Dobré ráno, dnes je středa 21.2.2024, svátek slaví Lenka, zítra Petr.

Sexuální abstinence neprospívá psychice ani tělu

sexualni_abstinence.jpg Sexuální abstinence neškodí pouze tehdy, když je praktikována jen v mírném množství. Přiměřená pravidelná sexuální aktivita tělu prospívá hned v mnoha ohledech - dobře působí jak na psychickou stránku člověka, tak prospívá i organismu. Jak se dočtete v tomto článku.

 

neaktivita

Pravidelný a zanícený sex prokazatelně přináší řadu blahodárných účinků psychologické i fyzické stránce organismu. To vše za předpokladu, že člověk praktikuje takový sex, při němž se nenakazí žádnou přenosnou chorobou či si při něm neubližuje.

 

Milování jako lék

V jedné z nejvěrohodnějších studií zabývajících se celkovým zdravím u osob provozujících různou míru sexuálních aktivit zjistili odborníci z Queens University v Belfastu, že mužům středního věku výrazně prospíval častý sex. Čím častěji se věnovali sexu a dosahovali orgasmu, tím byl jejich zdravotní stav lepší a míra předčasného úmrtí nižší.

Pravidelná a častá ejakulace chrání muže před rakovinou prostaty.

 

Porucha erekce jako příznak nemoci

Sexuální somatické poruchy jsou také výborným ukazatelem řady onemocnění. Tak například porucha erekce u mužů, pokud není psychologického původu, poukazuje často na vnitřní problém. Mohla by to být první známka vysokého krevního tlaku, cukrovky nebo zvýšené hladiny cholesterolu. Je to červená pro vás, abyste beze studu navštívili lékaře.

 

Sex prospívá i ženám

Pravidelný pohlavní život ženskému organismu nesmírně prospívá. Opět platí zásada, chránit se před nechtěným těhotenstvím a pohlavně přenosnými chorobami. Naopak ženy, které sexuálně abstinují, riskují řadu komplikací. U žen po menopauze může dokonce dojít k atrofii vagíny.

 

Duševní zdraví, psychika a sex

Opomenout nesmíme ani psychologické důsledky sexu. Provozovaný v láskyplném vztahu má řadu blahodárných účinků, omlazuje nejen tělo, ale i mysl. Prodlužuje život, zvyšuje pocit uspokojení ze života, sebejistoty, sebedůvěry a zlepšuje náladu.