Dobré odpoledne, dnes je středa 7.6.2023, svátek slaví Iveta a Slavoj, zítra Medard.

Horoskop na celý rok 2016 - BÝK (láska, práce, peníze, zdraví, rodina)

horoskop-2016-byk

horoskop-2016-byk

V roce 2016 vám, milí Býci, chystá velký planetární orchestr hodně příjemnou skladbu. Na rozdíl od minulého roku se neobjevuje už ani jediný otisk Saturnovy omezující stopy a taktovky se ujímá velkorysý Jupiter. Spolehněte se, že jeho hřmící fortissimo nepřeslechnete! Život vám chce nabídnout plnou náručí ty lepší stránky, což vám jako požitkářům a smyslníkům zvěrokruhu perfektně ladí do noty, přiznáváte?

___

___

V nebeském chóru zní také příznivá trigonová etuda mocného Pluta, jež dává na vědomí, že projdete křtem úspěchů a to velmi zásadních a ovlivňujících váš další život. Neptunovy rytmy dosvědčují, že máte dostatek sil, abyste stvořili něco krásného a využili souzvuku tak význačných mistrů. Je nad Slunce jasné, že je vám nyní hvězdami dopřán větší bonus než většině ostatních znamení, važte si tohoto daru a patřičně ho využijte!

Jupiter i v tomto roce pokračuje svým pompézním rozmachem a má v plánu vás nabádat k co největší expanzi. Jste od přírody pohodáři, přátelští a i když někdy tvrdohlaví, váš sametově vřelý úsměv dokáže zrušit veškeré bariéry. Přičteme-li k tomu Jupiterovy hřejivé paprsky, nelze se s vámi tento rok cítit jinak než úžasně!

I vy se cítíte skvěle a především u vás, zrozenci 2. dekády (2. 5. - 11. 5.) a 3. dekády (12. 5. - 21. 5.), vzrůstá touha po zábavě, společenském životu, přátelských večírcích, milostném jiskření a taktéž po tvůrčím vyjádření. Jupiter je již od ledna tím správným hudebníkem, který rozehrává vaše pravé struny a rozevírá široké perspektivy plné nových jasů. Neptun je svým sextilem přínosem romantiky a ze znamení Ryb vás zaplavuje proudem intuitivních poznatků, přičemž se můžete obohatit o přátele a koníčky na zcela jiné úrovni než jste byli zvyklí doposud. Zjišťujete, že jste přitahováni různými uměleckými skupinami nebo například spiritistickými kroužky a spolupráce s kolektivem vás nebývale naplňuje. V tomto roce je rovněž vidět vysoká tendence k tomu, že můžete pomoci v nouzi některým ze svých přátel. Ohniskem roku je střed léta, kdy můžete mít pocit, že brouzdáte v příliš pohyblivých píscích, a mírně zapochybovat, zda máte pro různé věci ty pravé schopnosti. Pryč s pasivitou!

V případě, že z vašeho hlubokého podvědomí nevystoupí pohodlí a rezignace, je připravena mocná energie planety Pluto k tomu, aby vám stála v zádech jako anděl strážný a dávala vám sílu ke zrodu dalších plánů. Vaše myšlenky získávají obrovskou moc a schopnost ovlivňovat okolí, přičemž je odstartován proces uvědomění si, kdo vlastně jste. Vesmírný computer signalizuje, že významné impulsy mohou přiletět i z větších dálek nebo přičiněním cizinců, nicméně ať jde o jakoukoli formu, máte být katapultováni k vyššímu myšlení a nalezení pravých hodnot svého JÁ. S vesmírnými Guru, kteří vás v roce 2016 provází, můžete dokázat i nemožné!

 

Láska a partnerské vztahy

Jaké poselství je pro vás ukryto v milostném koloritu tohoto roku? Milí Býci, bez nadsázky lze říci, že jste vyvolení pro lásku a milostné eskapády, ke kterým máte v roce 2016 příležitostí víc než dost. Smyslnost a přítulnost má vaše znamení přímo v popisu práce, navíc je vaší vládkyní Venuše, srdcová královna, která galantními sonety rozhodně nešetří. Po většinu roku obléká milostnou tuniku, nicméně květen si vybírá přece jen jako nejsilnější měsíc pro láskyplné jiskření. Ať už se ocitnete v přírodě, umělecké galerii nebo na zábavném večírku, může na vás číhat velice šťastné seznámení. Je to zásluhou i přejícího Jupitera, který se chce blýsknout zejména před 2. a 3. dekádou (2. 5. - 11. 5. a 12. 5. - 21. 5.). Pozor však, aby vám některé zážitky a dojmy nepřerostly přes hlavu, nedejte se omámit lichotkami a dejte na svou intuici, nestane se pak, že byste udělali chybu. Jupiter společně s Venuší způsobují, že jste pro druhé pohlaví neodolatelní, přičemž se vás snaží konfrontovat se sečtělým, veselým a vkusně upraveným protějškem. Můžete také narazit na velmi vlivného člověka. Samozřejmě tito štědří dobrodějové nezapomínají ani na vás, kteří jste zadaní, a přispívá svou hřivnou v podobě přírůstku do rodiny.

Šťastný měsíc: leden, květen

Nepříznivý měsíc: červenec

 

Práce a financePráce a finance

Jistota ohledně pracovních atributů a finančního příjmu jsou vaší doménou a v tomto roce určitě nezůstane na holičkách. Planetární konstelace se vám oproti uplynulým rokům výrazně vylepšily, takže to, co se dřív mohlo jevit jako nepřekonatelný problém, zvládnete nyní na jedničku. Pokud patříte mezi ty, kteří zrovna hledají práci, už od ledna přibývá mnoho pracovních nabídek. Souzvuk Jupitera a Merkura zvyšuje šance na rozumné dohody a výhodné pracovní smlouvy. Navíc na přelomu ledna a února mávne svým vějířem i Venuše, takže vzbudit sympatie a získat si oblibu je pro vás v této době maličkostí. Vy, Býci 2. dekády (2. 5. - 11. 5.), máte prioritní šance získat významný post nebo působení v zahraniční firmě, přičemž je také vysoká pravděpodobnost podpory či určité protekce od velmi vlivné osoby. Neznamená to, že vy ostatní přijdete zkrátka, konstelace slibují chválu nadřízených i kolegů, také počítejte s významným zájmem opačného pohlaví, takže pozvání na kávu či skleničku od někoho z profesní branže má být častým jevem. Co se týče finanční sféry, i zde hodlá štědrý Jupiter vrhnout svůj zlatý disk. Jako výhodné se jeví investice do zábavného průmyslu a také do oblastí, které jsou spojeny s dětmi a jejich výchovou. A na závěr, milí Býci, třešnička na dortu - máte zesílený vliv pro možnost výhry!

Šťastný měsíc: leden, únor

Nepříznivý měsíc: listopad

 

Domov a rodina

V rodině a na domácím poli převládá po většinu roku pohoda, vládnete dobrou náladou a vypadá to, že vás nic nemůže vyvést z rovnováhy. Dokážete být sice i nevrlí, pokud vám někdo z vašich zlatíček až příliš narušuje pohodlnou siestu, ovšem brzy zase roztajete a jsou z vás opět přítulní plyšáci. Optimistický Jupiter s velkou virtuozitou pokračuje v tom, co započal v roce minulém a jeho vystřelované šípy nesou poselství mimořádného štěstí především pro oblast sžívání s dětmi. Jste k nim neobyčejně hřejiví a velkorysí, což se vám jako bumerang vrací v podobě vnitřního naplnění, spokojenosti a šťastných zpráv. Vesmírní trubadúři našeptávají, že se můžete zasloužit o přírůstek do rodiny nebo pokud máte dospělé děti, přijde například dcera se zprávou, že čeká miminko. Celkově máte v tomto roce přáno užívat si radostí života se svými nejbližšími, hodně zábavy, a pokud chcete zapojit svůj tvůrčí talent do zvelebování svého zázemí, směrujte svou energii na vytváření okouzlující zahrady, kde se dá v teplých večerech posedět u grilu, zahrát si karty a třeba zazpívat. Přelom července a srpna signalizuje, že může Venuše pozlobit malým rodinným nesouladem, kdy se například ocitnete v rozporu kvůli představě prožití dovolené. Členy vaší rodiny může rozčilovat i váš sklon k lenošení a pohodlí, protože oni třeba zrovna stojí o větší okázalosti a pozornost z vaší strany. Je vhodné stanovit regule předem.

Šťastný měsíc: březen, květen

Nepříznivý měsíc: červenec, srpen

 

Zdraví

Po fyzické stránce se můžete těšit dobré kondici a silné schopnosti vašeho organismu odvrátit či čelit závažnějším zdravotním neduhům. Samozřejmě lehčí záchvěvy oslabení imunity, například formou mírných zánětů, se mohou v určitých fázích roku objevit - především v jeho první polovině. Mars se svou opozicí může pokoušet vaše hrdlo, takže se snažte ubránit nastydnutí krku a infekci mandlí, jako prevence výborně poslouží lipový čaj nebo jemná masáž krku a šíje. Pokud máte pocit, že náběhy k nachlazení zaznamenáváte častěji, neznepokojujte se, i když vás Mars dráždí svými piruetami, nezpůsobí žádné těžší problémy. Nezapomínejte, že jste v tomto roce oblíbenci hvězd, a ty nad vámi drží ochrannou ruku a chtějí vám dopřát pohodu! Faktem je, že rozdávačný Jupiter má sklon někdy až k přehnané expanzi, takže si můžete někteří dopřávat až moc, prostě co vidíte, to slupnete. Zde se však začíná objevovat zdvižený prst - poživačnost a přehnaná touha po laskominách se nemusí vyplatit. O hodně prospěšnější je střídmost v jídle, omezit tučné, sladkosti, ale i pivo a horké. Výborným krokem je půst v období úplňku, že vám při té představě přeběhl mráz po zádech? Jestliže se tedy na půst necítíte, dodržujte především v těchto dnech alespoň zmíněný dietní režim.

Šťastný měsíc: květen, srpen

Nepříznivý měsíc: únor

 

Oblast štěstí v roce 2016:

Markantní radost a potěšení pocítíte v tomto roce v oblasti milostných záležitostí. Můžete se také dočkat toužebně očekávaného přírůstku do rodiny.

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016:

AMETYST - Podporuje imunitní systém, pomáhá odstraňovat slabost a bolesti hlavy.

 

Amulet pro štěstí pro rok 2016:

Symbol Sokola
Symbol Venuše

 

 


Horoskop 2016 pro všechna jednotlivá znamení  zvěrokruhu zde: