Příjemnou noc, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Co muži nechtějí slyšet od žen a co ženy od mužů - 5 kritických vět

co-muzi-nechteji-slyset-od-zen-a-co-zeny-od-muzu-5-kritickych-vet

co-muzi-nechteji-slyset-od-zen-a-co-zeny-od-muzu-5-kritickych-vet
Ačkoli komunikace je základ úspěšného partnerství, při milostných hrátkách byste si v zájmu zachování dobré pohody měli dávat pozor na jazyk. Některá slova totiž působí jako spolehlivá antikoncepce. 

__

__

 

Čtvrtek kolem osmé hodiny večerní patří prý v partnerském vztahu k nejkritičtějším obdobím. Celotýdenní pracovní shon vrcholí, únava se stupňuje a pokud po bytě navíc pobíhá rozjařená drobotina, která nedá rodičům vydechnout, konflikt může být na spadnutí. Bylo dokonce zjištěno, že průměrná partnerská dvojice se dostane do rozmíšky 312x (!) za rok. Nejčastěji se přeme kvůli běžnému chodu domácnosti, o vydělávání a způsobu utrácení peněz či o výchově dětí. Na druhou stranu spory do soužití muže a ženy odjakživa patří, a kdyby si spolu partneři nevyměňovali názory a pocity, zřejmě by jejich vztah uhynul jako květina na poušti. Kupodivu sexuální život zaujímá v tomto žebříčku až spodní příčky.

Zřejmě proto, že milování patří stále k tabuizovaným tématům, o nichž přece slušní lidé nemluví. Nutno podotknout bohužel, protože své city a fantazie, ty sexuální nevyjímaje, bychom si měli sdělovat. Důležité jsou ale v tomto případě načasování a forma sdělení. Pokud existuje místo, kam hádky, spory a nevhodné poznámky nepatří, pak je to postel. Smyslné dovádění, má-Ii dojít naplnění, nepotřebuje místo lechtivé předehry nevhodné komentáře a rozjitřené city.

Kdo chce svého partnera naladit na stejnou erotickou vlnu, měl by vypustit ze svého slovníku (i ze svého chování) pětici nejnevhodnějších poznámek na adresu druhého pohlaví...

 

CO NECHTĚJÍ SLYŠET MUŽI?

Miluješ mě ještě?

A co si, milé dámy, myslíte, že vám roztoužený muž před, při nebo po milostném splynutí asi tak odpoví? On teď myslí na jednu jedinou věc a vynucovat si vyznání lásky během aktu je vůči němu minimálně nefér. Koneckonců ani pro vás jeho lichotka nebude mít takovou váhu, protože v ložnici vám odsouhlasí snad všechno, aby dosáhl svého. V dlouhodobém vztahu byste sama měla poznat, že mu na vás záleží (koneckonců proto se s vámi chce milovat), a pánové svou lásku dokazují spíš činy než slovy.

 

Dnes ne, bolí mě hlava.

Otřepaná věta, kterou ženy s oblibou zneužívají jako obranu před nežádaným sexem. Je sice fakt, že dámy bývají náchylnější k rnigrénám a podobným obtížím, ale pokud se nevolností partnerka zaštiťuje podezřele často, měl by její protějšek zpozornět. Buď ji trápí fyzický problém, a pak by na ni měl naléhat, aby si zašla za odborníkem, anebo už pro ni není přitažlivý jako milenec, a potom by si s ni měl promluvit o tom, co se děje, případně vyhledat pomoc sexuologa. Nikdy ale nepátrejte po příčině "postelové rnigrény" ihned po sexu (ať už neuskutečněném nebo realizovaném z donucení). Vnímavý partner ví, že teď není pravý okamžik rozebírat podobně citlivé téma, a nechá si debatu na druhý den či na příhodnější chvíli.

 

Umyl sis nohy?

Pídit se po tělesne hygieně svého protějšku je stejné faux pas jako říct tchyni, že dneska vypadá hůř než obvykle. Máte-li pochybnosti o čistotnosti svého miláčka (bohužel i takoví jsou mezi námi), potom ho k erotickým hrátkám vyzvěte ve sprše. Žádný mužský neodolá vášni pod proudem vody. A pokud vám protějšek nevoní, asi mezi vámi nefunguje chemie feromonů. Odborníci tvrdí, že soulad dvojice lze rozeznat i podle toho, zda jednomu nevadí tělesný pach (i pot) druhého.

 

To můj bývalý ...

Nesrovnávat, nesrovnávat a ještě jednou nesrovnávat. Každý chlap je individualita a tak k němu i přistupujte. V žádném případě svému současnému partnerovi v intimních chvilkách nepředhazujte mužnou výkonnost bývalého přítele ani jeho dech beroucí empatii. Váš "ex" má k vám do ložnice, a nejen do ní, vstup zakázán. Vám by se určitě také nezamlouvalo, kdybyste od partnera měla na talíři, jaká úchvatná bohyně a milenka byla jeho dřívější partnerka.

 

Malý, ale náš.

Zdržte se všech komentářů na téma velikosti jeho pánské chlouby. Ani zdrobněliny či úsměvná přirovnání nejsou to pravé, co by váš protějšek toužil během intimních chvilek slyšet. Uštěpačné a znevažující poznámky na adresu svého mužství pánové nelibě nesou. Moc dobře vědí, jakými mírami disponují, takže si přirovnání k malým Kašpárkům, kteří dokážou velké divadlo, nechte pro sebe. Šikovný milenec je v tomto případě podstatnější než centimetry jeho chlouby.


CO NECHTĚJÍ SLYŠET ŽENY

Jaký jsem byl?

Dožadovat se ústního potvrzení svého chlapáctví může jen sarnolibý náfuka. Určitě nečeká, že se mu dostane opovržení a odpovědi: "Žádná sláva ... ", ale chce slyšet ódy na své milenecké schopnosti. Partneři si sice musejí promluvit o svých potřebách, aby si dokázali při milování vyhovět, ale nesmí to být vynucený obdiv. Partnerka, která si chce muže udržet, mu neřekne nic negativního. Chtějí-li si pánové vysloužit uznání, pozdvihnout své sebevědomí, pak by to měli dokázat činy, nikoli samochválou na objednání.

 

Nemáš těsné kalhotky?

Podobné trapné poznámky jsou stejně nevhodné jako erotická scéna z filmu o boubelce Bridget Jonesové. Její milenec v podání Hugha Grantaji ve vypjaté chvilce, kdy se schylovalo k nejlepšímu, pohanil stahovací kalhotky, které mu připomněly negližé jeho maminky. A bylo rázem po sexu ... Poukazovat na tělesné nedostatky (jichž si je žena pravděpodobně sama vědoma), může jen nevychovanec. Navíc se všemi klady a zápory si tuto partnerku vybral, tak proč ji uvádět do rozpaků v okamžicích vzájemného sblížení?

 

Spolkni prášek

Nic proti ostražitosti a plánovanému rodičovství, ale podobným dotazem při milování devalvujete dámu na úroveň sexuální pomůcky určené k pánské potěše. Navíc partnerku rozptylujete od příjemnějších myšlenek, než je ta, zda sezobla pilulku. Koneckonců antikoncepce není jen záležitostí žen, pánskou ochranu by měl mít u sebe každý muž, který se nehodlá stát tatínkem (o potřebě ochrany před pohlavními chorobami v případě letmých známostí asi ani netřeba mluvit).

 

Trochu se snaž!

Rozpálit oheň vášně při předehře nebo samotném milostném aktu byste mohli dokázat jinak než nemístnými narážkami. Pokud se žena staví k milování řekněme odtažitě, pravděpodobně bude díl viny ležet rovněž na vaší straně postele a sami byste měli zapátrat ve svém svědomí, kde by mohl být problém. Možná věta typu: "Jak to děláš, že jsi pořád tak krásná ... " ji na tělesnou lásku navnadí lépe. Ani svou případnou nespokojenost nedávejte najevo hned po dokonání aktu. To je to poslední, co chce partnerka slyšet. Problémy se mají řešit v klidu a s odstupem času.

 

Franta říkal, že ...

Nepředhazujte sexuální zkušenosti a rady svých kamarádů či kolegů ve vzácných chvilkách intimního sblížení. Vaši partnerku nezajímá, jaká poloha je podle Franty či Pepy nejdivočejší a jaká poskytuje záruku nekonečné slasti. Vykládat názory svých parťáků je stejně kontraproduktivní, jako když manželka začne muži během milování připomínat, že o víkendu přijede její maminka. Nic nesebere ženě chuť na sex víc než představa, jak její manžel barvitě popisuje svým kamarádům z mokré čtvrti jejich erotické dovádění.

 


CO NERADI SLYŠÍ OBA?

Přiznání jednoho či druhého partnera k nevěře většinou vede k rozchodu. Známý manželský poradce doktor Plzák kdysi na toto téma tvrdil: "Zatloukat, zatloukat, a když se na to přijde, zase zatloukat. .. " Ovšem nevěra může mít tisíc a jednu podobu. Pokud se s někým "zapomenete", zvažte, co je v dané situaci nejvhodnější. Zda šlo o jednorázový úlet a základy vašeho partnertství jsou pevné a unesou doznání prohřešku.
Anebo zda si své zaškobrtnutí necháte pro sebe, protože jste si jisti, že se podobné pochybení nebude opakovat. Jestliže si ale nevěrou řešíte dlouhodobou nespokojenost, pak byste měli přistoupit k zásadnějšímu řešení a promluvit si o stavu vašeho svazku se svým partnerem. Poslední (nikoli vyloučenou) variantou je samozřejmě odchod za novým vztahem. Pak ale musíte svému partnerovi včas nalít čistého vína.