Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Elektronické pípátko na antikoncepci - informace

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Elektronické pípátko na antikoncepci - informace Email
Pátek, 09. prosinec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7335x

pipatko-antikoncepcePípátko je vítanou pomůckou pro ženy, které berou antikoncepci a čas od času zapomenou. Nejen že upozornění na čas užití, ale má i doplňkové funkce. Pípátko je sofistikovaný elektronický systém, který uživatelce připomíná čas, kdy je potřeba užít další pilulku, aby byla zachována antikoncepční spolehlivost. Pípátko na displeji také zobrazuje, v jaké části cyklu se uživatelka nachází, kolik pilulek již užila a kolik ji ještě čeká.

___
___


pipatko-antikoncepcePípátko se automaticky odmlčí v období 7denní pauzy bez pilulek a přihlásí se znovu v čase nového platíčka. Navíc lze platíčko s pilulkami zasunout na zadní stranu přístroje a vytvoří se tak plně funkční komplet, kdy chce-li uživatelka oznámit mechanismu, že pilulku vzala, musí blistr vysunout a tím pilulku rovnou užije. Zvyšuje se tím compliance (spolupráce) uživatelek. Z pohledu lékaře je nejcennější skutečnost, že díky Pípátku výrazně poklesne počet telefonátů či neplánovaných návštěv od chybujících uživatelek.


Jak Pípátko funguje?

Pípátko vám pomůže užívat tabletu každý den ve stejnou dobu, kterou si sama zvolíte tak, aby vám co nejlépe vyhovovala. Od okamžiku, kdy ho aktivujete, vás bude každý den (ve stejnou dobu) pípáním upozorňovat, abyste si vzala svoji antikoncepční tabletu. Chcete-li pípání zastavit, stiskněte hlavní tlačítko na zadní straně, poté se ozvou čtyři pípnutí jako potvrzení.

 

Pokud pípání nezastavíte, bude přístroj pípat tři hodiny. Po těchto třech hodinách se automaticky zastaví, ale za dalších osm hodin začne opět pípat. Tentokrát bude pípání trvat jednu hodinu. Tento druhý mimořádný alarm vás upozorňuje, že již uplynulo 11 hodin od doby, kdy jste si zapomněla vzít tabletu, a že si ji musíte okamžitě vzít. Vezměte si tedy neprodleně vaši tabletu a zastavte alarm stisknutím hlavního tlačítka na zadní straně. Pokud jste tabletu během této hodiny neužila, musíte se okamžitě podívat do kapitoly „co dělat, když zapomenete užít tabletu“ v příbalovém letáku balení vašich antikoncepčních tablet. V případě, že nevíte, co dělat, obraťte se na svého lékaře.

 

Pípátko má zabudovaný systém, který je přizpůsoben speciálně na vaši pilulku. Každý den vás pípáním upozorní, když si máte vzít tabletu. Po skončení 28-denního cyklu Pípátko automaticky začne od prvního dne nového cyklu.

 

pipatko-zadni-stranaCo všechno pípátko umí?

  • pípat ve stanovený čas a tak připomínat pravidelné užití antikoncepční pilulky,
  • pracovat v režimu „21+7“ – 21 dní po sobě ve stejný čas upozorňuje pípáním, pak se na 7 dní odmlčí a 29. den, kdy začnete další nové platíčko, se znova rozpípá,
  • ukázuje na displeji, kolik pilulek jste si už vzala a kolik zbývá do konce platíčka,
  • „2v1“ – na zadní straně jsou drážky, do kterých se dá přesně zasunout platíčko antikoncepce – takže obě, platíčko i pípátko, máte pohromadě,
  • funguje 2 roky od zaktivování,
  • umí „dělat“ i budík.

Kde je možné pípátko koupit?

Např. na www.lekarna.cz

Pozor, nejedná se o reklamní či PR článek. Účel článku je ryze informativní.


 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny