Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 30.5.2024, svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila.

Vliv sexu na zdraví a délku života

sex_prodluzuje_zivot.jpg Má váš partner menší sexuální nároky a sex ho moc nebaví? Teď máte v rukou dobrý argument- sex prodlužuje život a skvěle spaluje kalorie. Studie, kterou uveřejnil britský časopis Time, hovoří jednoznačně- sex podporuje zdraví a prodlužuje život. Jaké jsou jeho závěry?

 

___

Vliv sexu na délku života a zdraví

1) Vdané ženy a ženatí muži žijí déle než svobodní.
2) Ti, kdo žijí s partnerem, trpí méně depresemi.
3) Existuje vazba mezi pravidelným sexem a jeho vlivem na delší život.

Studie také prokázaly, že muži s pravidelným sexem dvakrát a více týdně, mají menší počet infarktů než ti, kteří se touto činností zabývají méně než jednou měsíčně. Způsobuje to teplo organismu, které vzniká při pohlavním aktu, protože toto teplo rozšiřuje cévy a zvyšuje průtok krve.

Je toho však mnohem více. Ti, kdo se milují jednou a vícekrát týdně, mají až o 30 procent vyšší hladinu protilátek, které omezují vznik infekcí. Pravidelný sex u žen snižuje riziko rakoviny prsů a u mužů rakoviny prostaty, kladně působí na psychiku.

A co víc, při milování se výborně spalují kalorie. Můžete si vybrat, buď budete půl hodiny běhat nebo se s partnerem pomilujete - v obou případech spálíte přibližně 880 kJ a je jasné, který způsob hubnutí je příjemnější. Zkrátka zde platí - spojit příjemné s užitečným.