Dobrý večer, dnes je pátek 14.6.2024, svátek slaví Roland, zítra Vít.

Jak si udělat život příjemnější aneb každodenní důvody proč se usmívat

"Život je krátký“. Tak často tuhle větu slyšíme, ale zamyslíme se někdy nad ní? Její smysl je prostý: měli bychom se těšit ze života, neztrácet čas a neplýtvat zbytečně vlastními silami. Mít v sobě více pozitivní energie. Mohou nám v tom pomoci postupy, podporující náš vnitřní kladný náboj.

___

___

1. Usmívejte se

Pokaždé, když se lidský obličej rozzáří úsměvem, vyplavují se v organismu endorfiny, hormony štěstí. Zlepšují výrazně emocionální stav člověka. Úsměv aktivuje nervová zakončení. Nejenom že se cítíme šťastnější, je to také prospěšné našemu zdraví.

 

2. ... a smějte se

Bývají chvíle, kdy člověk neví, má-li se smát anebo plakat. Jistě, že si můžeme i poplakat, ale lepší je uvolnit situaci tím, že se rozesmějeme. Smích a smysl pro humor vůbec mají léčivé účinky a umožní i ten nejčernější den změnit k lepšímu.

 

3. Buďte vděční za to co máte

Mnozí z nás často zapomínají, jaké štěstí v životě měli. Myslete někdy na ty, kdo si nežijí dobře, na lidi chudé a nešťastné. Pocit vděčnosti za život, který je vám umožněno žít, vám pomůže uvědomit si a cenit si dostatku kolem sebe.

 

4. Pohybujte se na čerstvém vzduchu

Vyjít z domu a vydat se pokochat krásami přírody, to je nejlepší lék proti stresu. Vše co potřebujete, je pár minut odpočinku! Vědci prospěšnost tohoto druhu oddechu potvrzují.

 

5. Řiďte se svými pocity

Jedním z nejlepších projevů lásky k sobě samému je následování vlastních pocitů. Měli bychom si uvědomit, že každý z našich pocitů má svou příčinu, kterou není dobré opomíjet.

 

6. Darujte si trochu lásky

Někdy opravdu stačí projevit sami sobě trochu lásky. Zasloužíte si to! Naplánujte si trochu rozmazlování: návštěvu maséra, dlouhý spánek, oběd v dobré restauraci, cokoli, co vám přinese radost a potěšení. Když věnujeme sami sobě čas způsobem nám milým, plníme si tajná přání.

 

7. Žijte v přítomnosti

Lepší časy, než jsou právě teď, nepřijdou. Je užitečné včas se soustředit na svůj přítomný život a minulost i budoucnost odsunout do pozadí. Lidé mají sklon přemýšlet nad tím, co by bývali mohli udělat, co by se bylo mohlo stát, avšak nemohou žít jindy, než tady a teď. To je náš život.

 

8. Chraňte si své osobní hranice

Je důležité umět vzít se za své. Neváhejte dát jiným lidem najevo, co je možné a co je naprosto nepřípustné. Jen tak budete poctiví sami k sobě.

 

9. Zvolněte životní tempo

Najděte cestu, jak snížit napětí. Uvolněte se třeba cestou do práce, užijte si cestu samu, pohled z okna. Můžete-li, jděte pěšky, aspoň kousek. Nemyslete na starosti, které na vás čekají v práci. Nadechněte se zhluboka a chvíli se radujte ze života, z toho, co je kolem vás.

 

10. Vyhněte se zatěžujícím situacím

Čas od času narazíme na vysloveně toxické typy lidí. Po rozmluvě s takovým člověkem cítíme prázdnotu, podráždění, nevůli. Nejlepší, co můžeme udělat, je se tomuto typu lidí vyhnout a otravující kontakt s nimi omezit na minimum.

 

11. Podělte se o své štěstí s lidmi, které máte rádi a oni mají rádi vás

Podělte se s jinými o svoje štěstí. Můžet to být třeba cestou dobrovolné pomoci nebo finanční podpory.Nejen že se budete cítit lépe, můžete tím změnit něčí život!