Náhodné stránky webu
- (31.12.2017) Jak se projevuje Moynahanova nemoc - příznaky, projevy, fotografie, léčba, příčina
- (12.02.2017) Keramické zubní fazety - rovné, bílé, elegantní zuby?
- (05.05.2009) Obstrukční choroba, ucpání tepen dolních končetin - příznaky, projevy
- (06.10.2014) Smlouva o smlouvě budoucí darovací - vzor ke stažení - nový občanský zákoník 2014
- (18.03.2015) Vtipné hovory operátorů se zákazníky O2 helpdesk linky
Sponzorované odkazy:
Slovník - hledej:
Předpověď počasí



Další dny...
Počet stránek v systému
Náklady na aktualizaci vzorů podle nového občanského zákoníku 2014 jsou velmi vysoké. V případě využití vzoru pro Vaši potřebu velmi uvítáme případný (byť i minimální) dar na účet č. 2500220711 / 2010. Dar můžete poslat i přes PLATEBNÍ BRÁNU.
Předem velice děkujeme.
Výpověď zaměstnance u pracovního poměru na dobu určitou, neurčitou - vzor ke stažení zdarma |
![]() |
Pátek, 28. únor 2014 | Vložil: Mgr. Eva Kratochvílová | Zobrazeno: 26284x |
Výpověď zaměstnance z pracovního poměru na dobu určitou nebo na dobu neurčitou - vzor zdarma ke stažení (tiskopis, formulář) ___
___ Alfa Plan, a.s.
V Praze 19. 4. 2008
Věc: Výpověď z pracovního poměru
Vážení, u Vaší společnosti jsem zaměstnán jako Projektový manager na základě pracovní smlouvy ze dne 1. 3. 2005. Tímto v souladu s § 50 zákoníku práce dávám výpověď z výše uvedeného pracovního poměru.
(podpis) Benjamin Karelson
Za společnost Alfa Plan, a.s. převzal dne: 20.4.2008
Informace ke vzoru:Výpověď je jednostranné právní jednání, musí být dána písemně a doručena druhému účastníku, jinak je neplatná. (§ 50 Zákoníku práce). Proto je vždy dobré nechat si potvrdit doručení výpovědi přímo na Vaši kopii, aby následně doručení a tím i platnost výpovědi nemohla být zpochybňována. Pokud bude doručováno prostřednictvím poštovních služeb, je vhodné zaslat ji na adresu sídla zaměstnavatele doporučeně a na dodejku, v tomto případě se Vám vrátí potvrzení od České pošty, že byla písemnost určitého dne převzata.
Zaměstnanec může dát zaměstnavateli výpověď z jakéhokoli důvodu nebo bez uvedení důvodu.
Výpovědní doba činí nejméně 2 měsíce a musí být shodná jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance. Výpovědní doba smí být prodloužena jen písemnou smlouvou mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Výpovědní doba začíná běžet prvním dnem měsíce následujícího po doručení výpovědi. Výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce (pokud např. dáte výpověď 19.4., pracovní poměr končí 30.6., nebo výpověď dáte 31.12. pak pracovní poměr skončí 28.2.). Výjimky z běhu výpovědní doby: § 51a zákoníku práce. V případě § 51a ZP, jde o výpověď ze strany zaměstnance v případech souvisejících s přechodem práv a povinností z pracovněprávních vztahu (např. fúze, jedna společnost koupí druhou, část se odštěpí a podobně) v takovém případě, konči pracovní poměr nejpozději dnem, který předchází dn nabytí účinnosti přechodu práv a povinností (tzn. např. ke dni účinnosti fúze). |