Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Závislost na antidepresivech a lécích proti úzkosti - epidemie Čechů

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Závislost na antidepresivech a lécích proti úzkosti - epidemie Čechů Email
Pátek, 23. srpen 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 6927x

zavislost-na-antidepresivech-a-lecich-proti-uzkosti-epidemie-cechuKrachuje vám vztah? Nevadí, jsou tu prášky. Jste nervózní z práce? Pilulky to vyřeší. To si myslí stále více Čechů. Zatímco Američané už léta pláčou nad statistikami o tom, jak velké množství z nich zneužívá antidepresivum Prozac, my jsme si dlouho mysleli,že se nás nadužívání těchto léků netýká. Ale opak je pravdou. Psychofarmaka, tedy "pilulky štěstí" (tj. antidepresiva a anxiolytika - léky proti úzkosti) bere kdekdo a na to, že existují kvůli léčbě opravdu nemocných lidí, zapomínají i samotní doktoři.

___

___

Jak jinak vysvětlit případy, kdy lidé dostali antidepresiva třeba i kvůli rozmrzelosti (náladové rozlady) z nějakého běžného neúspěchu v práci! Mnohdy však lidé o takové léky přímo žádají. Musíme přeci být všichni stále šťastní, plní energie, mít neskutečnou výdrž! Chtějí to po nás v zaměstnání, chce to po nás rodina. Jenže to není v lidských silách, a tak se obracíme k chemii. V letech 2008-2012 se prodej antidepresiv zvýšil o 20%! Můžeme si říkat, že se možná objevilo víc onemocnění, která takovou léčbu vyžadují. To samozřejmě nelze vyloučit, doba je zlá. Ale jíme prášky opravdu kvůli depresím, nebo jen kvůli rozladěnosti?

 

Anxiolytika - léky proti úzkosti (Neurol, Diazepam, Lexaurin)

Navíc ještě spíš než antidepresiva konzumujeme léky proti úzkosti (anxiolytika - Neurol, Diazepam, Lexaurin ad.). A to je nebezpečné, protože na těch vzniká závislost. Přitom takový Diazepam nebo Lexaurin může předepsat i praktický lékař. A nás to svádí už proto, že kdybychom opravdu měli deprese a chtěli se jich zbavit, čeká nás dlouhá léčba. Naštěstí ne každý ale svodům prášků podlehne. Mnozí z nás naštěstí stále ještě dokážou život brát takový, jaký je, a umí problémy brát tak, že patří k žovotu. Podstatné je najít nějaké potěšení i bez antidepresiv a anxiolytik.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny