Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Spálená kůže od sluníčka - léčba bez léků

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Spálená kůže od sluníčka - léčba bez léků Email
Úterý, 14. červenec 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2232x

spalena-kuze-od-slunicka-lecba-bez-lekuNež se začnete mazat nejrůznějšími mastičkami a brát prášky proti bolesti, zkuste využít přírodní pomocníky, které máte doma. Pomoci může aloe vera, brambory, med, zelený čaj, okurky, hlávkový salát, jahody a vinný ocet. Proč pomáhají a jak je využít se dozvíte ve článku.

___

___

ALOE VERA

Jeden z nejlepších přírodních prostředků na zhojení kůže. Obsahuje biologicky aktivní cukry, které urychlují proces hojení. Nejlepší je použít čerstvý gel přímo z rostliny, který zmírní pálení a začervenání. Odřízněte vždy kousek listu a hustým gelem, který se objeví na řezu, potírejte pětkrát denně postižená místa.

 

BRAMOBORY

Určitě víte, že brambory obsahují škrob. A právě ten vám pomůže. Nakrájejte syrovou bramboru na plátky a potírejte jimi opatrně postižená místa. Nebo bramboru nastrouhejte a udělejte si z ní obklad.

 

MED

Jako lék na spálenou kůži ho používali už ve starém Egyptě. Studie potvrzují, že med funguje dokonce lépe, než některé speciální krémy – účinkuje rychleji a mírní bolest.

 

ZELENÝ ČAJ

Zelený čaj obsahuje tanin, který má antivirové a antioxidační účinky. Vezměte pár sáčků zeleného čaje a nechte je vylouhovat v hrnku studené vody. Můžete použít buď samotné sáčky jako obklad nebo spálenou kůži potírat získaným čajovým extraktem. Je také potvrzené, že k ochraně před sluníčkem přispívá pití dvou šálků zeleného čaje denně.

 

OKURKY

Tahle zelenina má především chladivý efekt, ale také obsahuje draslík a hořčík, dva minerály prospěšné kůži. Přiložte na postižená místa plátky čerstvé okurky nebo oloupanou okurku nastrouhejte a použijte ji jako obklad (můžete ji ještě smíchat s bílým jogurtem).

 

HLÁVKOVÝ SALÁT

Nejenže je dobrý k jídlu, ale také dokáže tišit bolest. Povařte listy krátce ve vodě, přeceďte, odvar nechte vychladnout a dejte do lednice. Studeným odvarem pak potírejte pomocí vatových tamponů spálenou kůži.

 

JAHODY

Stejně jako zelený čaj obsahují tanin, který dokáže zmírnit pálení. Udělejte si z nich obklad. Rozmačkejte hrnek jahod, potřete jimi postižená místa a nechte několik minut působit. Pak jahody smyjte čistou vodou.

 

VINNÝ OCET

Kyselina octová je účinným prostředkem na zmírnění bolesti, svědění a záněty. Až se budete večer koupat, napusťte si vanu ne moc horkou vodou, nalijte do ní hrnek vinného octa a ponořte se do ní. Vinný ocet funguje i jako přírodní aspirin. Opatrně prsty vklepejte trochu bílého vinného octa na postižené místo a bolest by měla přestat.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny