Dobrý večer, dnes je sobota 22.6.2024, svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka.

Horoskop na celý rok 2016 - VÁHY (láska, práce, peníze, zdraví, rodina)

horoskop-2016-vahy-vaha

horoskop-2016-vahy-vaha

Také pro vás, estéti zvěrokruhu, je vesmírnými konstelacemi naplánován pro rok 2016 bohatý program. Eskapáda změn, které si vyžádají mnohé situace v tomto roce, vás má posunout kupředu, nenechte se tudíž zaskočit například nepředvídatelným Uranem - počítejte s ním, jen tak mu vytřete zrak! Navíc máte v zádech ochranné paprsky Saturna, který svým sextilovým aspektem trvá na tom, aby se vaše pozice nakonec upevňovaly a vynaložené úsilí přineslo patřičné ocenění.

___

___

Třešničkou na dortu je ovšem Jupiter, jenž se stává ve druhé polovině roku vaší největší okrasou. Zahaleni do jeho třpytivého roucha se stáváte skutečně neodolatelnými! Ve srovnání s minulým rokem chce tento dobroděj o moc víc dávat a umožňovat, aby věci pro vaše blaho a spokojenost vystoupily hezky na světlo. Pozvedněte zraky k oblakům - radost, štěstí a úspěch čekají na vás!

Jste plní laskavosti a neustále o něčem přemýšlíte, zároveň odmítáte všechno, co je neharmonické, agresivní a vulgární. Faktem je, že vaše znamení vychází z archetypu Apollóna, boha světla, lze se tedy divit, že chcete, aby byl svět plný záře? Ano, dokážete rozsvítit jakýkoliv prostor, do kterého vkročíte a v roce 2016 máte dáno do vínku plně touto svou podstatou excelovat. Expanzivní Jupiter vám dává obrovské možnosti vychutnávat radosti života a směruje vás, abyste se svou nonšalancí a grácií dobývali svět. Konjunkcí tohoto laskavého dobroděje dostáváte impuls k rozvoji svého potenciálu, k tomu abyste své nitro obohatili o ještě více krásna a mohli se dotknout svých snů. Jupiter kreslí spirálu úspěchů ve spolupráci s ostatními v oblastech spojených s estetikou, uměním, právem, politikou a také se vším, čímž zdokonalujete sebe sama.

Nejfavorizovanějším obdobím roku je měsíc září, kdy estétská Venuše obohatí Jupiterovo dílo svým vkusným rámem, máte se na co těšit, zejména vy, Váhy 1. dekády (23. 9. - 2. 10.) a 2. dekády (3. 10. - 12. 10.)! Po celý rok je vaším andělem strážným také moudrý a stabilizující Saturn, který má v úmyslu podtrhnout vaši důležitost ve vztahu s okolím a obdarovává vás velmi soustředěnou komunikací a seriózností, kterou zapůsobí veškerá vaše slova. E-maily, obchodní smlouvy, studium v zahraničí, jednání s autoritami na vyšších úřadech, to všechno je vaše parketa. Saturn netají ani možnost, že můžete zaujmout velmi zodpovědnou pozici vůči lidem okolo vás. V určitých fázích se samozřejmě setkáte i se situacemi, které přinášejí nepříjemné rozčarování a zkřížení plánů, poznáváte v tom rebelanta Urana? Pokouší vaše znamení už několikátý rok a jeho zálibou je provést v životě skutečné salto mortale.

Jeho galvanické jiskření můžete, zejména zrozenci 3. dekády (13. 10. - 23. 10.), pocítit nejčastěji na půdě dlouhodobých manželských vztahů. Taktéž velký vesmírný hráč Pluto vás patrně vykoupá ve zkouškách. Konfrontuje vás se vztahy k rodičům, partnerům nebo například i dětem a může změnit váš základní pohled na život.

 

Láska a partnerské vztahy

Rok 2016 zvyšuje vaše kouzlo osobnosti na maximum, přičemž se nejedná pouze o vizuální vjem, ale také o váš vybroušený intelekt. Dáváte vzniknout skutečným myšlenkovým skvostům, ale potřebujete k tomu někoho, před kým můžete nahlas snít. Vaše líbezná vládkyně Venuše není rozhodně frigidní a ví, co je její náplní - ženy Váhy obdarovává kouzlem princezen, muže galantností a šarmem rytířů. Těšte se na nejeden zážitek lásky! Svého charismatického protějška můžete potkat ve starobylé vinárničce, na lázeňském pobytu, vzdělávacím kurzu nebo třeba výstavě nějaké cizokrajné kultury. Už v únoru by u mnohých z vás mohla nezvykle rychle přeletět jiskra. V květnu a červnu číhá láska hlavně na cestách. Ovšem nejvíce favorizovaným obdobím je konec léta, kdy patronka lásky, Venuše, skutečně kraluje a sype rubíny na cestu velkého naplnění. Myšlenka na zvuk svatebních zvonů je touto dobou nebývale intenzivní a Jupiter dává rovněž své šťastné požehnání. Vám ale, kteří už v manželství jste, nepřináší hvězdy bohužel jen samé superlativy, protože je zde zkratovitý Uran. Ten může, přednostně vám, Váhy 3. dekády (13. 10. - 23. 10.), nečekaně zamíchat kartami v podobě odcizení nebo krátkodobých rozchodů. Snažte se proto vyhýbat zbytečným střetům, hodně tím můžete zachránit.

Šťastný měsíc: květen, září

Nepříznivý měsíc: duben, říjen

 

Práce a finance

Z pohledu profese a pracovního dění, nevyjímaje peněžní záležitosti, se tento rok ukazuje jako velmi plodný. Zpečeťující Saturn již nějakou dobu předznamenává, že okolnosti jsou připraveny na to, abyste převzali nějakou zodpovědnost a ve své pracovní oblasti vytvořili pevný bod pro budoucí život. Je vhodné získat si dobrého spojence, ale je důležité, abyste si ho vybírali velmi opatrně. V lednu začínáte velkou aktivitou a Mars může zavánět velkou ukvapeností, připočteme-li neharmonické alarmy Urana a Pluta, lze předpokládat, že vás překvapí něco, co naruší vaše plány. Podobné období pak může zaklepat ještě v říjnu, a vyžádat si určité úpravy či změny, které vám nemusí být příjemné, nicméně se bez nich neobejdete. Odměnou pak je, že si získáváte respekt u ostatních, vaše kompetence se rozšiřují a přichází i žádoucí ocenění. Zbystřete, Váhy 2. dekády (3. 10. - 12. 10.), jste horkými favority! Vaším velkým přínosem je, že kolo štěstí v tomto roce roztáčí sám skvostný Jupiter, který dává přednostně zatočit také 1. dekádě (23. 9. - 2. 10.). Vstupem do vašeho znamení žádá, abyste rozvinuli své schopnosti na plné obrátky, přeje zejména profesím spojeným s uměním, estetikou, krásným prostředím, můžete dosáhnout mimořádného úspěchu! Také právnické profese a práce s veřejností si přijdou na své, připravte se na dlouho očekávaný finanční zisk, váš jackpot je přichystán!

Šťastný měsíc: červenec, srpen

Nepříznivý měsíc: leden, říjen

 

Domov a rodina

Pro svou vlídnou auru, kterou vyzařujete, jste svými nejbližšími skutečně zbožňováni. Snažíte se z domova vytvářet oázu harmonie, která se střídá s akademickými debatami na všechna možná témata, vaši miláčci se tedy s vámi rozhodně nenudí. V tomto roce se také snažíte více zkrášlovat své obytné prostory, aby bylo vše pestré, zároveň sladěné a lahodilo to oku. Rok 2016 vám přináší také schopnost ještě většího porozumění s ostatními a vzájemné pochopení. Saturnův harmonický aspekt způsobuje, že se teď více než dříve scházíte se sourozenci a příbuznými, čímž se váš vztah s nimi neustále zlepšuje. Nicméně jsou v tomto roce patrny i problémovější situace. U vás, zrozenci 2. dekády (3. 10. - 12. 10.), se v minulých letech mohly hromadit starosti, které mají letos svůj dozvuk, nebo mohou vznikat potíže zase jiného druhu. Nic pod sluncem není dokonalé, ani rodinné štěstí, jak se sice prozatím může u vás jevit. Nesmlouvavý Pluto zvyšuje tendence například k nemožnosti dokončit rozestavěný dům nebo třeba k nechtěnému stěhování. Není ale nutné věšet hlavu, šanci dostanete. Na podzim vás Jupiter omotává záchranným pásem a dává možnosti k úspěšnému řešení problému. Že by nějaký štědrý strýček? U Jupitera není vyloučeno nic, každopádně jeho velkorysá ruka ví, kam sáhnout.

Šťastný měsíc: srpen, září

Nepříznivý měsíc: duben

 

Zdraví

Vstup do nového roku uskutečňujete s velkou vitalitou a fyzická energie je rozhodně tím, co vám schází nejméně. Mars končí promenádu vašim znamením a stačí ještě rozjiskřit všechny buňky vašeho těla signálem START. Pozor však, milé Váhy, jeho konjunkce se může zachovat i dvojsečně, protože přes svou vervu ztrácíte opatrnost a snadněji dochází k úrazům. Uran svou zlomyslnou grimasou pozadu nezůstává a potvrzuje možnost náhlých poranění vlivem psychické roztříštěnosti a nesoustředěnosti. Faktem však zůstává, že po většinu roku hodlá být Mars spíše vaším spojencem než nepřítelem a nechystá žádná problematická onemocnění. Slabším obdobím roku, co se týče zdraví, může být snad jen říjen a začátek listopadu, kdy mohou pozlobit různé zánětlivé neduhy. Ohrožena je nejvíce kůže, takže je zvýšená tendence k výskytu různých podráždění, zanícení či infekčních ložisek na pokožce. Přímo blahodárně zde zapůsobí heřmánkové koupele, esence měsíčku zahradního nebo šalvěje. Vždy je ale nutné vše posoudit a poradit se s lékařem, zda se jedná skutečně jen o povrchový problém, případně vyloučit vnitřní příčinu. V opačném případě by se nedalo hovořit o léčení, ale jen o zastírání příznaků.

Šťastný měsíc: květen, srpen

Nepříznivý měsíc: říjen, listopad

 

Oblast štěstí v roce 2016:

Vaší zářivou zónou je v tomto roce láska. Pod šťastnou hvězdou se může zrodit náklonnost tak intenzivní, že to rozhoupá svatební zvony. Hodně štěstí!

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016:

GRANÁT - Je přisuzován k léčbě nemocí kůže, stimuluje krvetvorbu a cévní systém.

 

Amulet pro štěstí pro rok 2016:

Symbol Hvězdy
Symbol Srdce

 


Horoskop 2016 pro všechna jednotlivá znamení  zvěrokruhu zde: