Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Zamyšlení Články autora webu Jak je krásné projet se v novém BMW (akce Jízda pro život v Olomouci)

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Jak je krásné projet se v novém BMW (akce Jízda pro život v Olomouci) Email
Pátek, 12. září 2008 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4573x

jizda_pro_zivot_bmw.jpgPo celé republice se koná v těchto dnech  Jízda pro život. Je pod záštitou ministerstva dopravy. Je to vzdělávací akce, na které se dozvíte plno zajímavých věcí o řízení vozidla a nakonec se projedete v BMW a dostanete dárek.

Jízda pro život

___

O celé akci jsem se dozvěděl ve zprávách TV Nova. Připadalo mi to jako zajímavé, že se ministerstvo dopravy snaží učit lidi jak správně jezdit. Ať je to jak chce, nehodovost a počet mrtvých jsou vysoké a kéž by takovýchle akciček bylo víc. 

Na oficiálním webu jsem se zaregistroval, zarezervoval si místo. Když jsem přijel do Velkého Týnce, kde se akce konala, bylo ta hodně lidí - pořadatelů, policistů a samozřejmě nejvíce návštěvníků. Přednostně brali ty, co byli přes internet zaregistrováni, což mě potěšilo :-) Takže jsem předběhl řadu, vyplnil papír, nechal si zkopírovat občanku a řidičák a pak chvilku čekal. 

V další fázi byla prezentace, ve které nám bylo řečeno o tom jaké jsou statistiky a pak hlavně o technice jízdy, předjíždění, brždění, smycích, stylech jízdy, brzdných systémech a mnoho dalšího. Bylo připraveno i menší občerstvení. Jen připomínám, že bylo vše zdarma. 

A ve třetí části, té samozřejmě nejzajímavější, jsme dostali klíč od nového BMW s tím, že se můžeme projet po předem dané trase a to 20 kilometrů. Trošku mě vylekalo, že se mnou nikdo nepojede. Čekal jsem, že když mi bude svěřeno tak drahé vozidlo, budu mít někoho, kdo mě "pohlídá" :-) Tak jsem nasedl, upravil sedadlo a zrcátka a vyjel. 

Přiznám se, že mi BMW opravdu učarovalo. Naprosto klidná, tichá jízda, když se projede výmolem nebo dírou ve vozovce, skoro to ani nepoznáte, dokonalá reprosoustava, suprové ovládání řazení (měl jsem auto s manuálem, protože s automatem neumím zacházet). Speciální krabička Sherlock umístěná ve voze nahoře na předním skle v době mé jízdy přenášela informace o stylu mé jízdy. Bohužel jsem si ale nezapsal SPZ svého auta, takže se zatím k výsledkům na serveru nemůžu dostat. Neočekávám žádný zázrak, ale poslal jsem email pořadatelům projektu, jestli by mi mohli dodatečně SPZ poslat. Tak uvidíme. 

Každopádně skvělá akce, mám z toho dobrý pocit a pokud se bude něco podobného někde někdy opakovat, určitě zase vyzkouším. 

 

OdkazyFotografie

jizda_pro_zivot1.jpg 

jizda_pro_zivot2.jpg

jizda_pro_zivot3.jpg

jizda_pro_zivot4.jpg

jizda_pro_zivot5.jpg

jizda_pro_zivot6.jpg

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny