Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Irisdiagnostika aneb co prozradí duhovka?

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Irisdiagnostika aneb co prozradí duhovka? Email
Pondělí, 02. září 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 9371x

isis-diagnostika-aneb-co-prozdradi-duhovkaPodle zastánců irisdiagnostiky existuje úzká souvislost mezi celkovým zdravotním stavem a vzhledem zabarvené části oka. ato diagnostická metoda je založena na pečlivém pozorování duhovek - podle nich lze zjistit všechny metabolické poruchy a sklony k nemocem. Irisdiagnostika nformuje o stavu vašeho fyzického i psychického zdraví.

___

___

Princip irisdiagnostiky

Podle této metody může duhovka sloužit jako mapa těla. Každá duhovka se skládá z mnoha reftexních nervových zakončení, která jsou nepřímo spojena s různými orgány. Při vyšetření se analyzuje struktura duhovky, její barva, různé skvrny, usazeniny a nepravidelnosti, které vypovídají o stavu, postižení, slabostech jednotlivých orgánů.

 

Co irisdiagnostika umí a neumí

Důležité je vědět, že 80 % znaků na duhovce je dáno geneticky, pouze 20 % změn se zaznamenává v průběhu života na základě životního stylu, způsobu stravování, stárnutí i vlivů životního prostředí. Tato metoda proto neumí rozpoznat nemoci a genetické anomálie orgánů, ale jen analyzuje stav tkání, který se v duhovce odráží. Odhaluje sklony ke dně, artróze, revmatu, dobře určuje příčiny potíží v trávicím traktu, srdečně cévním systému, v případě alergií, astmatu, snížené imunity, chronických zánětů apod.

 

Kdo a jak provádí irisdiagnostiku

lrisdiagnostiku nebo také iridologii provádějí lékaři i nelékaři, vždy by se vám měli prokázat certifikátem potvrzujícím příslušné vzdělání. Často se také zabývají poradenstvím ve výživě a detoxikací přírodními prostředky. Prohlídka očí probíhá za pomoci speciálního přístroje, který duhovku zvětší, a tak zobrazí všechny drobné změny a detaily.

 

Na co si dávat pozor?

Myslete na to, že irisdiagnostika je jen doplňková metoda, která lékařské vyšetření nenahrazuje, proto si raději takto zjištěnou diagnózu dejte potvrdit vyšetřením u lékaře. Více informací najdete na www.irisdiagnostika.eu .

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny