Dobrý podvečer, dnes je úterý 21.5.2024, svátek slaví Monika, zítra Emil.

Sexy muži - co ženy na mužích přitahuje? Možná budete překvapeni, pánové!

sexy-muzi-co-zeny-na-muzich-pritahuje-mozna-budete-prekvapeni-panove

sexy-muzi-co-zeny-na-muzich-pritahuje-mozna-budete-prekvapeni-panove

Co se ženám nám na mužích líbí nejvíc a oni o tom nemají ani tušení? Vyzubený řidič vytuněného sporťáku se řítí po dálnici dvoustovkou, levou ruku loktem z okénka, na háku každého, kdo nemá pod kapotou stejně koní jako on, a netuší, že právě předjel krále dívčích a ženských snů. V rodinné dodávce,s plyšovým medvídkem na zrcátku.

___

___

Taky jste si někdy přály pracovat ve vědeckých týmech pořádajících výzkumy, nad jejichž výsledky se pak v časopisech usmíváte? Jako třeba: vědci v americkém Marylandu zjistili, že blonďatí muži mají o dva a půl centimetru kratší tkaničky než ti černovlasí. Nebo že manželské páry vlastnící papouška dávají přednost tvrdým sýrům před tavenými. A co teprve když dojde na zkoumání mužské a ženské atraktivity. Ale moment... Podle nejširších výzkumů právě té mužské přitažlivosti to vypadá, že šanci v genetických dostizích mají jen vysocí, ramenatí, vysportovaní hustovlasové s přesně daným rozpětím obočí a hloubkou jugulámí jamky. Aniž bych se chtěla rovnat profesionálním týmům vyslýchajícím účastnice výzkumů na téma „z čeho se vám u chlapa nejvíc klepou kolena“, dám teď hlas lidu. Reakce nasbírané mezi skutečnými ženami na Facebooku a zbytku internetu totiž dávají šanci mnohem nenápadnějším mužům (v košili s ohrnutými rukávy).

 

O co jde s tím předloktím?

Vážně, to nemůže být náhoda. Obdiv k pánskému předloktí v košili s ohrnutými rukávy vládne napříč planetou i věkovými skupinami. „Nejde o svaly, předloktí není biceps. Prostě jen krásné mužské ruce - těch si všimnu spíš než drahých hodinek.“ „Výhoda je, že tuhle část těla můžete okukovat i u úplně cizích lidí a nevypadáte jako úchylka. Kdyby chlapi věděli...“ „Ty vyhrnuté rukávy v tom taky hrají roli. Je to nějaká vzpomínka na doby, kdy muži pracovali rukama, a slovní spojení vyhrnout si rukávy nebylo jenom řečnické.“ To mi konečně vysvětluje trend pásku s knoflíčky, které se teď objevují na rukávech volnočasových košil v obchodech s pánskou módou. Návrháři se někde doslechli, co je skutečně sexy, a rozhodli se svým zákazníkům vyjít maximálně vstříc.


Do háje se závodníky

Skoro stejně obdivovatelek jako část paže mezi zápěstím a loktem má jeden druh řidiče. A už jsem prozradila v úvodu, že psychopat považující každou silnici za výzvu k závodu to není. „Sednu si vedle muže do auta a čekám. Když vyrazí se zakvílením gum a na první červené se pokusí roztlačit auto před sebou nárazníkem, tak u mě skončil. To se snad dá omluvit, jen když vezete někoho s infarktem do nemocnice.“ „Riskantní řidiči mě baví ve filmech, ale vedle sebe chci muže, který mě neveze, jako když mě ukradl. Pocit, že se stará o moje bezpečí, je mnohem víc sexy, než když hrdinně předjede v kopci dva rumunské kamiony a málem vytlačí do škarpy mladíka s nálepkou začátečníka.“ „Bezpečný řidič je jasný signál, že tenhle pán se umí postarat o rodinu, a co si budem povídat, to je pro nás povel k akci.“ Přitažlivost pohodového řidiče dokonce sahá až za hranice jeho vozu. Autorka článku Nevědomé sexy vlastnosti mužů na serveru Jezebel vzpomíná na mnoho let starou příhodu, kdy nedobrzdila auto za velmi drahým vozem a cizímu gentlemanovi ťukla do jeho plechového mazlíka. Čekala výbuch vzteku a přednášku na téma „ženská za volantem - auto bez řidiče“, ale pán ani nevystoupil, jen se usmál do zrcátka, zamával a na zelenou odjel. „Co přesně udělal, že jsem na něj dodnes nezapomněla? Mohl řvát, zavolat na mě policajty a žádat náhradu škody. Ale místo toho jedním zamáváním vyslal do světa signál pohody, odpouštění a shovívavosti nad mojí mladistvou řidičskou neschopností,“ píše Jezebel. Velkorysost - v krámě ji nekoupíš, ale na ženy funguje lip než ten drahý sporťák.


Muži, co se neberou vážně

Jeden z mnoha důvodů, proč mi bestseller 50 odstínů šedi nepřišel sexy, bylo, že hlavní hrdina je škrobený jak dečka na piano. Což je zřejmě povinné, když máte doma tajnou místnost s ostrými předměty, šrouby a řemeny. Ke smůle Christiana Greye velmi mnoho žen shledává schopnost blbnout a dělat si legraci sám ze sebe dost sexy. Ano, Christiane, víc sexy než svorky nekancelářského určení.
„Můj přítel má velmi sarkastický smysl pro humor, který je jinak dost černý, ale protože většinou shazuje sám sebe, je neodolatelný.“ „Takhle jsem se zamilovala do svého kamaráda. Pořádali s ostatníma klukama z party divadlo pro děti na táboře a on hrál Mařenku z Perníkové chaloupky. Ten večer jsme spolu začali chodit a vydrželo nám to pět let. Fotku Mařenky mám schovanou doteď.“ „Já vím, že spontánní nápady a recesistické akce vám s postupem času připadají spíš hloupé, ale tu a tam, pánové, tu a tam je to prostě strašně sexy.“ A ze stejného soudku pochází ještě jeden nečekaný zdroj mužské přitažlivosti - ochota dělat něco, co neumím. Zkusit vařit, naučit se salto na trampolíně, sednout si jako dospělý poprvé na kolo a ustát to s nadhledem. Kdyby se pan Grey vrhl spíš na nové sporty než na nástrojařinu, dalo by se 50 odstínů možná i číst.

 

Podejte mu štěně (nebo mimino)

Kýč je mrcha. Kýč funguje. A neexistuje větší kýč než muž hrající si s dětmi nebo se zvířetem. Až tohle jednou dojde i těm, kteří tvrdí, že nemají u žen úspěch, budou běhat po světě jen s půjčenými nemluvňaty na ruce a štěňaty labradora u nohy.
„Na svatbě mého bratra uspořádal jeho kamarád fotbalový turnaj pro nejmenší kluky, aby je zabavil. Kdyby tam nebylo tolik lidí, vrhla bych se na něj na místě. Takhle jsem ho jenom svedla a za čtrnáct dní se nám narodí náš první vlastní fotbalista.“ „Chlapi, co vědí, že když mluví s malým dítětem, mají si k němu sednout na bobek, jsou prostě neodolatelní. Umí se vcítit do druhého a mají ohledy. To se nikdy neokouká.“ „Od muže nechci, aby s dětmi ňuňal a šišlal na ně. Ale strašně se mi líbí, když vidím, že se o ně umí postarat. Obléknout, obout, nakrmit. Je to dojemné a přitažlivé zároveň.“


Má svůj svět

Trochu rozporuplné jsou z hlediska mužské přitažlivosti jejich koníčky. Moment rozporu nastává ve chvíli, kdy se vztah ukotví. Pod prvním dojmem se ženy skládají k nohám všech cestovatelů, běžců, muzikantů, motorkářů, horolezců, chovatelů koní nebo cvrčků, to je jedno, ale když s nimi pak sdílí společnou domácnost, neřku-li děti, sexy potenciál koníčku poněkud slábne na úkor pocitu, že „má ty ucvrkaný potvory radši než mě a nejradši by se k nim nastěhoval“. Ale nechme pevné svazky stranou - muži, co něco umí, něco jiného, než je jejich každodenní práce, jsou zkrátka obdivuhodní a je radost se na ně dívat. „Mám pocit, že chlapů se zajímavým koníčkem ubývá, tak se na ně aspoň koukám v televizi. Pořad o stavitelích neobvyklých domů je pro mě něco jako ženské porno.“
„Kromě chvil, kdy můj přítel hraje na svůj milovaný klavír, je víc sexy jenom tehdy, když si o hraní povídá s kamarády muzikanty.“
Moment zaujaté diskuse by taky mezi nevědomými sexy atributy neměl zapadnout. „Být něčím vášnivě zaujatý, něčím, co se ho osobně netýká, je u muže velmi přitažlivá vlastnost,“ napsala jedna z účastnic diskuse na toto téma na webu Reddit. „Když si kromě vlastních zájmů a koníčků všímá i okolního světa a baví ho objevovat nové věci, mám jistotu, že se vedle něj nebudu nikdy nudit. A to je pro mě mnohem důležitější, než jestli vydělává spoustu peněz nebo řídí nadnárodní korporaci.“

 

Mužné je vše možné

Vlastně nic z toho, co jsem dosud jmenovala, ani z toho, na co ještě nedošlo, nejsou typicky chlapácké vlastnosti. Nedošlo například na: hezké chování ke starým lidem, tajné slzy po dojemném filmu, trpělivost při pěstování orchidejí, ochotu ustoupit z hádky, kterou mohl vyhrát, nebo přiznání únavy a slabosti - Nejsou to prvoplánové vlastnosti oslavované ve filmech a společností obecně. Jsou to drobnosti, mužnost ležící v momentech, na kterých skutečně záleží.
Ale abychom neskončili příliš nadneseně - ženy jsou jen ženy, a tak bych případným mužským čtenářům ještě ráda řekla, že dámy volají po čistotě a vůni, hezkých svetrech, dobře ostříhaných vlasech i nehtech, pěkně uvázané ale: rebelsky povolené) kraVatě, padnoucích džínech (versus vytahaná lokše zvaná sloní zadek) pevném stisku ruky při představování, pohledu do očí a ne do výstřihu a hlavně, to si prosím někam napište, hlavně po projeveném zájmu a ochotě naslouchat. Pokud tohle zvládnete, nemusíte ani shánět toho labradora.