Náhodné stránky webu
- (31.12.2017) Jak se projevuje popcornová plíce - příznaky, projevy, fotografie, léčba, příčina
- (18.01.2010) Odvezení a přivlastnění věcí ze společného jmění manželů před rozvodem
- (14.02.2014) Lhaní dětí a bájná lhavost - jak si získat vzájemnou důvěru aby dítě nemělo důvod lhát
- (06.12.2016) Studium na lékařské fakultě a zápočet na důchod (odpracované roky) - informace
- (15.01.2014) Výpověď nájmu bytu uzavřeného na dobu neurčitou nájemcem - vzor ke stažení - nový občanský zákoník 2014
Sponzorované odkazy:
Slovník - hledej:
Předpověď počasí



Další dny...
Počet stránek v systému
Náklady na aktualizaci vzorů podle nového občanského zákoníku 2014 jsou velmi vysoké. V případě využití vzoru pro Vaši potřebu velmi uvítáme případný (byť i minimální) dar na účet č. 2500220711 / 2010. Dar můžete poslat i přes PLATEBNÍ BRÁNU.
Předem velice děkujeme.
Upozornění na možnost výpovědi, vytýkací dopis zaměstnavatele - vzor ke stažení zdarma |
![]() |
Neděle, 11. květen 2014 | Vložil: Mgr. Veronika Křížová (právník) | Zobrazeno: 67556x |
Upozornění na možnost výpovědi pro soustavné méně závažné porušování pracovních povinností (vytýkací dopis) - vzor, formulář, tiskopis ke stažení zdarma online Vzor je aktuální podle Zákoníku práce účinného v roce 2014
___ ___ Upozornění na možnost výpovědi pro soustavné méně závažné porušování pracovních povinností
Jméno a příjmení zaměstnavatele .........................................
Jméno a příjmení zaměstnance... .........................................
v ...................... dne.............
1. upozornění na možnost výpovědi pro soustavné méně závažné porušování povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci dle ustanovení § 52 písm. g) zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce
Vážený pane,
na základě pracovní smlouvy ze dne _______________________________ jste v pracovním poměru u zaměstnavatele________________________________________________ zaměstnán jako _______________________________________.
Dle základních povinností zaměstnance vymezených v ust. § 38 odst. 1 písm. b) zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, jste povinen podle pokynů zaměstnavatele konat osobně práce podle pracovní smlouvy v rozvržené týdenní pracovní době a dodržovat povinnosti, které Vám vyplývají z pracovního poměru.
V souvislosti s ust. § 301 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, jste také povinen pracovat řádně podle svých sil, znalostí a schopností, plnit pokyny nadřízených vydané v souladu s právními předpisy a spolupracovat s ostatními zaměstnanci, využívat pracovní dobu a výrobní prostředky k vykonávání svěřených prací, plnit kvalitně a včas pracovní úkoly, dodržovat právní předpisy vztahující se k práci Vámi vykonávané; dodržovat ostatní předpisy vztahující se k práci Vámi vykonávané a řádně hospodařit s prostředky Vám svěřenými a střežit a ochraňovat majetek zaměstnavatele před poškozením, ztrátou a zneužitím.
Dle našeho zjištění jste opakovaně méně závažně porušil dne ................. a dne ................... povinnost vyplývající z právních předpisů vztahujících se k Vámi vykonané práci, tím že jste opakovaně a bez souhlasu Vašeho nadřízeného pana ......................... nebo bez uvedení jiného omluvitelného důvodu odešel předčasně z práce a to v obou případech dle záznamu na bezpečnostní kameře v ............ hod, přesto že dle pracovní smlouvy máte stanovenou pracovní dobu od ........... do ................../
Vzhledem k tomu, že jste se prokazatelně dopustil méně závažného porušení povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k Vámi vykonávané práci, upozorňujeme Vás, že v souvislosti s uvedeným jednáním, a pokud by došlo k dalším méně závažným porušením povinností vyplývajících z právních předpisů vztahujících se k Vámi vykonávané práci, je možné Vám dát výpověď z pracovního poměru podle ustanovení § 52 odst. 1 písm. g) zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce.
Vytýkací dopis zaměstnanci, ve kterém ho zaměstnavatel upozorňuje na možnost výpovědi pro soustavné méně závažné porušování povinností, musí být dle judikatury Nejvyššího soudu ČR v písemné formě předán nebo doručen zaměstnanci do vlastních rukou. Vyplývá to z ust. § 334 odst. 2 zák. práce, dle kterého písemnost doručuje zaměstnavatel zaměstnanci do vlastních rukou na pracovišti, v jeho bytě nebo kdekoliv bude zastižen anebo prostřednictvím sítě nebo služby elektronických komunikací; není-li to možné, může zaměstnavatel písemnost doručit prostřednictvím provozovatele poštovních služeb.
Zaměstnavatel má dle zákoníku práce povinnost písemně upozornit zaměstnance na možnost výpovědi z pracovního poměru. Výpověď z pracovního poměru dle ust. § 52 písm. g) ZP pro soustavné méně závažné porušování povinností lze poté podat nejpozději do uplynutí šesti měsíců od písemného upozornění zaměstnance na možnost takového rozvázání pracovního poměru. Účelem upozorňovací povinnosti (vytýkacího dopisu) je, aby se zaměstnanec vyvaroval dalšího porušování stanovených povinností (pracovní kázně) a nemuselo dojít k rozvázání pracovního poměru jako krajnímu řešení.
Soustavné méně závažné porušování Soudní praxe stanovila, že za soustavné méně závažné porušování pracovní kázně se považuje jednání zaměstnance, kterého se dopustil nejméně třikrát za sebou. Jednání zaměstnance však v tomto případě nesmí dosahovat intenzity zvlášť hrubého nebo závažného porušení pracovní povinnosti a mezi jednáními musí být přiměřená časová souvislost. Přiměřenou časovou souvislost, lze spatřovat v tom, že jedno porušení pracovní kázně navazuje na druhé a další v takovém časovém intervalu, že lze hovořit o sledu jednotlivých na sebe navazujících porušení.
Doručování písemností zaměstnavatelem prostřednictvím sítě nebo služby elektronických komunikací
|
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------