečuje.

 

Erotické hrátky a vlasy

Také v erotice mají vlasy svůj nezaměnitelný význam. Pokud je umíte "používat", mohou se stát jednou ze sexuálních hraček, které vašeho milého pěkně rozdovádí.

  • Hrajte si s nimi. Stačí, když si jen tak mimoděk lehce svou kštici prohrábnete. To muži považují za jeden z nejerotičtějších pohybů vůbec. Nechte své prsty, ať si pohrávají s vlasy,a uvidíte, jak moc tím muže vzrušíte.
  • Dotýkejte se ho. Máte-li delší vlasy, po vysprchování a umytí hlavy si je nevysušujte, ale zkuste přijít za partnerem a přiložte mu mokrou hlavu na jeho obnaženou hruď. Vůně šarnponu spolu s vlhkostí ho určitě nenechají v klidu.
  • Nechte se učesat. Zvlášť když máte hedvábně hebké, voňavé vlasy těsně po umytí, podejte mu hřeben a nechte se rozmazlovat tím, že vám bude kadeře česat. Může to být příjemné pro vás i pro něj.

 

Vlasový fetišismus

Tohle všechno je "normální" projev mužské sexuality. Existují však i úchylky s vlasy spojené. Druh fetišizmu, při němž je muž vlasy posedlý, se nazývá trichofilíe. Trichofilika vzrušuje, když se může vlasů dotýkat, hladit je, hrabat se v nich a čichat k nim. Mohou ho vzrušovat i chlupy na těle. Jiná úchylka se nazývá haircut fetish. Osoba mající haircut fetish je sexuálně vzrušená, pokud jsou stříhány její vlasy nebo pokud stříhá vlasy jiné osobě či při pozorování někoho, komu jsou vlasy stříhány, nejlépe "dohola". Někdy muže vzrušuje "pouze" to, když může ženu při styku za vlasy drsně chytit. Submisivní partnerku to může vzrušit také, pro jinou to ale může být ponižující.

 

Pozor na sadisty

Vlasy k fetišistickým prvkům patří, ale tato úchylka je na rozdíl od některých jiných nezávažná a neškodná. Trichofilici si dokonce mohou jako své povolání zvolit práci kadeřníka a většinou mívají u žen úspěch. Pokud ale muže přitahuje, že partnerku surově za vlasy drží a tahá, z toho už je cítit jisté nebezpečí, že se jedná o sadistu. Určitě bych doporučoval obezřetnost, protože se jeho hrátky mohou zvrtnout v něco horšího. Není-li žena submisivní, je možná vhodné tento vztah ukončit. I ta submisivní by však měla být opatrná. Zprvu neškodná aktivita může časem přiostřovat a nakonec skončit neštěstím.