Dobrý podvečer, dnes je pondělí 20.5.2024, svátek slaví Zbyšek, zítra Monika.

Horoskop na celý rok 2016 - LEV (láska, práce, peníze, zdraví, rodina)

horoskop-2016-lev

horoskop-2016-lev
Co chystají galaktičtí vládci v roce 2016 pro vás, chráněnce samotného Slunce, co se skrývá za vznosnou branou hvězdného koloritu a jaká poselství můžete spatřit v Perseidách? Magický Uran hlídající elektrokardiogram nebe signalizuje, že na grafech má každá hvězda odlišné písmo, nicméně přesto se shodují ve stejném výsledku - rok 2016 má být pro vás skvělý!

___

___

Čekají na vás překvapení a šance, díky nimž se vaše zlatá monstrance osobnosti ještě více rozzáří. Saturn svým trigonovým aspektem tiše přizvukuje a přispívá úspěchy, které se mají stát pevnými pilíři vašeho života. Jeho působení je sice plouživé jako dým z Kainova ohně, o to pak však trvalejší a cennější. Ve stínu nezůstává ani vizionářský Jupiter a ve srovnání s minulým rokem vás navíc obdarovává větší otevřeností ke svému okolí, také svrchovanou elegancí písma a slov, kdo by vám odolal? Par excelence, hvězda štěstí je tedy nad vámi, jen vztáhnout paži a rozevřít dlaň - máte ji mezi prsty.

O tomto roce lze bez nadsázky říct, že patříte mezi vyvolená znamení, která dostávají mimořádné požehnání hvězd a nejsou tolik zatížena dominancí těžších zkouškových vibrací. Neznamená to však, že vás vesmírní trubadúři připraví o dynamiku a obléknou vám uniformní šat šitý monotónní nití - naopak váš erb olemují krajkou úžasných změn a vzrušující pulzace! Je to rok, ve kterém na vás nejsou kladeny příliš velké nároky a požadavky, oplýváte zajímavými nápady i elánem, díky čemuž vám jde všechno hezky od ruky.

Prioritně u vás, zrozenci 2. dekády (3. 8. - 12. 8.), způsobuje moudrý Saturn svým harmonickým působením, že mnohem silněji než kdy předtím víte, co chcete, tudíž svou energii a síly investujete velmi efektivně. Je patrno hlubší soustředění se na nějakou vznešenou ideu, toužíte se vzdělávat, získávat nové obzory, obohacovat druhé svou kreativitou a čím dál hlouběji v sobě zakořeňujete nové zájmy. Velmi přínosný je také vliv Urana, který přináší nečekaně zajímavé kontakty s cizinou, nezvyklé projekty, šance díky širšímu využití internetu a také například exotické cesty. Na přelomu března a dubna vás navíc velmi příznivě podporují i Mars s Merkurem, takže máte zelenou pro uzavírání právních dohod nebo například vytvoření s.r.o. či akciovky. Pro důležitá ujednání nevolte květen, Venuše je v tomto čase poněkud umíněná a pokouší se s vámi hrát nepříjemné šachy. Její laskavost je ta tam, loví dlouhými prsty své figurky, aby vytáhla tvrdohlavou dámu z kamene a dala vám šach. Ale žádný strach, milí Lvíčci, její špatná nálada nepotrvá dlouho, v červnu už po ní nebude ani stopa.

Na podzim se, zejména zrozenci 1. dekády (23. 7. - 2. 8.) a 2. dekády (3. 8. - 12. 8.), těšte na pohlazení Jupitera, který hodlá významně obohatit vaši myšlenkovou sféru, do úst vám vkládá perly a zažehuje ve vás umělecký talent. Tvořte věci pro krásu, komunikujte, podepisujte smlouvy, vstupujte do manželství, splňte si, co vás napadá! Každopádně si vás vaše okolí více zamilovává, protože hudba vašich myšlenek a slov má zakončení, které vyvolává potlesk.

 

Láska a partnerské vztahy

Pro lásku jste přímo stvořeni, umíte okouzlovat, magnetizovat, vyzařovat nadpřirozenou laskavost, a váš protějšek se ve vaší blízkosti hřeje jako ve slunečních paprscích. Kdo jednou pozná milostný brífink Slunce, těžko odolává a přestože v sobě každý nosí svou dávku přirozeného opia, je toto omámení mnohem silnější. Rok 2016 vás předurčuje k nalezení skutečné lásky a solidního milostného vztahu, ze kterého se nakonec vyklube trvalý partnerský vztah. Svádivá Venuše může infikovat vaše srdce hned v lednu, například na nějakém zábavném večírku či třeba na dovolené na lyžích. Saturn prozrazuje, že se především u vás, zrozenců 2. dekády (3. 8. - 12. 8.), může jednat o zamilování se do protějšku s věkovým rozdílem, každopádně šipky vašich kompasů budou přitahovány týmiž póly. Vlivy těchto štědrých dárců se střídavě prolínají s menšími útlumy po celý rok. Venuše je stále připravena vyhodit ze svého hvězdného šátku nějaký ten klenot, ovšem tady pozor, milí Lvíčci, její nejdražší cetkou je žárlivost. Faktem je, že jediné, co by vás mohlo rozladit, je právě partnerova žárlivost. Divíte se? Není slepý, aby neviděl, jak po vás mnozí mlsně pokukují. Přesvědčte tedy miláčka o své lásce a Uran vám zajistí, že se budete znovu pohybovat v přízni nádherných snubních vzletů.

Šťastný měsíc: duben, září

Nepříznivý měsíc: květen

 

Práce a peníze

Co se týče pracovní sféry, jste plní elánu a váš optimismus je až nakažlivý. Jaro hlásí výbuch energie, která je charakteristická tvořivostí a hravou expanzí, čímž jste naprosto okouzlující. Pokud to však vyžaduje situace, dokážete v okamžiku působit majestátně a hrdě jako luxorská sfinga. Především při důležitých jednáních, vystoupeních na schůzích nebo obhajování svého projektu vám moudrý Saturn zajišťuje vážnost. Tento rok pro vás může být nesmírně důležitý a průlomový, především vás, Lvi 3. dekády (13. 8. - 22. 8.), zahrnuje novátorský Uran velkou fascinací pro myšlenku ukázat světu něco nového, neotřelého. Můžete například prorazit na trh s novým výrobkem, založit vzdělávací kurzy zaměřené na nějakou vzdálenou filozofii nebo třeba založit naprosto originální webové stránky propojené významně se zahraničím. Velmi příznivým obdobím se jeví srpen a podzimní měsíce, kdy excelentně zapůsobíte i vy, zrozenci 1. dekády (23. 7. - 2. 8.) a 2. dekády (3. 8. - 12. 8.). Neprojevit se a stát ve druhé řadě, by vám v této době prospívalo asi jako slunečnici ve stínu. Hlavní zájem se soustředí na umělecké a estetické vyjádření, Jupiter zahajuje své korunovační blues také pro oblast financí. Ať jste malíři, dekoratéři, hudebníci, advokáti, manažeři, mluvčí nebo obchodníci s parfumerií či módním oblečením, máte zelenou!

Šťastný měsíc: srpen, září

Nepříznivý měsíc: únor, prosinec

 

Domov a rodina

Tento rok svými příznivými vibracemi vypovídá, že do rodinného kruhu vysíláte výjimečně příjemnou a hřejivou atmosféru. Ne, že by tomu bylo v minulém roce jinak, ale nyní dokážete dávat jakoby ještě něco navíc. Dokážete zmagnetizovat svá zlatíčka tvořivostí a dávkou takové zábavnosti, jako byste měli v sobě zabudovány herní konzoly. U svých potomků však vedle zábavy neopomínejte ani vzdělání, zaměřte se hlavně na jazykové školy. Nuda, to je pro vás prostě postrach a při jejím závanu se můžete cítit až klaustrofobně. Rozpínavý Jupiter prozrazuje, že se vyřádíte i ve zvelebování svého královstvíčka, máte skvělé nápady na dekorování interiéru vkusnými bytovými doplňky. Váš zájem se soustředí také hlavně na to, aby byly provedeny úpravy, kterými vaše bydlení hezky zapůsobí i na vaše okolí. Přemýšlíte nad líbivou fasádní omítkou? Určitě vašemu domu zvolíte kabátek v zářivých hřejivých barvách, rovněž se snažíte, aby ožila a prokoukla předzahrádka a okenní parapety, v dubnu jsou nejvíce roztočeny vaše obrátky! Na konci léta už mlsáte třešničky na dortu jako odměnu za svou píli. Samozřejmě nezapomínáte ani na to užít si zasloužený odpočinek. Uran vás láká do dálek, kde se už i harmonický Jupiter postará o kouzelné prožitky a pohodu. Užijte si odpočinku někde ve stínu palem nebo na břehu moře pozorováním východu či západu slunce!

Šťastný měsíc: duben, září

Nepříznivý měsíc: únor, květen

 

Zdraví

Po zdravotní stránce vás rok 2016 nehodlá sužovat žádnou kanonádou bolestí a fyzických neduhů. Jste nabiti pozitivní energií, která vám nedovoluje připouštět si ani ta nejmenší případná oslabení, jež se o vás tu a tam pokouší. Přesto, zejména vy, Lvíčci 3. dekády (13. 8. - 22. 8.), si dopřejte více odpočinku! Jsou dny, kdy nepotřebujete jíst ani spát, jste takový sluneční energizér. Chcete toho vyjiskřit co nejvíce, a pak máte pocit, že vám čas uniká rychleji než těkající éter z rozbité láhve. Známé rčení, že nic se nemá přehánět, je tady na místě. Co se týče drobných sezónních zátěží, může se nástupem jara neharmonický Mars ze znamení Štíra postarat o sníženou obranyschopnost organismu a zkoušet to na vás s chřipkou nebo nějakým zánětem. Sluníčko už sice začíná hřát, ale de facto jen šálí smysly a snadno pak může dojít k prochlazení a následné nemoci. Vitamínová prevence je tou nejlepší volbou. Na nepříjemné chřipkové viry a také známou obtěžující jarní únavu platí i sklenka dobrého svařeného vína. V červnu a červenci můžete trochu více pociťovat únavu zad, což lze připsat vaší letošní hyperaktivitě. Dobrá masáž však hned všechno napraví, takže žádné chození po území negativna vám nehrozí!

Šťastný měsíc: duben, květen

Nepříznivý měsíc: leden, prosinec

 

Oblast štěstí v roce 2016:

Vaší doménou je v tomto roce komunikace a zejména v jeho druhé polovině máte možnost úspěchu díky vašemu uměleckému vyjádření. Taktéž se těšte na zakotvení v milostném vztahu!

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016:

RŮŽENÍN - Harmonizuje celkově organismus, je typickým kamenem rekonvalescentů.

 

Amulet pro štěstí pro rok 2016:

Symbol Slunce
Znak Slona

 


Horoskop 2016 pro všechna jednotlivá znamení  zvěrokruhu zde: