Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Životnost spermií, jak dlouho přežijí spermie, jak zvýšit šanci na otěhotnění

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Životnost spermií, jak dlouho přežijí spermie, jak zvýšit šanci na otěhotnění Email
Středa, 19. srpen 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 83647x

zivotnost_spermii_jak_dlouho_preziji_spermie_jak_zvysit_pravdepodobnost_otehotneni.jpgJiž naše babičky věděly, že k otěhotnění není potřeba každodenní sex. Pár by se měl řídit především ovulací ženy, ale také životaschopností spermií. I podle statistik vychází nejvíce početí z pohlavního styku přibližně pět dní před ovulací. Spermie se v pohlavních orgánech ženy pohybují velice rychle a již za hodinu je lze pozorovat ve vejcovodech.

 

___

___

Pokud tam ale vajíčko ještě není, nic není ztraceno. Některé spermie na své cestě za vajíčkem odpočívají a údajně jsou pak ještě silnější než ty první, rychlé.

 

Životaschopnost, životnost a přežití spermií

Spermie navíc vydrží životaschopné 48 hodin, některé dokonce i týden. Proto frekvence sexu i v období ovulace postačí jednou za dva dny.

Vysoké teploty mohou způsobit nejen poruchy ovulace u žen, ale i sníženou pohyblivost spermií.
Jak ukázaly studie u mužů, varlata po "zahřátí" produkují "méněschopné" spermie, které pak mohou mít problém vajíčko oplodnit.

Vliv slin a lubrikačního gelu na početí

Přestože lubrikační gely mohou zkvalitňovat samotný pohlavní styk, podle některých odborníků i babiček není dobré je používat při plánovaném početí. Pro spermie totiž nejsou ideální, a pokud jich chcete do závodu k vajíčku pustit co nejvíce, nechte jim přirozené prostředí. Dokonce i lidské sliny mohou nepříznivě ovlivňovat pohyblivost spermií.

Zrychlit a jinak nabudit spermie prý dokáže i pořádná dávka kofeinu, jež v podobě kávy muži vypijí 2 hodiny před stykem.

Orgasmus ženy zvyšuje šanci na oplodnění

Pravděpodobnost otěhotnění narůstá při dosažení orgasmu.  Když ne přímo při pohlavním styku, pak mazlením po něm. Stahy dělohy a pochvy způsobí nasávání spermatu do děložního hrdla, a tedy i jednodušší cestu k vajíčku.

Některé babičky radí jako nejvhodnější polohu při otěhotnění - misionářskou, s tím, že by si žena měla podložit zadeček polštářem, tak aby spermie měly co možná nejsnazší cestu.

Po styku by si pak žena měla na i několik minut zvednout nohy. Odvážnější rady pak říkají, že by žena měla na třicet minut udělat tzv. svíčku.
 
 
Zdroj: novinky.cz
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny