Dobré odpoledne, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Překyselení organismu - prevence a léčba

prekyseleni-organismu-prevence-lecba
prekyseleni-organismu-prevence-lecba
V dnešní době jsou lidé vystaveni mnohým rizikům onemocnění. Každý jistě zná nejběžnější projevy klasických onemocnění, jako jsou například únava, bolesti, kašel, rýma apod. Nezapomínejme ale, že se lidstvo trápí i dalšími nemocemi, jako jsou například obezita, cukrovka či překyselení organismu. Tyto nemoci však lidé nevnímají stejně, jako třeba vnímají kašel, který je patrný na poslech.
___
___


Za spoustu nemocí, kterými lidé trpí, si však lidstvo může samo. Mnohému napomáhá i nezdravý způsob života. Jestliže člověk žije nezdravě, dostaví se problémy, které jsou s nezdravým žitím spojené: zubní kaz, revmatismus, artritida, ledvinové kameny, plísňová onemocnění, alergie, vypadávání vlasů atd. Jen si vzpomeňme na moment, kdy pociťujeme, že je něco v nepořádku a tělo bojuje s prvními příznaky nemoci. Vedle toho lidský organismus jako chemická továrna neustále pracuje s látkami, které naše zdraví ovlivňují. Jestliže není zachována potřebná rovnováha - míra těchto chemických složek, tělo onemocní. Příčinou takových onemocnění pak často bývá překyselení.

 

Překyselení organismu lidé nevěnují pozornost.

Udržení chemické rovnováhy uvnitř těla není pro člověka obtížné, pokud si však uvědomuje, že je rovnováha potřebná a důležitá k udržení pevného zdraví. Současné situaci bohužel neprospívá ani urychlená doba. Lidé nemají čas vůbec přemýšlet, co je příčinou jejich problémů. Konkrétně u překyselení organismu, jehož viníkem jsou především špatné stravovací návyky, tomu dnešní způsob života nahrává. Nadměrná konzumace kyselinotvorných jídel - maso, tuky, rafinovaný bílý cukr, pití alkoholu a kávy, kouření, užívání chemických léků a na druhé straně minimální či žádná konzumace zásadotvorné zeleniny a ovoce a nedostatečné pití nesycené čisté vody. Zmíněnou množinu faktorů doplňují zamoření životního prostředí průmyslovými jedy, kyselé deště, zbytky pesticidů a herbicidů v potravě, potravinové přísady a konzervační látky a je potřeba připomenout také permanentní psychický stres.

 

K čemu dochází při překyselení organismu?

Kyseliny samozřejmě nejsou jenom škodlivé, tělo je potřebuje ke spalování a získávání energie. Zdravý člověk a jeho organismus žije v „kyselo-zásadité“ rovnováze. Kyseliny začínají být v lidském těle nebezpečné a škodlivé, jestliže kvůli jejich nadměrnému množství v organismu dojde k disharmonii prostředí. Nadměrné množství kyselých látek pak způsobuje poškozování v organizmu.

 

odkyseleni-organismu

odkyseleni-organismu
Mezi tyto patří:

  • Úbytek minerálních látek a s tím související zubní kazy, lámavost kostí, poškozování - praskání cév, což vede k osteoporóze, infarktu a mozkové mrtvici, hemeroidům, nebo křečovým žílám.
  • Uskladňování škodlivých látek, které mají být vyloučeny, díky nimž vznikají: revma, dna, záněty kloubů, tvoření kamenů, přetížení ledvin, nebo narušený krevní oběh, poškození sluchu či zraku, infarkt a mozková příhoda.
  • Ztráta přirozené imunity proti běžným infekčním chorobám, počínaje jednoduchým nachlazením a konče smrtelnými infekcemi.

 

Tělo se samozřejmě této nerovnováze brání: Zvyšuje krevní tlak, pro neutralizaci kyselin využívá minerály uložené v různých orgánech (kostech, zubech, vlasech) a tím dochází k jejich odmineralizování, následuje pak soubor různých zdravotních problémů, které jsou popsány výše. Z těchto faktů plyne, že dlouhodobě působící překyselení organismu vede k těm nejčastějším velice závažným kardiovaskulárním, nádorovým a autoimunitním onemocněním.

 

prekyseleni-odkyseleni-tela-organismu

prekyseleni-odkyseleni-tela-organismu
Jak léčit a zejména předcházet překyselení organismu?

Abychom se zbavili překyselení, je důležité tělu dodávat dostatek zásaditých látek a minerálů. V dnešní době je to ale velmi obtížné, neboť potraviny obsahují stále menší obsah minerálů a vitamínů a trend výskytu těchto látek je i nadále k politování klesající. Řešením této nepříjemné situace jsou potravinové doplňky, které obsahují důležité minerální látky a zásaditý bikarbonát. V České republice se problematice překyselení věnuje také společnost Nutrilife s.r.o., která nabízí kvalitní produkty pro odkyselení organismu a předcházení samotnému překyselení. Majitel společnosti Nutrilife s.r.o. pan Radek Michalík také během „odkyselovací kúry“ doporučuje: „Během kúry je nutné dodržovat dostatečný přísun tekutin, neboť se tělo začne zbavovat vody, kterou zadržovalo z důvodu neutralizace kyselin, a také omezit příjem cukru, soli, kávy, alkoholu a tabáku.

 

Pokud chcete zjistit více informací o léčbě a prevenci překyselení organismu, navštivte internetové stránky www.aktivlife.cz.


prekyseleni-odkyseleni-tela-organismu-2

prekyseleni-odkyseleni-tela-organismu-2
Klíčová slova:

překyselení organismu, organismus, překyselení, onemocnění, minerál