Příjemnou noc, dnes je úterý 27.2.2024, svátek slaví Alexandr, zítra Lumír.

Zdravé hubnutí - 9 rad jak zdravě zhodit kila a přitom mít radost ze života

 

Jak zdravě zhubnout. nezničit si přitom metabolismus a vyhnout se jojo efektu? Hubněte pomalu, jezte pestrou stravu, hýbejte se, jezte málo  a často, nevynechávejte snídani, nejezte před spaním, pijte vodu, nepijte alkohol a nebojte se exotické stravy a bylinek.

___

___

1. Rychle to nepůjde.
Čím drastičtější dieta, tím pomalejší je látková výměna a větší riziko jojo efektu. Optimální je hubnout o půl až jeden kilogram týdně.

2. Bohatý jídelníček
v bezpečné dietě by měly být obsaženy všechny nezbytné živiny. Jezte také potraviny s obsahem vlákniny. Chrání před zácpou, která se při dietách často vyskytuje.

3. Sportujte
Organizmus zrychlí látkovou výměnu i spalování tukové tkáně. Pohyb během diety i po jejím skončení zpevní tělo a zamezí jojo efektu.

4. Jezte málo a často
Optimální je jíst každé dvě až tři hodiny. Organizmus si lépe poradí s trávením malých a lehkých porcí.

5. Snídejte
Je to nejduiežitéjší jídlo, které vás po celý den chrání před útoky hladu. Organizmus, který je po celý den zatěžován prací, dokáže spálit i poměrně dost kalorickou snídani.

6. Nejezte před spaním
Poslední jídlo byste si měla dát minimálně tři hodiny předtím, než ulehnete. Zažívací trakt během spánku tráví pomaleji a plné břicho vám muže narušit klidné spaní.

7. Hodně pijte
Funkce metabolizmu se tím zrychlí a usnadní vylučování toxinu z organizmu. Pijte minerální vody, šťávy ze zeleniny a neslazené čaje.

8. Zapomeňte na alkohol
Je to nejen kalorická bomba, ale také podporuje chuť k jídlu.

9. Nové chutě
Zdravá a netučná jídla nemusejí být bez chutě. Vyzkoušejte exotické ovoce a zeleninu. Přestaňte používat sůl, která zadržuje v těle vodu, a místo ní používejte bylinky.