Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2024, svátek slaví Valdemar, zítra Vilém.

Horoskop na celý rok 2016 - PANNA (láska, práce, peníze, zdraví, rodina)

horoskop-2016-panna

horoskop-2016-panna

Velký dvanáctidílný lexikon otevírá svou zajímavou kapitolu také pro vás, moudré Panny, abyste jakožto Merkurovi svěřenci zalistovali v roce 2016, obohatili se o potřebné informace a případně dokázali vesmírným světlonošům, že umíte číst i mezi řádky. Saturn s Neptunem si stejně jako minulý rok udržují svou negativní vibraci, takže se můžete chvílemi ocitat ve světě nereálných ideálů.

___

___

Zjistíte, že Neptunovo opojné mystické víno je kalné. V tu chvíli je připraven i sobecký krasavec v lstivé zbroji - Saturn, aby si vyžádal daň. Buďte opatrní, chce všechno nebo nic! Naštěstí je vám v zádech i harmonická energie silného Pluta, která dokáže zázraky, společně se světlem štěstí od Jupitera. Jupiter chce v tomto roce dokončit to, co započal na konci minulého roku - splnit vaše velká přání a velkolepé cíle. Jeho konjunkce přináší skvostné příležitosti a vašim úkolem je nenechat si je utéct. Pamatujte, že takové příznivé období budete mít až za dalších dlouhých dvanáct let.

Začátek roku je pro vás velmi šťastným obdobím, a i když je Venuše první lednové týdny trochu nespokojená, nezpůsobuje žádné závažné potíže. Zřejmě se této bohyni požitků moc nezamlouvá, že zatím nedosahuje takové expanze, jakou si ve znamení Střelce představovala, ví ale, že to má na dosah. Za to váš vládce Merkur se umí otáčet! Mistrně dává do pohybu veškeré záležitosti, které dosud stagnovaly, a s brzkou podporou Pluta může odstartovat věci, které později velmi znatelně ovlivní váš život. Postupně si uvědomujete svou životní identitu, ale také své horší vlastnosti, můžete se dostat do kontaktu s velmi mocnými lidmi, kteří budou testovat, jak v důležitém klíčovém momentu obstojíte.

Především vy, zrozenci 2. dekády (2. 9. - 11. 9.), počítejte s větším nasazením sil. K testování a zkouškám se hlásí i přísný Saturn, který odvíjí vlákna z cívky času velmi zvolna a dává tušit, že nezvládnete možná všechno najednou, ale bude třeba postupovat krok za krokem. Každopádně se však rozvaha a trpělivost vyplatí mnohem více než přehnaný idealismus a euforie, do níž vás láká Neptun. Tento chytrý alchymista by vás mohl z původní atropinové nálady přivést k pořádnému zklamání, přičemž v první polovině roku se to může týkat především lásky a partnerských vztahů. Zapojte své vrozené perfektní pracovní schopnosti, abyste v omamném, cikádovém milostném chóru rozeznali možné intriky a falešné tóny! Na druhé straně máte v tomto roce vynikající podporu velkorysého Jupitera, který vám dává možnost velkého štěstí. Prozrazuje však, že je opravdu zapotřebí více odsunout radovánky a spíše se naplno věnovat svým cílům a prosazení toho, co si dlouho přejete. Máte šanci dočkat se uznání a také finančních úspěchů, šťastně dořešit staré problémy, dosáhnout lepšího postavení či úspěšně dokončit nebo navázat na vyšší vzdělání. Milé Panny, nepodceňujte toto vzácné období, kdy vám štědrý Jupiter může splnit sny a nabídnout to, v co jste ani nedoufali!

 

Láska a partnerské vztahy

Jste ztělesněním přizpůsobivosti, vždy ochotni pomoci druhému v nesnázích a dokážete se pro svého milovaného partnera v určitém směru až obětovat. Ve vašem nitru se skrývá romantika, přesto jste však v intimitě a sexuálních záležitostech spíše přijímací typ, proto pozor, aby se vaše milostné jednání nestalo moc statickým a mechanickým. Rok 2016 může přinést vlivem pokračujících zátěžových vlivů Neptuna a Saturna problémy zejména v manželských vztazích. Je zvýšená tendence ke konfrontaci s nevěrou, tajemstvími ochlazující vztah, zklamáním a nejistotou. Velká opatrnost je doporučena především v březnu a na přelomu května a června. Neptun s Venuší mohou v tuto dobu vytáhnout karty, na které se lehce prohrává. Buďte obezřetní! Pro vás, kteří ještě nežijete v trvalém partnerském svazku, mají vesmírní dobrodějové naopak skvělou zprávu - zakusíte šťastné aroma milostných chvil, eskapád rozkoše a až magického porozumění. Letos můžete potkat toho pravého, který vám pomůže stát se excelentnějšími milenci. Vám, Panny 2. dekády (2. 9. - 11. 9.) a 3. dekády (12. 9. - 22. 9.), Jupiter žehná také v otázce potomstva a následné legalizace vztahu.

Šťastný měsíc: červenec

Nepříznivý měsíc: březen, červen

 

Práce a peníze

Již na startu roku je Merkur, vaše vládnoucí planeta, ve výhodném postavení k vašemu znamení, což vám v profesi pomáhá při navazování kontaktů s lidmi a také při přednáškách, zkouškách, dojednávání důležitých smluv či dokončování studia. Zásadní směrování dává již několik let příznivý vliv Pluta a je to on, kdo tahá za nitky, ovšem klade velký důraz na to, kdy se přidají ti praví parťáci, aby společně spustili kýžený boom. Vaše kariéra má být spojena s tvořivostí a v tomto roce vše navíc bravurně podporuje velké nebeské Eso - Jupiter. Právě jeho zážeh, na který se čekalo, vás může katapultovat k neskutečným úspěchům. Můžete naplno pracovat na projektech, které živí vaše múza - rozjet svůj vlastní obchod nebo třeba předložit prezentaci práce, která je hodna nejen obdivu, ale také si zaslouží povýšení. Využijte zejména měsíc únor, kdy se Venuše ve znamení Kozoroha snoubí s Plutem a zvyšuje na maximum šance, kdy můžete až zázračně zapůsobit. Co se týče finančních úspěchů, nejsilnějšími kandidáty na aplaus jsou měsíce srpen a září, lze očekávat zvýšený příjem z podnikání, mimořádné prémie či zvýšení platu. Hvězdy však radí, abyste prioritně vy, zrozenci 2. dekády (2. 9. - 11. 9.), zvýšeně prověřovali své pracovní partnery a tím se vyhnuli chaosu a pochybnostem.

Šťastný měsíc: leden, únor

Nepříznivý měsíc: březen, prosinec

 

Domov a rodina

Po stránce domácího zázemí a jeho atmosféry milujete disciplínu a stanovený denní program bez zbytečného zmatku. Na své nejbližší často vyvíjíte tlak, aby dbali na čistotu prostředí a neustále vše kolem sebe vylepšovali, přičemž v tomto duchu pokračujete i v tomto roce. Jupiter sídlící ve vašem znamení neobyčejně zvyšuje váš elán pro výchovu dětí a jejich motivování k rozšiřování obzorů po všech stránkách. To, jak je nyní směrujete, má mít zásadní vliv na jejich další život a naopak zase nějaká šťastná, velmi významná událost spojená s vašimi dětmi, může ovlivnit a změnit život vám. Co se týče zařizování a zvelebování domova, respektive pokud jste měli plán nově vyzdobit své hnízdečko, vymalovat nebo použít Feng-Shui, připravuje Saturn svou neharmonickou kvadraturou spíše odklad těchto záležitostí. Zejména od března může ve spolupráci s planetou Mars zvyšovat napětí kvůli zdržením nebo potížím při prodeji či koupi domu. Také může například zvýšit odpovědnost k rodičům, kteří potřebují oporu, a vy musíte provést změny vašich dosavadních zajetých kolejí. Optimistický Jupiter se svou pomocnou berličkou je však stále při vás, takže jste schopni vyřešit situace ke spokojenosti všech.

Šťastný měsíc: červenec, říjen

Nepříznivý měsíc: březen

 

Zdraví

Rok 2016 se ve sféře zdraví hodlá u většiny z vás prezentovat tak trochu protichůdnými vlivy. Na jedné straně jste pod ochranou velmi silných energetických vibrací a na straně druhé jsou přítomny i ty zlomyslnější energie, které vám mohou v určitých obdobích působit vrásky na čele. Jste totiž velmi uvědomělí k otázkám svého zdraví, nejvíce ze všech vašich zvířetníkových kolegů dbáte na prevenci, a tak vás snadno vyplaší, když se přece jen něco vymkne kontrole a zaťuká na dveře problém. Významnou posilou je v tomto roce Jupiter, jehož přítomnost vás zásobuje energií a vitalitou, což je důležité pro dobré fungování organismu. Saturn to však nechce jen tak lehce vzdát a vystrkuje růžky, snaží se o stagnaci v určitých místech na těle, přičemž ho nejvíce zajímají klouby a kyčelní oblast. Zejména vám, Panny 2. dekády (2. 9. - 11. 9.), může dát o sobě vědět a to nejvíce v srpnu a září. Vše může souviset s lymfatickým systémem, na jehož oslabení začal už dříve pracovat Neptun. Čistící čaje, jako například Lymfodren, by vám určitě prospěly! Pokud patříte mezi starší jedince, může být problém tíživější, mladý a silný organismus má schopnost tyto útlumy přečkat bez větších problémů. Nezapomínejte na regenerující Pluto - s ním můžete zvládnout úplně všechno!

Šťastný měsíc: leden, červenec

Nepříznivý měsíc: srpen, září

 

Oblast štěstí v roce 2016:

Štěstí je zakódováno v osudovém seznámení a mocném milostném zážitku. Šťastná hvězda na vás zasvítí také ve financích.

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016:

SAFÍR - Napomáhá při potížích s klouby a revmatismem.

 

Amulet pro štěstí pro rok 2016:

Symbol Čtverce
Symbol Lilie 

 


Horoskop 2016 pro všechna jednotlivá znamení  zvěrokruhu zde: