Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 8.6.2023, svátek slaví Medard, zítra Stanislava.

Horoskop na celý rok 2016 - ŠTÍR (láska, práce, peníze, zdraví, rodina)

horoskop-2016-stir

horoskop-2016-stir

Astrální energie splétají i v roce 2016 svůj velký mystický věnec, na jehož designu se skutečně podílejí esence vybrány z těch nejlepších. Pokud se vám v minulém roce rozbíjely mnohé dimenze vašeho snažení a měli jste pocit, že nelze dosáhnout ničeho kloudného, v tomto roce na pesimismus zapomeňte!

___

___

Rozdávačný Jupiter přidává dávku nadšení a šťastných rozhodnutí, a i když samozřejmě záleží na vaší pevné vůli, nevystavuje vás žádné tenzi. Neptun pokračuje ve svém plánu splnit vaše sny a jeho kouzelný trigon může přinášet až pohádkové šance - nejvzácnější poklady hledejte v komnatách umění a hlubokých inspirací. Pluto si taktéž udržuje svou pozitivní konstelaci a buďte si jistí, že svým působením ze znamení Kozoroha v něm získáváte toho nejlepšího ochránce. Tak co, opatrní Štíři, uznáváte, že není čeho se obávat?

Tento rok patříte mezi VIP dobrotivých hvězd, i když je ve vašem astrologickém genetickém kódu zašifrována určitá dávka komplikovanosti, nehodlají vás planetární vibrace zlobit nijak zvlášť nepříznivými vlivy. Vaším velkým darem je intenzita prožitku, fádnost a vlažnost, to je pro vás slovník cizích slov, po jejichž překladu nepátráte. Rok 2016 vás nabíjí opět silnou mysteriózností, kterou dokážete fascinovat ostatní a moudří fénixologové pro vás rozhodně nemusí hledat formuli, jak žít naplno. Energický Mars svou přítomností ve vašem znamení už od ledna vibruje pořádnými decibely aktivity a vězte, že se mu u vás líbí, hodlá si tedy pobýt! Vypadá to, že uzavřel pakt s blahodárným Jupiterem, který započal svůj příznivý vliv již v minulém roce a letos chce dokončit svou skicu úspěchu a štěstí.

Vaše nadšení, zejména u 2. dekády (3. 11. - 12. 11.) a 3. dekády (13. 11. - 22. 11.), vzbuzuje pozornost širokého okolí a je jen ve vašich rukou, jak daleko se nakonec dostanete. Prim hrají skupinové činnosti, sociální oblast a velmi příznivě mohou v této době zapůsobit na váš život přátelé. Mohou vás například pomoci uvést do nějaké komunity, jejíž náplň vás významně vnitřně obohatí a zjistíte, že se konečně splnilo vaše dlouhodobé přání.

Co se týče splnění snů, je zde také především přející Neptun a svým krásným trigonovým aspektem působí potěšení ve všem, co vás baví. Ať jde o koníčky, zájmovou činnost, užívání volných chvil se svými potomky, kreativitu či oblast milostných vztahů a sexuálního jiskření.

Ve všech těchto sférách je pro vás připraveno kouzelné ovzduší, vaše sondy se ponoří do hlubin a vaše smysly se budou rozplývat nad vůněmi dosud nepoznaných oblastí. Všechno vám najednou připadne zázračné! Pokud spojíte svou kreativitu s fantazií, můžete dosáhnout neuvěřitelných úspěchů na poli umění. Navíc nejste vystaveni žádnému tlaku, takže můžete nechat věci samovolně plynout, a co je vám nepříjemné, prostě vypustit. Vaše vládnoucí planeta Pluto vnáší do vašeho jednání i myšlení démonický projev a předurčuje vás k tomu, že můžete svým vyjádřením ovlivnit i masy lidí. Jste na cestě, která ve vašich myšlenkách zrodí velký plán, což určí zásadní směr vašeho dalšího života.

 

Láska a partnerské vztahy

Oplýváte magnetismem a vášní a jste skvělí milenci, kteří nasazují v lásce, stejně jako ve všech životních situacích, umění psychologie. Svým zápalem a šikovností dokážete naprosto odzbrojit milovaného protějška a vaše svůdné charisma se v roce 2016 ještě zvyšuje. I když v některých obdobích roku můžete na někoho působit jako nedobytný hrad, brzy zjistí, že za těmito hradbami se skrývá gejzír emocí a vášní. Především v první polovině roku se rozhodně nedá o nedobytnosti hovořit. Rozpálený Mars pulsuje takovou vyzývavostí a touhami, které nelze přehlédnout. Hvězdy slibují také velký příliv romantiky a naznačují, že šťastné seznámení je v tomto roce tutovka. Pokud se chystáte k moři nebo k tajemným výletům do starobylých rotund či třeba odhalovat šifry gotických fresek, zvolte přelom června a července. Na tuto dobu má Amorek přichystáno nejvíce šípů! Vy, kteří jste zadaní, využijte těchto měsíců na posílení vašeho partnerského vztahu, co nejvíce si se svým protějškem užívejte společných chvil, vyrazte za zábavou, k vodě, do vinárny a všude tam, kde si můžete odpočinout od každodenních povinností. Jupiter žehná k většímu naplnění v lásce, pokud jste měli někteří krizovější období, přichází usmíření - nic neodkládejte, konec roku by už tolik štědrý být nemusel.

Šťastný měsíc: červen, červenec

Nepříznivý měsíc: květen, prosinec

 

Práce a financePráce a finance

Pracovní a finanční oblast se jeví jako zóna, ve které v tomto roce převládá spíše bezvětří, žádné smrště nebo větší výkyvy nehrozí. Přející Jupiter chce prostor kolem vás spíše rozsvítit a signalizuje, stejně tak jako Neptun, že si můžete sáhnout po něčem, co bylo pro vás v předešlých letech vzdálené nebo nedosažitelné. Nejvíce favorizováni jste vy, zrozenci 2. dekády (3. 11. - 12. 11.), protože máte nejblíže k velice zásadním myšlenkám a nápadům, což znamená eso v rukávu pro možnost vzniku skvělého projektu. Vaše plutonské know-how má moc strhnout a fascinovat širší okruhy lidí. Z hlediska finanční sféry se může jednat o vaše existenční zajištění. Pokud je oblastí vašeho zájmu umění, je vhodné nezapomínat na odpočinek za účelem načerpání inspirace - prostě jen tak snít při hudbě, oblíbeném filmu nebo prohlížením obrazů. Možná se právě v galerii seznámíte s někým, kdo osudově zasáhne do vašich plánů. Nejpříznivějším časem pro pauzu je léto a planetární trubadúři přisvědčují, že si odpočinek skutečně můžete dovolit. Pro vás, kteří jste dlouhodobě nespokojeni ve své profesi, jste zaměstnáni pod pedantským šéfem nebo nedostáváte spravedlivé finanční ohodnocení, má Pluto také dáreček - rok 2016 vám otevírá šance, abyste se postavili na vlastní nohy, směle do toho!

Šťastný měsíc: leden, červenec

Nepříznivý měsíc: listopad, prosinec

 

Domov a rodina

Domácí zázemí a rodinné vztahy jsou územím, kde nasáváte atmosféru obzvláště citlivě. Dokážete mít v sobě nepřehlédnutelnou vlídnost, zejména pokud cítíte, že někdo z vašich nejbližších potřebuje pomoc, je nemocný nebo se cítí z různých důvodů zoufalý. Ale stejně tak, jak se dokážete obětovat, umíte být i nemilosrdní ve svém hněvu - a to především tehdy, když vám někdo z vašich miláčků zalže. V tomto roce jsou otázky správného chování a hlavně výchova potomků pro vás hodně důležité. Jupiter ze znamení Panny vás ovlivňuje potřebou vést vaše děti k tomu, aby byly více všímavé vůči svému okolí, učily se čestnosti a Neptun ze znamení Ryb udává rovněž tón empatie se schopností pomáhat těm, kteří to potřebují. V tomto roce také máte dáno do vínku, a to prioritně vy, Štíři 1. dekády (24. 10. - 2. 11.) a 2. dekády (3. 11. - 12. 11.), užít si se svými ratolestmi neskutečně krásné okamžiky. Snažte se jim splnit, co jim na očích vidíte, přičemž využijte nejzábavnějšího období, kterým je léto a podzim. Láká vás les, táboření, voda, sport, za deštivých dnů zase kino či směrování vašich zlatíček k malování, hře na hudební nástroje nebo k nějaké formě umění. Venuše, bohyně souladu a harmonie nad vámi bdí - hřejte se v jejím světle sounáležitosti!

Šťastný měsíc: srpen, říjen

Nepříznivý měsíc: únor, květen

 

Zdraví

V roce 2016 je tendence k vážnějším zdravotním problémům velmi nízká. Klíčem k vaší dobré fyzické kondici je psychická rovnováha, takže největší dobrodiní pro sebe uděláte, když si negativní myšlenky nebudete pouštět příliš pod kůži. Celkově máte výhodu v tom, že jste vodním znamením, takže váš organismus má větší schopnost vázat vodu a tím má mnohem větší regenerační schopnosti než mnozí vaši zvířetníkoví sousedé. Navíc vám harmonický vliv Jupitera letos přináší větší schopnost dbát na prevenci, takže se přistihujete při užívání vitamínů a popíjení bylinkových čistících čajů, které dříve ve vašem repertoáru vůbec nebyly. I když máte energie na rozdávání, jste přece jen při případných signálech zakolísání více opatrní. Změna může nastat od září, kdy se ochranitelský Jupiter ze znamení Panny přesouvá do Vah, znamení větší lehkosti. Tudíž můžete prevenci hodit za hlavu. Filuta Mars jakoby to vycítil a začíná kout, především na listopad a prosinec, své plány. Nejraději by pozlobil infekcemi močových cest nebo pohlavních orgánů, rádoby stupňujícími se do formy zánětů. Uznáte, že je přece jen výhodnější zůstat u těch čajíčků.

Šťastný měsíc: září, říjen

Nepříznivý měsíc: listopad, prosinec

 

Oblast štěstí v roce 2016:

V období roku 2016 máte obrovskou šanci splnit si svůj sen, po kterém už dlouho toužíte. Silnou oblastí je sociální sféra a významnou roli mohou sehrát také vaši přátelé.

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016:

SODALIT - Jeho vliv patří mezi nejúčinnější, co se týče posilování imunitního systému, napomáhá také při oslabení pohlavních orgánů.

 

Amulet pro štěstí pro rok 2016:

Symbol Skarabea
Znak Štíra

 


Horoskop 2016 pro všechna jednotlivá znamení  zvěrokruhu zde: