Dobré odpoledne, dnes je pondělí 24.6.2024, svátek slaví Jan, zítra Ivan.

Horoskop na celý rok 2016 - BLÍŽENCI (láska, práce, peníze, zdraví, rodina)

horoskop-2016-blizenci

horoskop-2016-blizenci

Nekonečná vesmírná kabala vám pro rok 2016 opět předkládá své obrazy k rozluštění. Saturnova skica naznačuje tíživé téma, které je nutno vyřešit a kterým je zlepšení synchronizace s vnějším světem. Je mnoho slov, přes které na sebe nevidíme, mnoho mlhy, jež nám kalí rozhled. Alchymista Neptun je v tomto přímo mistrem a svou neharmonickou kvadraturou svádí k zahleděnosti sama do sebe, zvýšené idealizaci a neschopnosti přijmout v realitě své okolí.

___

___

Zcela jistě by se mu mohlo podařit přivést vás svou lstí k šachmatu, ale naštěstí je zde Uranova vibrace, která znamená šanci. Rovněž Jupiterovy šifry signují otevření cesty, která byla v minulém roce zablokována, nicméně v tomto roce bude změněn kurz. Vaším úkolem je zharmonizovat se s ostatními na vyšší mentální úrovni, což je koneckonců dáno vašemu znamení do erbu. Buďte architekti svého intelektu!

Jste znamením komunikace a vitálních schopností, a jak prozrazuje váš vládce Merkur, mohli byste pořádat ty nejskvělejší rétorické kurzy. Žonglování se slovíčky, živé vystupování a gestikulace, charisma mládí, jak by se s vámi mohl někdo nudit? I rok 2016 je charakteristický tím, že překypujete energií, kam vkročíte, je pohyb a ruch, přičemž spřádáte stále nové plány. Stáhnout závěsy ticha, to je pro vás science-fiction. Hned začátkem roku nabíráte obrátky tak silné, že hrozí riziko, abyste nenakladli na svá bedra víc, než unesete a místo nadšení nebyli pak zklamaní.

Blíženci 2. dekády (1. 6. - 11. 6.), napněte pořádně uši! Kvadratura Jupitera a Neptuna provází váš věčný klus a může vás svádět na špatnou trasu, pozor ať nejste v tom běhu příliš zaslepení svými potřebami. Taktéž nepřehlížejte ostatní, těžko pak rozeznáte, odkud vám může hrozit nebezpečí. Pod vlivem blazeovaného svůdce Neptuna lehce sednete někomu na lep a doplatíte na svůj idealismus. Saturn svým působením vypovídá rovněž o ztížené situaci ve spojitosti s veřejností, přičemž nejkritičtějším měsícem se jeví srpen. Lze předpokládat komplikace a zátěž od úřadů, záležitosti, které budete chtít mít brzy vyřízeny, budou naopak zpožďovány a to v mnoha případech zbytečnými nedorozuměními. Taktéž návštěvu u právníka či lékaře si naplánujte na jinou dobu. Žádné mračno však netrvá věčně a stejně tak i toto negativní období mizí ve viditelných závanech náhlých uranských změn. Díky harmonickému aspektu tohoto magnetického fenoménu přicházejí šance na obrat k lepšímu.

Zejména vy, zrozenci 3. dekády (12. 6. - 21. 6.), můžete zaznamenat překvapivý impuls a pomoc například z nějaké organizace, spolku nebo díky nově navázanému zajímavému přátelství. Taktéž internet a možná tak trochu náhodně nalezené správné webové stránky, jsou nečekaným přínosem. Navíc, milí Blíženci, vylepšuje ve druhé polovině roku svou reputaci Jupiter, který vám otevírá obzory pro harmonickou spolupráci s druhými, větší vzájemné pochopení a sdílené radosti života s ostatními. Navážete více kontaktů s lidmi, kteří mají společné zájmy a koníčky, na mnohé z vás čeká mimořádně šťastný milostný vztah. Uznejte, že k vám přece jen vesmír nezůstává skoupý, hodně štěstí!

 

Láska a partnerské vztahy

Rok vám začíná poněkud chaoticky, spousta snů a plánů, o časté vyzvánění mobilu a SMS není nouze, zasypává vás mnoho podnětů. Těžko však rozeznat, který je pro vás ten nejzajímavější. Jste jako vítr a často zapomínáte, že vám hlava sedí pevně na ramenou, na srdcové záležitosti nějak nezbývá čas, natožpak dotahovat věci lásky do konce. Nejvíce uspěchanou se jeví 2. dekáda (1. 6. - 11. 6.), ale ani vy ostatní nezůstáváte nijak zvlášť pozadu. Rozvážný Saturn připravuje svou opozicí zkoušku, pokusíte se mu přece jen trochu naslouchat? Signalizuje, že mnozí z vás, kteří jste se v minulém roce rozešli se svou láskou, zaznamenáte impulsy touhy svých protějšků k návratu, podmínkou však je, více se soustředit na signály toho druhého a zbavit se sebestřednosti. Stejná podmínka platí i pro zatím fungující manželské páry, jen tak lze předejít ochlazení vztahu. Druhá polovina roku je podstatně přejícnější, přičemž nejvíce přínosné jsou září a prosinec, těšte se na oživení milostné romantiky a sexuální jiskry! Na atraktivní protějšek můžete narazit v kině, na koncertě, výstavě spojené s uměním, v galerii nebo třeba kavárně. Připravte se ale především na to, že po nesčetném množství romantických chvil, luxusních večeří a protancovaných nocí, vám hodlá váš objev navléknout snubní prsten.

Šťastný měsíc: září, prosinec

Nepříznivý měsíc: březen, srpen

 

Práce a peníze

Co se týče prvních měsíců roku, vaše profesní oblast prozrazuje, že jsou chvíle, kdy doslova nevíte, kam dřív skočit. I když nejste předurčení k tomu dělat jen jednu věc a rozmanitost je kořením vašeho života - na rozdíl od rutiny, která vás ubíjí, všeho moc škodí. Hlavní vaší slabinou je však nerozhodnost, což pociťujete už v měsíci březnu, kdy můžete vlivem své mnohostrannosti váhat o závazku k pouze jedné profesní dráze, protože se obáváte, že se začnete cítit jako v pasti. Jde však o nabídku s možností vydělat slušné peníze, takže Saturn radí setřít nátěr nejistoty a vzít, jak se říká, rozum do hrsti. Pokud se navíc jedná o podnikatelskou činnost, oblast konzultantů, webových vývojářů, projektových manažerů nebo vizážistickou branži, nepodceňujte situaci. Pro vás, Blíženci 1. dekády (22. 5. - 31. 5.) a 2. dekády (1. 6. - 11. 6.), se ukazuje jako velmi přínosný také konec roku, ve kterém chystá společenský Jupiter pozvánku na zajímavou recepci, kde máte velkou tendenci k seznámení se s lidmi, kteří mohou být pro vaši další kariéru velice prospěšní. Nelze opomenout přínos těchto společenských akcí také pro finanční oblast, dostanete se zřejmě ve správný čas ke správnému tipu, jak navýšit své konto. Rovněž známost, se kterou započnete milostný vztah, může pomoci v investici do podnikání.

Šťastný měsíc: září, říjen

Nepříznivý měsíc: březen

 

Domov a rodina

Vaše pohyblivé znamení nepatří zrovna mezi ty, které se drží pevně rodinného krbu a lpí na stavbě rodinného domu, aby zde zapustili trvalé kořeny. Z vašich kolegů zvěrokruhu jste nejméně citliví na častější stěhování, přičemž v první polovině roku může být zrovna tato záležitost aktuální. Neposedný Uran je vyšší oktávou vašeho planetárního vládce Merkura a vybízí k novým plánům a změnám, také Jupiter se Saturnem nedávají zrovna oslnivou spokojenost z dosavadního zázemí a staví překážky burcující ke změně pobytu. Od června byste mohli být spokojenější a těšit se z realizace nových plánů, co se týče ale největšího boomu vaší radosti a pohody, ten se ukazuje od září. Především vy, Blíženci 1. dekády (22. 5. - 31. 5.) a 2. dekády (1. 6. - 11. 6.), sršíte optimismem a s velkým požitkem zvelebujete své bydlení. Dbáte na to, aby prostředí kolem vás nezívalo nudou, zábavné a hravé prvky mají prim, také favorizujete vyžití dětí. Malé tělocvičně v domě, ping-pongovému stolu na zahradě, živě a zajímavě vymalovanému dětskému pokoji dáváte rozhodně přednost například před výměnou topného systému. Se svými nejbližšími se s chutí účastníte různých skupinových aktivit, ve vaší společnosti je všem dobře, protože je uvnitř vás stále něco dětského, mladého a to má své kouzlo!

Šťastný měsíc: červen, říjen

Nepříznivý měsíc: březen

 

Zdraví

S otázkou zdraví a celkovou kondicí organismu vás rok 2016 konfrontuje spíše formou výkyvů v určitých obdobích, takže některé části roku se cítíte jako rybička, kdežto jindy zase propadáte vitálním poklesům. Pokud chcete být ve vašem aktivním životě stále fit, vaše energie potřebuje být zpracována všestranným způsobem, tzn. jak mentálně tak fyzicky. Hvězdy naznačují, že provozování některých sportů pro vás může být maximálně příznivé. Vládnoucí planeta Merkur vám dává schopnost rychlého pohybu, takže se s jeho požehnáním lehce stanete vynikajícími členy každého týmu, který vyžaduje hbitost a agilnost. Milujete rychlé akce a je pro vás důležité zachovat si v životě zdravé srdce, přičemž se jako nejvhodnější jeví aerobní cvičení. To vám zároveň pomůže regulovat spánek, který potřebujete, protože když máte prázdnou nádrž, jste nervózní a unavení. Zde v tomto roce přidává svůj negativní vliv Neptun, který zmíněnou únavnost zvyšuje.Především u zrozenců 2. dekády (1. 6. - 11. 6.) může přinášet větší pasivitu, také různé otoky a problémy horních dýchacích cest. Nutno dodat, že jeho kvadratura je základním aspektem alergií na vnější prostředí, např. alergií na kočky, takže milí vzdušňáci, nasávejte život, ale v tomto roce přece jen s opatrnostním filtrem!

Šťastný měsíc: listopad, prosinec

Nepříznivý měsíc: srpen

 

Oblast štěstí v roce 2016:

Vaší doménou jsou vztahy, máte šanci potkat lásku a prožít mimořádný milostný vztah. Do popředí vystoupí taktéž vaše kreativita, která vás naplní štěstím.

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016:

ACHÁT - Působí proti alergii (Blížencům byl přisouzen ve středověku).

 

Amulet pro štěstí pro rok 2016:

Přívěsek Mince
Symbol Kříže v kruhu

 


Horoskop 2016 pro všechna jednotlivá znamení  zvěrokruhu zde: