Dobré odpoledne, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Jak zjistit ascendent, výpočet ascendentu online

vypocet_ascendentu_online.jpgPokud vás zajímá co je to ascendent a jak vypočítat ascendent, jste na správné stránce. Text zmiňuje definici a nabízí odkaz, kde je možné zjistit váš osobní ascendent dle data narození, času a místa.

___

___

Rovina horizontu určitého místa narození protíná ekliptiku ve dvou místech. Tomu východnímu se říká Ascendent. Zjednodušeně se jedná o znamení, které vycházelo nad obzor.

Ascendent je jeden z nejvýraznějších prvků horoskopu. Vypovídá o tom, jakým způsobem zpracováváme náš horoskop, jak působíme navenek. Dočtete se o něm hodně, ale málokde se dozvíte, jak Ascendent zjistit.

K tomu slouží níže uvedená tabulka. Vyberte svoje znamení a podle data narození pak I. II. nebo III. dekádu (sloupeček). Na svislé strane najděte svůj čas narození a průsečík je Vaším ascendentem.

Tabulka platí pouze pro SEČ, u letního času je třeba od času odečíst jednu hodinu. Hodnoty v tabulce jsou spočítané pro střední Evropu.

Níže uvedená tabulka z webu astroweb.cz je pouze orientační. Přechody mezi znamení na Ascendentu nejsou spolehlivé. Pokud byste chtěli znát Ascendent přesně, zkuste odkaz níže.

 

jak_zjistit_ascendent.jpg

jak_zjistit_ascendent.jpg - jak_zjistit_ascendent.jpg

 


Související odkaz: