Dobrý večer, dnes je úterý 16.4.2024, svátek slaví Irena, zítra Rudolf.

Vyhlazení vrásek botulotoxinem (botoxem), kyselinou hyaluronovou - průběh, cena, účinnost, pro koho je vhodná

vyhlazeni-vrasek-botulotoxinem-botoxem-kyselinou-hyaluronovou-prubeh-cena-ucinnost-pro-koho-je-vhodna

vyhlazeni-vrasek-botulotoxinem-botoxem-kyselinou-hyaluronovou-prubeh-cena-ucinnost-pro-koho-je-vhodna
Naše pleť stárne. Neúprosný je k ní nejen čas, ale také nepříznivé počasí, znečištěné ovzduší a sluneční záření. Svůj podíl na jejím opotřebování má i nesprávná péče, kouření či hormonální změny. Je jasné, že tvorbu vrásek nezastavíme. Můžeme ji však s využitím moderních přírodních materiálů oddálit.

___

___

Odstranění vrásek pomocí botulotoxinu

Přerušené spojení nervu

Přestože některé z nás tomuto „klobásovému jedu“ stále nedůvěřují, není žádný důvod k obavám. V estetické dermatologii se botulotoxin používá ve velmi nízkých dávkách už léta, a to nejen při odstraňování mimických vrásek, ale také nadměrného pocení. Tajemství vyhlazení vrásek pomocí botulotoxinu spočívá v tom, že se látka vpraví jehličkou do příslušného mimického svalu a v dané oblasti dočasně přeruší spojení nervu se svalem a tak zabrání mimickému svalu ve smršťování. Tím, že se omezí pohyb svalu, se přestanou vytvářet vrásky a pleť se vypne.

 

DŮLEŽITÉ RADY

Kde pomáhá: Botulotoxin je vhodný pro odstranění mimických vrásek na obličeji, zejména mezi obočím, v okolí očí a na čele.

Aplikace: Botulotoxin se do mimických svalů v podkoží vpravuje tenkou jehličkou.

Ošetření: Zákrok se provádí ambulantně, trvá několik minut a není k němu potřeba vyšetření.

Účinek: Efekt nastupuje do týdne a trvá 3-6 měsíců. Je na vás, zda „zkrášlení“ zopakujete. Pokud se pro „vyzmizíkování“ vrásek rozhodnete, svěřte se opět do rukou odborníka!

Doporučení: Po ošetření je nutné po dobu 6 hodin držet hlavu ve vzpřímené poloze, nelehat si a nepředklánět se. Čtyřiadvacet hodin je třeba vyvarovat se větší fyzické aktivity a saunování.

 

Zjemnění vrásek a tvarování kontur obličeje pomocí kožních a gelových výplňových materiálů

Přirozený zdroj mládí

Výsledkem stárnutí jsou nejen mělké a hluboké vrásky, ale také ztráta hydratace a pružnosti pokožky, o kterou se stará tělu vlastní kyselina hyaluronová. Ta se přirozeně vyskytuje např. v kloubech, srdečních chlopních atd. S přibývajícím věkem však její produkce v kůži klesá a pleť ochabuje a ztrácí mladistvou jiskru. Její přirozený zdroj je však možné doplnit ve formě kožních gelových výplňových materiálů.

 

DŮLEŽITÉ RADY

Kde pomáhá: Výplně (např. Restylane) se používají ke zjemnění vrásek, k vylepšení kontury rtů a nosoretní rýhy, redukci povislých koutků úst, doplnění chybějícího objemu ve tvářích, zvětšení malé nebo ustupující brady, obnovení hladké linie dolní čelisti a zjemnění jizev.

Aplikace: Gely s kyselinou hyaluronovou se vpravují do kůže či podkoží jemnými vpichy ultratenkými jehličkami. „Ďobnutí“ může provázet nepříjemný pálivý pocit. Aby mu lékař předešel, znecitliví dané místo pomocí anestetického krému. Jedná se o látky přírodního původu, a proto je pokožka velmi dobře snáší.

Ošetření: Zákrok nevyžaduje žádná speciální lékařská vyšetření. Preparát je možné aplikovat do kůže v podstatě na „požádání“. U lékaře strávíte přibližně půl hodiny.

Účinek: Výsledek uvidíte ihned. Pleť je krásně vypnutá, hladká a „naducaná“. Doba účinku je individuální, většinou se ale pohybuje kolem šesti až dvanácti měsíců. Záleží na tom, jak rychle se gelové výplně vstřebávají do podkoží. Poté můžete zákrok opakovat. Pokud se rozhodnete ho už nepodstoupit, kůže se vrátí do původního stavu.

Doporučení: Šest hodin po ošetření na danou oblast netlačíme a nemasírujeme ji. Tvář můžete jemně omývat vodou, případně nanést lehký make-up. Není také vhodné ten den cvičit, 2-3 dny se opalovat, saunovat či vystavovat tvář většímu chladu.

 

Gel, který vyhladí nerovnosti

Kožní výplňové materiály s kyselinou hyaluronovou se aplikují ve formě gelu jehličkou do svrchních vrstev kůže. Tam na sebe váží vodu a mají schopnost vydržet v místě aplikace několik měsíců. Jde o tzv. „síťované“ materiály, které doslova vyhladí nerovnosti v obličeji způsobené vráskami. S jejich pomocí je také možné tvarovat kontury obličeje, např. tváří a brady. Vzhledem k odlišnému použití existují různé varianty výplňových materiálů lišících se velikostí gelových částic.

Omlazení pokožky pomocí "nesíťované" kyseliny hyalurované

Příčina ochabování kůže

Za svěžest naší pokožky je zodpovědná mimo jiné její hydratace. Jednou z hlavních složek, které se na ní z velké části podílí, je kyselina hyaluronová. Jak ale pokožka stárne a opotřebovává se, obsahuje jí stále méně. Vlivem toho kůže na obličeji, krku, dekoltu a rukou vysychá a je náchylná k tvorbě vrásek a rýh.

DŮLEŽITÉ RADY

Kde pomáhá: Takovéto gely (např. Mesolis) se používají k ošetření částí obličeje, krku, dekoltu a hřbetu rukou.
Aplikace: Přípravek se aplikuje do povrchové vrstvy kůže mikroinjekční stříkačkou. Zákrok je bezbolestný a není třeba se obávat alergické reakce.
Ošetření: Trvá 30 minut a příprava není nutná.
Účinek: Je patrný ihned po ošetření, zpočátku je třeba přijít víckrát po sobě. Pokožka se následkem hydratace napne a zjemní se zvrásněná pokožka.
Doporučení: 0 opatřeních, jež je nutné dodržet po ošetření, vám poví lékař.

Hloubkové řešení hydratace

Kyselinu hyaluronovou už dnes (04.10.2018) obsahuje celá řada pleťových a tělových přípravků na vnější použití. Jenže ty nevyživují pleť do hloubky, a proto bývají jejich účinky krátkodobé. Speciálně upravenou kyselinu hyaluronovou je však možné „doručit“ mikroinjekcemi přímo do pokožky a podpořit tak hloubkovou hydrataci pleti a její dlouhotrvající omlazení. Díky tomu je pleť opět napnutá, jasná a pružná. Důležité je vědět, že gely určené pro tento způsob omlazení jsou takzvaně „nesíťované“. To znamená, že se obsah injekcí rozptýlí a tak se přirozeně dostane do povrchové části pokožky, kde se postupem času dokonale vstřebá. Jednoduše řečeno jde o to, že se gel rozlije do plochy a nezanechá „nerovnosti či bulky“. „Síťované“ materiály, tedy jakési výplně, naopak zůstávají v místě aplikace - a proto slouží k vyrovnávání nerovností v obličeji, vyhlazování vrásek a k modelování kontury obličeje - viz text Zjemnění vrásek...

Jsou zmíněná „omlazení“ určená všem typům pleti?

Aplikace botulotoxinu a výplňových materiálů pro vyhlazení vrásek je vhodná pro všechny typy pleti, tedy pro pleť suchou, mastnou, smíšenou i normální. Obecně tyto zákroky neprovádíme v případě akutního kožního onemocnění v dané lokalitě, např. opar, zánět, ekzém či v případě horečnatých stavů. Volba nejvhodnější metody, produktu, druhu výplně, způsobu a místa aplikace je pak už individuální záležitostí a vždy ji předchází konzultace s lékařem. Na výběr je celá řada druhů. Jednotlivé typy produktů mají různou délku efektu, různou konzistenci, nejnovější typy například již v sobě obsahují anestetikum pro bezbolestnou aplikaci.

 

CENÍK ANEB VÍTE, KOLIK ZÁKROK STOJÍ?

Než navštívíte některou z ověřených klinik, zjistěte si, kolik za zákrok zaplatíte. Uvedené ceny jsou orientační, protože vždy záleží na rozsahu a opakování ošetření.

 

Aplikace botulotoxinu:

- vrásky mezi obočím (glabela) a vrásky v okolí očí od 3950 Kč

- celé čelo, glabela a vrásky v okolí očí současně od 7350 Kč

 

Aplikace gelových výplní s kyselinou hyaluronovou (např. Restylane)

- zjemnění vrásek a tvarování kontur obličeje od 7000 Kč - záleží na spotřebě a vhodném typu materiálu.

 

Aplikace kyseliny hyaluronové pro omlazení pokožky (např. Mesolis)

- ošetření častí obličeje, krku, dekoltu či hřbetu rukou od 5200 Kč - záleží na spotřebě a vhodném typu materiálu.