Příjemnou noc, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Jak udržet vztah s partnerem, partnerkou - tajemství šťastných párů

 

jak-udrzet-vztah-s-partnerem-partnerkou-tajemstvi-stastnych-paru

jak-udrzet-vztah-s-partnerem-partnerkou-tajemstvi-stastnych-paru
Na začátku vztahu je vše samozřejmé a růžové. Chodíte rozechvělí na rande, povídáte si a vzájemně se poznáváte. Jenže zamilovanost nevydrží navěky. Když první okouzlení vyprchá a opadne zájem, vplíží se do každého vztahu stereotyp, který vaši lásku pomalu ubíjí. Pokud si váš muž už ani nevšimne, když přijdete od kadeřnice, je na čase něco dělat.

___

___

Udělejte si čas jeden na druhého

V každodenním kolotoči mezi prací, dětmi a domácností se stává čas strávený ve dvou vzácností. Kdy naposledy jste si spolu opravdu povídali třeba u sklenky vína?

Tip: Dopřejte si schůzku se svým nejdražším - domluvte se na jednom termínu, který bude oběma vyhovovat, a zapište si ho do diáře. V tu chvíli pro vás dva přestane okolní svět existovat.

Když už se domluvíte, svou schůzku neodkládejte. Jestli si nenajdete čas teď, neuděláte si ho nikdy.

 

Projevte zájem o partnera

U dlouhodobějších vztahů se stává, že partnera jednoho dne začnete vnímat jako samozřejmost. Uvědomíte si to, když váš partner třeba odjede na delší dobu na služební cestu.

Tip: Občas svému drahému ukažte, že je pro vás stále výjimečným člověkem.

Vzpomeňte si, jak jste svého muže dřív za všechno pěkně chválila a složte mu kompliment. Uvidíte, že rázem pookřeje a možná vám ho vrátí. Anebo mu rovnou napište milostný dopis jako zamlada. A když vám pomůže s úklidem, odměňte ho například dobrou večeří.

 

Růžové brýle nezahazujte

Čerstvě zamilované páry mají sklon vidět na partnerovi především pozitivní vlastnosti a jeho drobné slabiny ignorovat. Možná to není tak špatný nápad, tenkrát jste se hádali o dost méně, pamatujete? Neříkáme, abyste přehlížela jeho nedostatky a vnitřně se jimi užírala. Povzneste se nad ně.

Tip: Zkuste si vybavit, co se vám zpočátku na partnerovi/partnerce tak moc líbilo.

Čím vás zaujal? Vzpomenete si, jak jste se cítila, když jste se seznámili? Vyprávějte si o tom, určitě jste ten moment prožívali každý jinak. Prohlížejte si společné fotky a slavte výročí.

 

Buďte k sobě hodně něžní

Vášnivý sex po celý život - nezní to špatně, ale ono to ke štěstí ani není tak potřeba. Mnohem důležitější je tělesná blízkost, tedy mazlení, tulení, držení za ruce a něžné líbání.

Tip: Pěstujte rituály lásky jako polibek na dobrou noc nebo na přivítanou.

Jestli jste po celodenním maratonu povinností vyčerpaná a na milování nemáte ani pomyšlení, stulte se se svým milým večer na gauči u televize. Blízkost toho druhého je dostatečným projevem intimity.


Najděte si společné zájmy

Vrána k vráně sedá, svůj svého si hledá. Na této staré moudrosti je skutečně něco pravdivého. Studie dokládají, že čím více společného dva lidé mají, tím stabilnější je jejich vztah.

Tip: Najděte si hobby, které vám oběma vyhovuje.

Turistika, vaření nebo přihláška do tanečních - hlavně aby vás to oba bavilo a mohli jste o tom spolu diskutovat. Sblížíte se a zůstanou vám hezké společné vzpomínky.


Dopřejte si vlastní prostor

Pro zdar vztahu je rozhodující správný poměr mezi společně stráveným časem a svobodou. Jestliže budete všechno dělat pořád jen spolu, začnete se brzy cítit svázaní. Nedáte si vzájemně šanci se rozvinout.

Tip: Zachovejte si svou samostatnost.

A zároveň akceptujte, že váš partner má svoje zájmy a sny, které nemusíte nutně sdílet. Tolerujte je a nevyčítejte mu, že nevěnuje všechen čas vám. Najděte si své vlastní koníčky.

 

Hádejte se konstruktivně

Pokud vás něco žere, řekněte to. Dáte tak partnerovi příležitost vše vyjasnit.

Tip: Po každé hádce je důležité k sobě zase najít cestu.

Nejhorší je tichá domácnost, kdy ani jeden nechce ustoupit, a tak oba raději mlčí. Usmiřte se nejpozději před ulehnutím do postele.