Příjemnou noc, dnes je úterý 20.2.2024, svátek slaví Oldřich, zítra Lenka.

Horoskop na celý rok 2016 - KOZOROH (láska, práce, peníze, zdraví, rodina)

horoskop-2016-kozoroh

horoskop-2016-kozoroh

V tomto roce pro vás vesmírný orloj odbíjí nadějným poselstvím, jehož startovní úder byl dán již na konci minulého roku. S trigonovým aspektem Jupitera máte všechna esa v rukávu, tento úžasný rozšiřovatel obzorů způsobuje, že na co sáhnete, to se daří. Máte před sebou velké šance a velkorysé nabídky a i když máte tvrdou slupku, vlivem Neptuna přicházíte v některých situacích až k dojetí.

___

___

Samozřejmě je nutné počítat i s tím, že se některé kolečko ve velkém stroji času může porouchat a trochu to zaskřípá. Zde se vlády ujímá Uran, nečekané se stává skutečností a jste vystaveni zkoušce v podobě problému, se kterým si neumíte okamžitě poradit. Přítomná konjunkce Pluta říká, abyste se co nejvíce zklidnili a šli ve věcech do hloubky. V tom je vaše síla úspěchu! Věřte, že Pluto má dlouhé prsty, dokáže bezpečně sáhnout hluboko do ozubeného soukolí a nastavit správný běh.

V první polovině roku pokračuje ve svém příznivém působení Jupiter, který má za lubem vylákat vás z vod melancholie a svým třpytivým koloritem ve vás rozsvítit větší expanzivnost. Jste sice vytrvalí a jako kamzík, který trpělivě šplhá na vrchol hory, dokážete i vy pomalu a neochvějně stoupat stále k něčemu lepšímu, ovšem Jupiter tomu dokáže dát teď větší drive. Jeho záměr je přivést vás ke štěstí a úspěchu a odměnit vás, jak si zasloužíte.

Tento přívětivý mecenáš přeje hlavně vzdělávání a rozvíjení osobnosti, takže pokud, zejména vy, zrozenci 2. dekády (1. 1. - 10. 1.) a 3. dekády (11. 1. - 20. 1.), přemýšlíte nad studiem na vysoké škole, neváhejte a podejte si přihlášku. Štěstí vám může přinést také zahraničí, duchovní sféra nebo cestování. Již v lednu a únoru se rozhlíží moudrý Merkur ve vašem znamení, aby připravil plán šitý na míru, a ve společném objetí s mocným Plutem kyne osudovým rozhodnutím.

Milí Kozorozi, nikoliv tedy sisyfovská práce, všechno, co nyní ujednáte, promyslíte a podepíšete, ovlivní příznivě vaši další budoucnost! Démonický Pluto je nesmlouvavý, již dlouho vás vyzývá, abyste odkryli své hluboce zasuté potřeby, pustili je na světlo a dovolili jim žít. Jeho darem je pak neobyčejný vliv vaší osobnosti. Cesta k tomuto všemu samozřejmě není vystlána růžemi, rebelantský Uran nepřestává vystrkovat růžky a je stále připraven vypouštět bouřkové mraky. Vaše snahy se mohou dostat do rozporu například s rodinnými záležitostmi, s jinou autoritou v rodině jako třeba otcem, ve hře mohou být věci spojené s realitami, domem, pozemkem. Co se v tomto směru týče nejproblémovějšího období, dominuje měsíc říjen, kde je vidět nejvyšší tenze kvůli určitým rozhodnutím, zda například opustit rodný dům.

V poslední třetině roku se přidává svou nepříznivou kvadraturou také Jupiter, který má po své éře dobrých skutků nyní chuť trochu pozlobit nějakou tou překážkou. Přilévá do ohýnku hlavně 1. dekádě (22. 12. - 31. 12.) a 2. dekádě (1. 1. - 10. 1.) Kozorohů, přičemž se zaměřuje na duel tzv. kdo s koho, nejlépe na půdě povolání a společenského postavení. Jde o zkoušku, kdy musí osobní věci stranou, něco se může přitom rozbít, ale jak víte - střepy přinášejí štěstí!

 

Láska a partnerské vztahy

I když parketa lásky nehraje v roce 2016 ve vašem životě prim, neznamená to, že Venuše pověsí svou svádivou tuniku na nebeskou bránu a nepřivodí vám letos žádné milostné záření. Jste od přírody opatrní a proslulí svou sofistikovaností, jakmile však přijmete pozvánku na festival rozkoše, váš fyzický zážitek dokáže být fascinující. Největší možnosti projevit své láskyplné vlohy máte na začátku roku, v květnu, srpnu a listopadu. Sálá z vás přitažlivost, přičemž zároveň ukazujete, že nejste loutka na hraní a neprodáváte sami sebe pod cenou. Pokud v létě plánujete dovolenou v zahraničí nebo přemýšlíte o nějaké delší pracovní cestě, v žádném případě to neodkládejte, protože právě zde se skrývá největší pravděpodobnost pro šťastné seznámení. Milí Kozorozi, pak stačí nasadit svou zdvořilost s frivolním smyslem pro humor a nelze minout objekt vašich snů! Astrální vládci prozrazují, že se jedná o velmi kultivovanou bytost, která vám dává najevo velmi nezištně své city, a jste pro ni tím, koho hodně dlouho hledala. Naopak méně plodným obdobím pro vzájemné sympatie a záležitosti lásky se jeví měsíc září, u manželských párů je tendence k nesouladu, takže především vy, zrozenci 1. dekády (22. 12. - 31. 12.), buďte více nakloněni kompromisům. Jinak vás Venuše s Jupiterem klepnou přes prsty!

Šťastný měsíc: listopad

Nepříznivý měsíc: září

 

Práce a finance

Vaše vládnoucí planeta Saturn vás obdarovává mimořádnou zodpovědností a spolehlivostí, takže v oblasti své profese patříte často mezi nejlepší. Dá se říct, že pracoviště je hlavním centrem vašeho života a dokážete v něm mít všechno perfektně zorganizované. Začátek roku 2016 se ukazuje jako nebývale přínosný po stránce pracovních smluv, projektů a finančních investic. Merkur, Jupiter a Pluto jsou vašimi excelentními pomocníky a dávají vám kredit, který nesmíte promarnit. Silné sebevědomí a skvělé výsledky vám nyní ulehčují tah na vedoucí pozici a prioritně vy, Kozorozi 2. dekády (1. 1. - 10. 1.), kteří chcete víc než to, co lze koupit za peníze, se můžete nyní dočkat kýženého zadostiučinění. Jupiter nabádá, abyste se do svých záměrů pohroužili naplno, protože od podzimu se vám už tolik dařit nemusí. Nejvíce favorizovány jsou v tomto roce profese jako bankovnictví, systémoví analytici, inženýři, manažeři nebo vychovatelská sféra. První polovina roku přeje také zvýšeným finančním příjmům, přičemž je signalizována výhodnost spolupráce s cizinou. Od poslední třetiny roku se připravte na komplikovanější pracovní atmosféru a možnou situací, kdy vám bude chtít někdo tzv. házet klacíky pod nohy. Pravděpodobně vás bude štvát i to, že chce mít někdo víc bez jakékoliv námahy.

Šťastný měsíc: duben, listopad

Nepříznivý měsíc: březen

 

 

Domov a rodina

Z pohledu domácího zázemí pokračují v tomto roce rušivé vlivy, které zvyšují neklid a ohrožují stabilitu zajetých rodinných kolejí. I když se sourozenci a většinou příbuzných máte vztahy harmonické, přece jen v atmosféře s vaším protějškem, dětmi nebo rodiči, může čas od času něco zaskřípat. Zvratový Uran si libuje v nepříjemných překvapeních a sype z hvězdného rukávce rozčilující momentky. Dejte si na tohoto uličníka pozor zejména v září, kdy může být narušen chod vaší rodiny například nečekaným odloučením a odjezdem kvůli vašemu společenskému poslání či povolání. Mohou se také objevit problémy skrze některého z vašich rodičů a tím zkřížení některých vašich plánů, což přináší zmatek. Na renovaci a zvelebování obydlí nejste v tomto roce zaměřeni, díky vašemu enormnímu pracovnímu nasazení potřebujete spíše využít volný čas k regeneraci. Co tak si dát záležet na naplánování hezké dovolené? Vyhýbáte se sice masové rekreaci, ale taková letní chatička v horách nebo noblesní hotýlek s hrstkou vybraných hostů vám rozhodně prospěje. Důvěřujte přejícímu Jupiterovi, určitě vám pomůže z nabídkové tomboly vybrat tak, abyste se cítili skvěle. Užijte si to!

Šťastný měsíc: červenec, říjen

Nepříznivý měsíc: březen

 

Zdraví

Jako zástupci zemského živlu jste dáváni do souvislosti s pevností a vytrvalostí organismu, tudíž s pohybem, s čímž je spojena kostra těla a klouby. V tomto roce byste si měli tyto partie obzvláště chránit, a to především v jeho druhé polovině, abyste předešli problémům jako je bolest či otékání kolen, kloubů, bolest v kříži, revmatismus či počínající deformity na páteři. Je nejvyšší čas na preventivní cvičení, několikrát denně prováděné protahování udržuje vaše tělo pružné, zvláště pokud vykonáváte sedavé zaměstnání. Jupiter svou problematickou konstelací ve znamení Vah napovídá, že pokud vás zlobí bolest kolen hlavně z vnitřní strany, mohou být strůjcem ledvinové potíže. Pokud se, především u vás, Kozorozi 1. dekády (22. 12. - 31. 12.) a 2. dekády (1. 1. - 10. 1.) objeví tyto syndromy, neodkládejte lékařské vyšetření. Nejslabším obdobím tohoto roku, co se týče ohrožení zdraví, se stává měsíc říjen, kdy se k problematickému Plutu s Uranem připojuje specialista na úrazy - Mars. Nemusí se jednat pouze o úrazy kolen či kosterního aparátu, ale také o různá zranění na hlavě. Milí Kozorozi, vězte, že v tomto čase je pro vás nejlepším tahem vypnout a oddat se zvýšenému odpočinku. Zajděte si na masáž, do sauny nebo naprogramujte horké koupele a termální lázně, hvězdy vám to doporučují.

Šťastný měsíc: duben, listopad

Nepříznivý měsíc: říjen

 

Oblast štěstí v roce 2016:

Hvězdy vám přejí především v oblasti vyššího vzdělávání. Rozšíření obzorů spojené například s dalekou cestou může mít osudový vliv na váš další život.

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016:

MALACHIT - Podporuje vytrvalost a dodává organismu energii, chrání proti křečím a pohybovým neduhům.

 

Amulet pro štěstí pro rok 2016:

Symbol Mince
Symbol Kříže v kruhu

 

 


Horoskop 2016 pro všechna jednotlivá znamení  zvěrokruhu zde: