Dobré odpoledne, dnes je středa 7.6.2023, svátek slaví Iveta a Slavoj, zítra Medard.

Horoskop na celý rok 2016 - STŘELEC (láska, práce, peníze, zdraví, rodina)

 

horoskop-2016-strelec

horoskop-2016-strelec
Rok 2016 vás zve na centrifugu bohatých událostí, kde se jejich hlavní organizátoři doslova předhánějí o prestiž. Hyperaktivní Uran je výraznou hybnou silou a roztáčí ve vás ještě větší touhu po svobodě a nezávislosti. Nekonečný proud myšlenek a nápadů vás vrhá do světa neobvyklých schopností a setkání, pozor však na exotického a záhadného Neptuna, mohl by vás svou kvadraturou odvádět až příliš od reality.

___

___

Naštěstí, milí Střelci, je zde stále Saturn, takže existuje šance, že si přece jen případné výkyvy pohlídá, není lepšího dozorce! V tomto roce máte vysokou tendenci měnit některá svá zaměření, Jupiter působil v roce 2015 hlavně v oblasti kariéry, nyní se zaměřuje spíše na skupinové aktivity. Máte příležitost zkusit něco nového a vskutku by to mohlo být to pravé. Příležitost dvakrát neklepe, roztáhněte svá společenská křídla!

Jste nejoptimističtějším znamením zvěrokruhu, nadáni povznášejícími fantastickými výroky, úžasnou srdečností a zábavností takovou, že Etna vybuchuje při vašem smíchu. Ani tento rok z vás planetární souputníci nehodlají udělat škarohlídy, nezkazíte žádnou legraci a všem, kteří se ocitají ve vaší společnosti, je přímo skvěle. Vždyť u vaší kolébky stál samotný vládce bohů - Jupiter, mohl by snad někdo s vámi spojovat ponurost a nudu? Nicméně v první polovině roku expanzivní jupiterovy paprsky přinášejí mírné varování. Vaše nadšení může být až moc překotné a v oblastech, kde jste přece jen nespokojeni, chcete za každou cenu udělat průlom.

Především vy, Střelci 2. dekády (3. 12. - 12. 12.) a 3. dekády (13. 12. - 21. 12.), se více zamýšlíte nad otázkami sociálního postavení, povolání nebo například morálky v jednání lidí zastávajících funkci na úřadech či ve státních službách. Vaše upřímnost a otevřenost je až gigantická, pokuste se při tom všem raději zachovat opatrnost. Taktéž umírněný Saturn, který pokračuje ve své pouti vašim znamením, nabádá, abyste si toho na svá bedra nakonec nenabrali příliš a vašemu rozjetému vozu se pod neúměrnou tíhou nepochroumaly kolečka.

Na náladě vám však v žádném případě tyto výstrahy neuberou, hned při rozjezdu roku vás podporuje usměvavá Venuše a svůj vliv si drží kromě mírného zakolísání až do dubna. Tato jiskřivá kouzelnice lehce zvládá svými karetními triky i pastičky nastražené Neptunem, který láká, abyste se zbytečně moc stáhli a znejistěli. S jejím požehnáním můžete excelovat v duševních činnostech všech oborů, v tvůrčích činnostech, sportu i zábavě.

Nelení ani originální Uran a svým trigonovým aspektem přináší bezbřehou fantazii a možnosti, kde se nadchnete pro něco nového. Máte například tendenci zabrousit do technických sfér, a pozor, může to přijít znenadání! Od října se v tomto duchu přidává i váš vládce Jupiter a jako Diskobolos vypouští na oblohu svůj vycíděný disk mířící k úspěchům. Máte šanci stát se ještě více oblíbenými, okouzlovat a zabodovat ve společenských kruzích, vaše šípy si v roce 2016 razí přesnou cestu do terče!

 

Láska a partnerské vztahy

V srdcových záležitostech jste rození exhibicionisté, nespoutaná přírodní síla plná živých fantazií, která se dokáže rozhořet jako požár, což je v lásce velkou devízou. Cožpak by jí mohl slušet liknavý plamínek? Hřejivá Venuše roztancovává hned od ledna všechny vaše láskyplné buňky a signalizuje zvýšené tendence k seznámení se s velmi hypnotickým protějškem. Nejvíce šancí se naskýtá vám, zrozenci 3. dekády (13. 12. - 21. 12.), kteří neodmítáte pozvánky Urana a ochutnáváte nefalšovanou zábavu na různých večírcích a všude tam, kde je rozruch. O hezké možnosti milostného kontaktu nepřichází ani 2. dekáda (3. 12. - 12. 12.), ovšem zde je už více patrno usměrnění Saturnem, takže se nevrháte do známostí s tolik extrémním drivem. Vy, kteří jste zadaní, můžete především v červnu prožívat trochu kritičtější období, protože budete najednou klást větší důraz na odlišnosti vaší druhé polovičky, skrze které vám nepůjde vztah sladit podle vašich představ. Opět jsou viditelná Uranova lákadla v podobě milenců či milenek, takže může vzrůstat nejistota v rodině a domácí půda se stává spíše tenkým ledem. I zde však Uran může přinést extrémní obrat k lepšímu, například překvapením v podobě přírůstku do rodiny, což se samozřejmě projeví v celkové atmosféře. Pozadu nezůstává ani Jupiter, který ve druhé polovině roku hodlá podporovat manželské vztahy znovunastolením spokojenosti.

Šťastný měsíc: leden, červenec

Nepříznivý měsíc: červen

 

Práce a finance

Vzduch, světlo, volnost pohybu, to je pro vás nezbytný elixír života, takže na tradičním uzavřeném pracovišti, kde je všechno uspořádáno v pořadačích bez nutnosti udělat pár kroků navíc, se necítíte moc dobře. Rok 2016, zejména jeho první polovina, naznačuje, že může váš kalich trpělivosti ohledně nějakých pracovních podmínek začít přetékat. Jupiter ze znamení Panny se tváří nabubřele a nabádá vás vzepřít se nesmyslným požadavkům, které na vás chrlí váš šéf. Přednostně vy, Střelci 2. dekády (3. 12. - 12. 12.), počítejte s tím, že se budete muset rozhodnout, zda do toho jít tzv. naplno, protože se zde skrývá úskalí, že o svou práci můžete přijít. Faktem nicméně zůstává, že Uran nemá v popisu práce nechat vás na holičkách a hned za rohem pro vás chystá náhlou novou šanci. K příznivějším obdobím ohledně zjednání nového pracovního místa patří jaro, měsíc červenec a závěr roku. Pokud narazíte na dilema, pro jaký směr se rozhodnout, dejte na radu hvězd, které naznačují jako vhodnou alternativu sociální oblast, pomoc lidem ať už jde o charitativní činnost nebo řidiče sanitek, dále advokacii a také odstartování svého podnikání, například se zahradní technikou. Důležité pro vás je, aby to nezavánělo rutinou, vzhůru tedy k novým obzorům!

Šťastný měsíc: duben, listopad

Nepříznivý měsíc: březen, srpen

 

Domov a rodina

Ani na rodinné půdě nesnášíte stereotyp a domácí rutinu, přičemž stejně jako v práci potřebujete mnoho volného prostoru. V tomto roce však, milí Střelci, můžete zaznamenávat často pocit, že vás rodinné hnízdečko tak trochu dusí, protože místo prostoru k dýchání nastává pořádný chaos. Neptun prozrazuje, že je to následek vašich nereálných plánů, které jste si v minulosti vytvořili a najednou shledáváte, že je toho na vás moc. Někteří z vás přistavují terasu, jiní přebudováváte byt, abyste v něm měli všechno na dosah. Ke slovu přichází odstavné plochy a široké regály v kuchyni, vyžíváte se v sytých barvách a přírodním materiálu, ještě chcete stihnout dekoraci rozmanitými obrazy, navrhnout zahradu, atd. Ano, vaše představivost je extrémní, ale pozor, aby vám kouzelný prsten nesklouzl ze zhrublého prstu! Zrozenci 1. dekády (23. 11. - 2. 12.) a 2. dekády (3. 12. - 12. 12.), co takhle zkusit přibrzdit? Jupiter napovídá, že všeho moc škodí a pokud budete chtít ještě v létě zvládnout dovolenou v nějaké turbulentní metropoli, v karavanu nebo na vzdáleném ostrově, musíte se umět rozhodnout, co ze svého seznamu vyškrtnete. Potom se můžete uvolněně nadechnout a užívat kouzelných chvil se svými nejbližšími, především s dětmi. A možná také nepropásněte příjemné překvapení!

Šťastný měsíc: duben, červenec

Nepříznivý měsíc: březen, červen

 

Zdraví

Vaší prioritou je být fit, udržet si hezký vzhled a mládí, takže si dáváte hodně záležet, abyste měli tělo samý sval. Solária, fitness centra, to pro vás není žádný nadstandard nýbrž životní nutnost a co se týče nemocí, těm se podřizujete jen neradi, zpravidla máte silné uzdravovací schopnosti. Rok 2016 vám však navzdory všemu může připravit určité nástrahy. Aktivní Mars se sice cítí velmi dobře ve vašem znamení a zejména na jaře vás dopuje nesmírnou energií, nicméně druhá strana jeho mince je ta, že má tendenci způsobovat různá zánětlivá onemocnění. Nejohroženější částí těla je kyčelní oblast, což plíživým souhlasem potvrzuje také přítomný Saturn a netají se tím, že Marsovo zlomyslné dílo může zpečetit. Zejména vy, Střelci 2. dekády (3. 12. - 12. 12.), můžete být konfrontováni se zablokovanou pohyblivostí. Zvýšené riziko tohoto problému se může objevit pak ještě v srpnu a září, takže je velmi vhodné zaměřit se na prevenci - vyvarujte se tedy nachlazením a přílišné námaze. Naopak lehká forma cvičení, které oživuje kyčle a stehenní partie, vám vůbec neuškodí - zdravý pohyb je skutečně tou pravou prevencí. Ať jde o jogging, plavání nebo cvičení tai-chi, řiďte se svou vlastní intuicí a dělejte to, při čem máte pocit pohody.

Šťastný měsíc: listopad, prosinec

Nepříznivý měsíc: září

 

Oblast štěstí v roce 2016:

Vaší silnou oblastí jsou v tomto roce skupinové aktivity, díky zvýšené společenskosti si můžete splnit jeden ze svých snů za posledních několik let.

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016:

CHRYSOPRAS - Mírní bolesti, je prevencí proti revmatickým nemocem a pohybovým problémům.

 

Amulet pro štěstí pro rok 2016:

Symbol Šípu
Znak Sovy

 

 


Horoskop 2016 pro všechna jednotlivá znamení  zvěrokruhu zde: