Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Vzory, tiskopisy Pracovní právo Oznámení zaměstnavateli o trvání dalšího zaměstnávání - vzor zdarma ke stažení

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307

Náklady na aktualizaci vzorů podle nového občanského zákoníku 2014 jsou velmi vysoké. V případě využití vzoru pro Vaši potřebu velmi uvítáme případný (byť i minimální) dar na účet č. 2500220711 / 2010. Dar můžete poslat i přes PLATEBNÍ BRÁNU
Předem velice děkujeme.

Oznámení zaměstnavateli o trvání dalšího zaměstnávání - vzor zdarma ke stažení Email
Pátek, 23. listopad 2012 | Vložil: Mgr. Eva Kratochvílová | Zobrazeno: 10013x

Oznámení zaměstnavateli o trvání dalšího zaměstnávání - vzor, formulář, tiskopis zdarma ke stažení a tisku

 

 

Auto a.s.
Martin Vonásek – personální ředitel
Nádražní 5
150 00 Praha 5

Oznámení o trvání na dalším zaměstnávání.

Vážený pane řediteli,

na základě pracovní smlouvy ze dne 2.3.2007 pracuji ve firmě Auto a.s. jako mzdová účetní. Dne 30.6.2010 mi byla udělena výpověď (převzala jsem téhož dne), která nesplňuje náležitosti stanovené ust. § 50 odst. 4 zákoníku práce – chybí uvedení výpovědního důvodu. Z tohoto důvodu považuji výpověď za neplatnou a tímto Vám oznamuji, že trvám na dalším zaměstnávání. 

S pozdravem

Angelika Demeterová
Nad Ořechovkou 17   
160 00 Praha 6

 


Informace k oznámení:

Vzor vychází ze situace, kdy se zaměstnancem byl neplatně rozvázán pracovní poměr. Neplatnost spočívá v porušení některého z ust. § 48 a násl. zákoníku práce upravujícího skončení pracovního poměru. Dle ust. § 69 odst. 1 zákoníku práce je v těchto případech nutné bez zbytečného odkladu upozornit zaměstnavatele, že trváte na tom, aby Vás dále zaměstnával. Toto upozornění předpokládá podání žaloby na neplanost rozvázání pracovního poměru. 

 

Zaměstnanec musí zaměstnavateli písemně a bez zbytečného odkladu po výpovědi sdělit, že trvá na dalším zaměstnavání (§ 69 odst. 1 pracovního zákoníku).

 

V případě, že v tomto řízení budete úspěšní, bude to znamenat, že Váš pracovní poměr trvá i nadále a zaměstnavatel je povinen Vám poskytnout náhradu mzdy nebo platu za dobu od neplatného rozvázání do rozhodnutí soudu a zároveň bude případně vázán rozhodnutím, ukládajícím mu povinnost Vás zaměstnávat nadále. Ustanovení § 69 odst. 2 zákoníku práce stanoví, že přesahuje-li celková doba, za kterou by měla zaměstnanci příslušet náhrada mzdy - období 6 měsíců, může soud  na návrh zaměstnavatele náhradu mzdy nebo platu za další dobu přiměřeně snížit. Oznámení nemá předepsány žádné formální náležitosti, je vhodné jej zaslat doporučeně, příp. s dodejkou.   

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny