Dobré ráno, dnes je úterý 27.2.2024, svátek slaví Alexandr, zítra Lumír.

Když je zle, není to možná až tak zlé aneb životní lži kterým věříme

kdyz-je-zle-neni-to-mozna-az-tak-zle-aneb-zivotni-lzi-kterym-verime

kdyz-je-zle-neni-to-mozna-az-tak-zle-aneb-zivotni-lzi-kterym-verime
Zapomeňte na 10 lží, které jste pokládali za pravdu. Třeba o tom, že být bez partnera znamená vždy osamělost, že štěstí znamená že máte vše co chcete, že život musí jít přesně určeným způsobem, že skvělý život mají jen vyvolení lidé nebo že těžké časy jsou čistě negativní věc. Nemusí to tak být. 

___

___

uspesni-neuspesni-lide-indikace-uspechu
uspesni-neuspesni-lide-indikace-uspechu

Lži kterým často věříme:

1. Být bez partnera znamená být osamělý.

To, že jste zrovna sami, neznamená, že jste osamělí. Ostatně, osobní vztahy nejsou žádnou zárukou štěstí. Bez partnera není člověk ani zdaleka tak sám, jako v nepovedeném vztahu. Když v partnerském životě pochopíte, že od něj nemůžete nic dobrého očekávat, raději nefunkční vztah ukončete. Věnujte nějaký čas té nejdůležitější osobě svého života – sobě samému. Snažte se najít sami sebe. Získat znovu sebeúctu. Pokud se příště octnete ve špatně se vyvíjejícím vztahu, nebude už pro vás problém ukončit ho včas.

 

2. Štěstí znamená, že máte všechno, co chcete.

Cítíme-li se šťastní, neznamená to, že už nemáme žádná přání. Především by to mělo znamenat pocit vděčnosti za to, čeho se nám dostalo. A stejně tak trpělivé očekávání, co přijde dál. Někdy vyvíjíme natolik horlivou snahu o získání čehosi velikého, že naprosto přehlížíme malé všední věci, které našemu životu dodávají ten pravý, nenapodobitelný půvab. Važte si dnešního dne, věřte, že stojí za to. Je jedním z těch „krásných všedních dnů“, na které budete s takovou nostalgií vzpomínat ve stáří.

 

3. Poznám, když je někomu zle.

Všechny nás někdy něco bolí, něčeho se bojíme, cítíme se špatně. Někdo to umí skrývat lépe, jiný hůř. Nemůžeme vědět, co se děje za zavřenými dveřmi lidské duše, proto soudit jen podle toho, co vidíme, je ztrátou času a sil. Je to také známkou povrchnosti. Jestliže má člověk čas soudit a odsuzovat jiné lidi, má možná příliš mnoho volného času. Měl by zkusit najít cestu, jak ho věnovat něčemu důstojnějšímu.

 

4. Život musí jít přesně stanoveným způsobem.

Nikdo nám nemůže uškodit víc, než my sami. Když už svou duši nějak poraníme, můžeme ji také zahojit – někdy stačí nepotlačovat své vlastní myšlenky a být zkrátka realistou. Máme přece vždycky na výběr, jak reagovat na situace, do kterých nás život přivede. Zbavme se tedy nereálných představ, kterým se marně snažíme přizpůsobit. Začněme brát život takový, jaký je. Změňte to, co změnit můžete. Zvolte jiný přístup k tomu, co změnit nedokážete. A jděte dál kupředu svou cestou.

 

5. Měli byste se snažit být jako někdo jiný.

Nesnažte se být jako jiní lidé, ať už skuteční nebo vymyšlení a přestaňte se srovnávat s vylepšenými verzemi sebe sama (většinou existují právě jen ve vaší hlavě). Teprve až tohle dokážete, začnete žít klidně – a právě v tomto klidu nebude opravdu nic iluzorního.

 

6. Opravdu skvělý život vedou jen ti vyvolení.

Když se každé ráno vzbudíte s myšlenkou „Dneska mě čeká další skvělý den!“ a usínat budete naplněni blaženým pocitem, jak krásný den to byl, pak jednou, po mnoha a mnoha letech si při vzpomínce na minulost řeknete: „Byl to skvělý život!“


7. Jenom žádné těžké časy!

Abychom došli ke štěstí, musíme někdy projít skutečným peklem ("dobou temna"). Abychom našli lidi, s nimiž nám bude dobře, musíme se někdy zbavit těch, kteří v našem životě nemají co dělat. Člověk někdy musí zakusit slabost, aby pochopil, co znamená být silný. Někdy musíte cítit, že se vám srdce rve na kusy, abyste později získali neotřesitelnou pevnost. Někdy musíme poznat spoustu lidí, abychom mezi nimi našli toho jediného, s kým můžeme strávit zbytek života. Občas prostě musíme s otevřenou náručí čekat jak to dobré, tak to zlé, protože víme, že konec konců obojí pro nás znamená neocenitelnou zkušenost.

 

8. Být silný znamená necítit bolest.

Ve skutečnosti silní jsou právě ti, kdo bolest cítí a dokážou ji přijmout. Učí se z ní a překonávají ji. Podstatou síly je umění vydechnout, rozplakat se, otřepat se z toho a vrátit se do ringu, abyste se prali tak, jako ještě nikdy v životě.

 

9. Lhát ze slušnosti je normální.

Když říkáte „Miluji tě“, musíte opravdu cítit lásku. A když někomu děkujete, měli byste skutečně cítit vděčnost. Stejně jako vinu, když se omlouváte. Pokud se vaše slova opírají o skutečné city, pronikají lidem až do srdce.

 

10. Sny jsou jenom ztráta času.

Největší dary jsou očima neviditelné. Cítíme je srdcem. Viditelné je jenom malou částí možného. Umění snít je umění nahlédnout za obzor, představit si to důležité pro nás, co je zatím našemu zraku ukryto. Někde a někdy na vás určitě čeká něco neuvěřitelného, pokud je váš sen natolik silný, abyste za ním šli.