Dobré dopoledne, dnes je středa 24.7.2024, svátek slaví Kristýna, zítra Jakub.

Horoskop na celý rok 2016 - RAK (láska, práce, peníze, zdraví, rodina)

horoskop-2016-rak kopie

horoskop-2016-rak kopie
Také vašemu znamení otevírá rok 2016 hvězdné panoptikum, které vám pro svou košatost může možná připadat jako hlavolam, nicméně poselství v něm skrytá jsou nakonec nad slunce jasná. Uran s Plutem pokračují ve svých zkouškách, které se jako korálky skládají na nitku osudu a předurčují váš další směr. Cítíte ty magnetické impulsy, které ve vás rozechvívají touhu po svobodě?

___

___

Vaše potlačované pocity se derou na povrch, ano, je to velký záměr těchto planetárních mágů. Jemný a estétský Neptun vás svým trigonovým aspektem plně podporuje a našeptává, že pokud otevřete své srdce dokořán, objevíte nové krásy života. Náročný Jupiter, který v tomto roce přejde do znamení Vah, však pro vás má na rozdíl od minulého roku jeden úkol navíc - a to naučit se správně rozhodovat. Takže, milí Ráčci, žádné couvání, nenechte čidla přítomnosti zkratovat v kontaktu s minulostí!

Jste velmi citlivým znamením a vaše laskavost - to je prostor bez konce jak písek na pobřeží. Jste schopni nesmírných obětí pro své milované, a co se týče soucitu, mohli byste dělat výprodej. Pro tyto vlastnosti jste zbožňováni, což se vám v tomto roce často a v četných situacích potvrdí. Nepokazí to ani vaše proměny nálad, během kterých dokážete druhé odrovnat smíchem a jindy jsou vaše emoce jako stvořené pro filmy Alfreda Hitchcocka. Přející Neptun vám dává dar porozumění od ostatních, a to, že se do vás dokáží obdivuhodně vcítit, tak proč by se měli vašich splínů lekat?

Zejména vám, zrozenci 2. dekády (2. 7. - 12. 7.), je neobyčejně přáno v empatii a je běžné, že si s mnohými rozumíte i beze slov. Silné duchovní napojení je signalizováno ve spojitosti s lidmi ze vzdálených míst, také s osobami, jichž se týká vyšší vzdělání. Za nitky tahá však po celý rok také rebelantský Uran a ten se podepisuje na tom, že někdy se situace může pořádně vyhrotit.

Jeho nejoblíbenějším cílem je vaše kariéra a postavení ve společnosti, především 3. dekády Raků (13. 7. - 22. 7.) může jeho kvadratura zahřmět změnami. Ironie osudu je v tom, že ač jsou tyto změny pociťovány jako tenze, jsou naprosto nutné. Pokud cítíte, že vás něco dusí nebo jsou na vás kladeny vysoké nároky, braňte se a necouvejte, mohlo by vás to pak mrzet. Třeba byste pak zjistili, že se pod lavinou povinností, které na vás klade profesní život a společnost, tak nějak ztrácíte v oblasti rodiny. A takový život je pro vás, Ráčci, jako dům bez oken, přiznáváte? Pokud necítíte vnitřní klid a bezpečí, ztrácíte smysl života. Jupiter vás má na mušce, přičemž dokáže být hodně nenasytný a za jistých okolností může vyvolat také konflikt v rámci soudů či práva. Tento expandér po vás chce, abyste se uměli rozhodnout a hledali příčinu potíží, správně ji identifikovali a postavili se jí čelem. Pluto svou energií skrývanou pod mefistovskou maskou tomuto všemu přizvukuje a zatěžkávacími zkouškami chce transformovat vaše JÁ. Do jaké míry se mu to podaří, však záleží jen na vás.

 

Láska a partnerské vztahy

V oblasti lásky a vztahů nepatříte zrovna mezi ty nejprůbojnější jedince, raději kličkujete, než byste sváděli přímým výpadem, o to větší sílu pak však má vaše schopnost milovat a přilnout svým srdcem i duší ke svému protějšku. Rok 2016 je pro vás sice hodně zkouškový a dynamický, neznamená to však, že si nemáte pochutnat na své třešničce na dortu. Nejfavorizovanějším obdobím je léto, v tuto dobu se pod slunečními paprsky nejvíce vyjímají iniciály zajímavých setkání vypálených samotným Jupiterem. Hlavně vy, Raci 3. dekády (13. 7. - 22. 7.), kteří nemáte stálého partnera, můžete potkat vysněný protějšek a nemusí z toho být jen milostný románek. Venuše obléká svůj křišťálový šat lásky a její záře je skutečně brilantní. Ani Mars se nenechává zahanbit - vaše srdce a smysly cestují na stejné vlnové délce! Naopak krizovějšími měsíci se jeví říjen a listopad, zbystřete především vy, kteří jste zadáni a ještě k tomu patříte do 1. dekády (22. 6. - 1. 7.) nebo 2. dekády (2. 7. - 12. 7.) Raků. Může vás ovládnout žárlivost kvůli tomu, že je váš protějšek příliš obletován. Vezměte rozum do hrsti, nechcete přece, aby se cítil jako v kleci, k žárlivosti není důvod. Co tak spíše pohlídat sami sebe? I z vašeho malého flirtu čouhá komplikovaná avantýra ohrožující spokojené manželství, nepokazte si to.

Šťastný měsíc: červen, červenec

Nepříznivý měsíc: říjen, listopad

 

Práce a peníze

V pracovní oblasti raději neočekávejte nijak zvlášť poklidný rok a spíše než na stojaté vody se připravte na občasné vlnobití. Větry hnané Uranem mohou váš profesní život zavanout do nových směrů a situací, které jste neměli v plánu nebo se nevyskytovaly ani ve vašich nejbujnějších fantaziích. Hned startující měsíc leden je první periodou, která vás nabádá k osobní revoluci, přičemž Mars s Merkurem mistrně přilévají olej do ohýnku a způsobují u vás až nepřirozenou nabubřelost. Střet se šéfem, touha dát otevřeně najevo svou nespokojenost, konflikty s partnerem kvůli práci, to všechno patří k seznamu bodů na programu začátku roku. Pozor také na kolegy, mnohým můžete být trnem v oku skrze vaše pracovní schopnosti, virus závisti je nakažlivý! Zejména vy, zrozenci 2. dekády (2. 7. - 12. 7.), se nenechte nezdravě pohltit negativní atmosférou, která se drží jako kalná voda, jež nemá kam odtéct. Jarem se situace zlepšuje, což platí i pro vaše finanční záležitosti, a příznivý vliv se drží řadu následujících měsíců. Pokud se chystáte investovat s cílem navýšit svůj bankovní účet, směle do toho! Přínosem pro vaši peněžní sféru mohou být, a to především v létě, také vaši příbuzní. Říjen, listopad a prosinec už tolik excelentním obdobím nejsou, takže hvězdy radí držet se spíše zpátky a vše dobře zvažovat.

Šťastný měsíc: březen, duben

Nepříznivý měsíc: leden, listopad

 

Domov a rodina

Rodina a domácí záležitosti jsou sice vaší doménou a není pro vás problém přinášet oběti kvůli svým nejmilejším, nicméně tento rok prozrazuje i období určité nespokojenosti. Vztahy s nejbližšími jsou pro vás tím nejcennějším, a pokud ohýnek domácího krbu skomírá, cítíte se ztraceni, v tom se právě jeví rok 2016 zátěžový. Uranské pablesky napovídají, že velký podíl na možném nesouladu má vaše pracovní vytížení, jste nervózní a rovněž Jupiter svým neharmonickým aspektem ve druhé polovině roku na optimismu nepřidává. Do určitých rozporů se můžete dostat i se svými dětmi, protože i přes vaši snahu poskytnout jim pocit jistoty, se vaši miláčci stávají tvrdohlavými a málo pružnými. Samozřejmě nejsou jenom dny deštivé, takže se především za příznivých vibrací laskavé Venuše snažíte odlehčit nedorozumění. Usměvavějšími měsíci jsou například březen, letní období a říjen, snažte se tento čas využít ke společným prožitkům. Prospělo by vám společně vyjet na hory, na venkov nebo za nějakou archeologickou turistikou, která vám především ve zmíněném říjnu prospěje víc než snahy o renovaci domu či kutilství. Mars signalizuje, že se nemáte snažit opravovat elektrické spotřebiče a taktéž opravu auta přenechejte raději odborníkům.

Šťastný měsíc: červen, červenec

Nepříznivý měsíc: říjen

 

Zdraví

Velice důležitým faktorem ovlivňující kondici a obranyschopnost organismu je psychika, což ve vašem případě platí dvojnásobně. Máte tendenci citlivě nasávat negativa z éteru a vaše emoce přeskakují z minusu do plusu jako ručička barometru. Není se čemu divit, vaší vládkyní je proměnlivá Luna a bohužel se její vnitřní ručička nedá nastavit ani stabilizovat žádným seřizovacím šroubem. Je tedy na vás, milí Ráčci, abyste pečovali o svůj vnitřní klid a chránili své zdraví. Stejně jako v minulém roce pokračuje negativní vliv Urana ze znamení Berana, což s sebou nese zvýšenou nervozitu. To je spojeno se zažívacími potížemi a navíc také opozice spolupůsobícího Pluta se může často postarat o skutečně těžký žaludek. Tyto stavy se střídají naopak zase s obdobími útlumu, kdy se cítíte jako přejetí parním válcem, únavu je dobré zahánět odpočinkem a vitamínovými bombami. Pokud nastávají zažívací potíže i únava zároveň, a přetrvávají, je vhodná preventivní prohlídka u lékaře. Mohl by to být totiž signál pro oslabenou funkci ledvin. Negativní aspekt Jupitera ze znamení Vah ve druhé polovině roku není totiž velkou výhrou a může napomáhat například ukládání tuku v ledvinách - ty jsou pak menší a méně funkční. Prevencí je doplňování tekutin, omezte solení a uzeniny. Ochucovadla jako kečupy a různé kořeněné omáčky nahraďte bylinkami. Mějte na paměti, že není dobré situaci podceňovat, zrádnost tkví totiž v tom, že nemocné ledviny nemusí bolet!

Šťastný měsíc: květen, červenec

Nepříznivý měsíc: říjen, listopad

 

Oblast štěstí v roce 2016:

Pocit naplnění vám přinese nalezení vlastního zaměření. Také silné duchovní napojení s lidmi ze vzdálených míst nebo osoby, které se věnují vzdělání, mohou ovlivnit váš život.

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016:

JANTAR - Působí blahodárně na žaludek, jeho vliv je však dalekosáhlejší (např. mírní horečky, revmatismus, zlepšuje funkci štítné žlázy).

 

Amulet pro štěstí pro rok 2016:

Symbol Čtyřlístku
Symbol Pyramidy

 


Horoskop 2016 pro všechna jednotlivá znamení  zvěrokruhu zde: