Náhodné stránky webu
- (16.11.2013) Heroin - závislost, účinky - příznaky, projevy, symptomy, obrázek, fotografie
- (12.05.2009) Hladina hcg, hodnota hcg v krvi na začátku těhotenství, těhotenské testy a jejich kvalita
- (13.09.2011) Jak přimět pacienta v nemocnici aby jedl, nechutenství pacienta
- (15.05.2012) Životní pojištění a denní dávky od pojišťovny v pracovní neschopnosti
- (12.02.2012) Odchlípení sítnice - příčina, léčba, příznaky, prognóza, obrázek, fotografie
Sponzorované odkazy:
Slovník - hledej:
Předpověď počasí



Další dny...
Počet stránek v systému
Náklady na aktualizaci vzorů podle nového občanského zákoníku 2014 jsou velmi vysoké. V případě využití vzoru pro Vaši potřebu velmi uvítáme případný (byť i minimální) dar na účet č. 2500220711 / 2010. Dar můžete poslat i přes PLATEBNÍ BRÁNU.
Předem velice děkujeme.
Návrh na zvýšení výživného pro nezletilé dítě - vzor ke stažení zdarma - nový občanský zákoník 2014 |
![]() |
Čtvrtek, 30. říjen 2014 | Vložil: Mgr. Veronika Křížová (právník) | Zobrazeno: 20613x |
Návrh na zvýšení alimentů (výživného) - vzor (formulář, tiskopis) ke stažení zdarma online Vzor je opraven dle nového občanského zákoníku 2014 NÁVRH NA ZVÝŠENÍ VÝŽIVNÉHO PRO NEZLETILÉ DÍTĚ
Ke sp. zn: ..................
Přílohy: dle textu
III.
Poznámky k návrhu: Návrh se podává u okresního (městského, obvodního) soudu, který vede spis péče o nezletilého. Změní-li se poměry, může soud změnit rozsudek o výchově a výživě nezletilých dětí i bez návrhu. Změna výživného je přípustná od doby, kdy se podstatně a trvale změnily poměry, z nichž vycházelo předchozí rozhodnutí. Soud není vázán návrhem ohledně požadované částky ani ohledně doby, od které má být výživné změněno.
Ochrana nezletilého dítěte
Vyživovací povinnost rodičů
Vyživovací povinnost mají sice oba rodiče, ale každý vyživuje dítě podle svých schopností, možností a majetkových poměrů. Přihlíží se též k tomu, kdo a v jaké míře o dítě osobně pečuje. Soud zkoumá i skutečnost, zda se některý z rodičů nevzdal bez důležitého důvodu výhodnějšího zaměstnání či výdělečné činnosti nebo majetkového prospěchu, popř. zda nepodstupuje nepřiměřená majetková rizika. Majetkové poměry rodičů se určují zvlášť. Je-li více dětí, určuje se výživné pro každé dítě zvlášť.
Pokud neprokáže osoba výživou povinná soudu řádně své příjmy předložením všech listin a dalších podkladů pro zhodnocení majetkových poměrů a neumožní soudu zjistit ani další skutečnosti potřebné pro rozhodnutí zpřístupněním údajů chráněných podle jiného právního předpisu, uplatní se nevyvratitelná domněnka, že průměrný měsíční příjem této osoby činí pětadvacetinásobek částky životního minima jednotlivce podle jiného právního předpisu (§ 916 NOZ).
NOZ dává soudu možnost, rozhoduje-li o výživě nezletilého dítěte, které nenabylo plné svéprávnosti, a majetkové poměry osoby výživou povinné to připouštějí, stanovit za odůvodněné potřeby dítěte i tvorbu úspor. Poskytnuté výživné představující úspory pro dítě pak přechází do vlastnictví dítěte a při jeho správě se postupuje podle obecných pravidel o jmění dítěte.
|