Dobrý podvečer, dnes je pondělí 27.5.2024, svátek slaví Valdemar, zítra Vilém.

Jak zlepšit sex, jak si vylepšit sexuální život s partnerem - rady pro ženy

jak-zlepsit-sex-jak-si-vylepsit-sexualni-zivot-s-partnerem-rady-pro-zeny

jak-zlepsit-sex-jak-si-vylepsit-sexualni-zivot-s-partnerem-rady-pro-zeny
Hádáme se, zuříme, křičíme na sebe - a přesto za sebou nepráskneme dveřmi. Pořád je tu něco, co nás drží pohromadě. Je to láska, a samozřejmě také sex. Postel všechno spraví, říkává se. Ale stoprocentní pravda to není, neboť muž a žena jsou dva rozdílné vesmíry - a každý od lásky čeká něco jiného.

___

___

Chvalte ho

Ač to většina pánů nepřizná, dělá jim dobře, když jim ženy říkají, jak moc jsou dobří. A v sexu to platí dvojnásob. Ego pánů tvorstva je totiž velice křehké. Přestože to nedávají najevo, většina z nich o sobě stále pochybuje, a to i v sexu. Utvrzování v tom, že jsou dobří a že bez nich by to na tom světě nebylo ono, je proto pro ně velmi důležitá složka života. Moudrá žena prostě ví, že vše hezké, co svému miláčkovi řekne, se setká s pozitivní odezvou.

 

Nestyďte se před ním

Odborníci tvrdí, že muži se při sexu hlavně rádi dívají. Nu ano, ale to není všechno. Tuze rádi si také poslechnou nějakou tu „rajcovní“ větičku. Málo platné - žena, která dokáže udělat v posteli pořádné divadlo, si mužovu lásku udrží snáze než spící panna. Mlčení a stud do postele zkrátka nepatří.

 

Vyznávejte si lásku

Ženy touží po lichotkách a vyznáních a není mnoho mužů, kterým nedělá problém je poskytovat. Většinou spíše mlčí jako ryby a vše si jen myslí. Kde je problém? Tím prvním je rozdílné uspořádání ženského a mužského mozku. Ženy mají emoční centrum lépe propojené s řečovým, takže jim láskyplná vyznání vůbec nečiní problémy. V mužském mozku však není toto spojení tak dokonalé, a tak muži raději dokazují svůj cit činy než slovy. Druhým důvodem je výchova. Znáte to - „správný chlap“ je odmala veden k tomu, že nedává najevo své city, nerad se pusinkuje, a připomíná babičkám, aby nerozmazlovaly jeho syny, nebo z nich vyrostou bačkory. Cítíte také, že je tady něco špatně? Proč by měl být chlap, který projeví náklonnost, menší než ten, který to neumí?

 

Nebuďte pruritánka

V posteli pánové očekávají především vášeň. Ale kde ji vzít a nekrást? Není to tak složité, stačí trochu experimentovat. Třeba v sexshopu. Jsou tu úžasné věcičky - od masážních erotických olejů a gelů až k nejrůznějším druhům vibrátorů. Odhoďte tedy falešný stud a vyzkoušejte, co by váš sex povzbudilo a ozvláštnilo.

 

Někdy to chce změnu

Máte dojem, že milování už není takové, jaké bývalo dřív? Dokonce máte pocit, že se mu partner vyhýbá? To se může stát a není to nic neobvyklého. Pánové prostě sem tam zatouží po změně. Nespraví to žádné rozhovory, a výčitky už vůbec ne. Je však také zbytečné bezmocně přihlížet a po nocích bulit do polštáře. Je třeba jednat!Prvním krokem je změna vlastního já. Ta obnáší návštěvu kadeřníka, kosmetičky, zakoupení permanentky do fitka a vylepšení šatníku. Vytahané tepláky dostanou doma jednou provždy výpověď.

 

Jak dlouho je to nejlepší?

Pohlavní styk trvá v České republice zhruba 15 minut, alespoň to tvrdí sexuologové. Ale více než 42 procent dotázaných v jednom z průzkumů považuje za ideální délku milování zhruba půl hodiny! Dobře tedy udělá ta, která svému partnerovi objasní, že nemá nikam pospíchat. Rozhovor na toto téma je užitečný, neboť muži jsou uzpůsobeni poněkud jinak než ženy - mnohem snáze se vzruší a rychleji dospějí k vyvrcholení. A spousta z nich si vůbec neuvědomuje, že ženy tímto způsobem nefungují. Uspěchaný sex může navíc partnerům přinést řadu problémů. Pokud pravidelně zanedbávají předehru, není pochva dostatečně vlhká a styk nemusí být pro ženu moc příjemný. Stačí několik takových nevydařených pokusů a milování v ní může vyvolat naprostou nechuť. Takže - doba je sice rychlá, ale v sexu raději zpomalte.

 

Doteky jsou velmi důležité

S doteky a hlazením je to u nás tak trochu jako s líbáním - podceňujeme je. A přitom jsou, především pro ženy, velmi důležité. Partnerovy doteky či objetí dávají ženám pocit naprostého bezpečí, a navíc zvyšují jejich sebevědomí. Vzájemně tak demonstrujeme, že ten druhý nás přitahuje, a proto máme neustále chuť se ho dotýkat. Spojme tedy předehru například s lehkou erotickou masáží. Dosáhneme tak hned několika výsledků. Přineseme do sexu změnu, která jej vhodně okoření. Budeme ale také nuceni zpomalit, přičemž právě jemné a pomalé doteky nás pořádně rozpálí.