Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Oční laserové operace - otázky a odpovědi, mýty a fakta

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Oční laserové operace - otázky a odpovědi, mýty a fakta Email
Pondělí, 03. červen 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2713x

ocni-laserove-operace-otazky-a-odpovedi-myty-a-faktaMožná přemýšlíte o operaci očí, díky které uvidíte i bez brýlí. Ale pořád ve vás hlodá červík pochybnosti, protože jeden známý slyšel o operaci to a druhý zase ono. Konečné rozhodnutí však musíte udělat sama. Třeba vám k němu pomohou následující otázky a odpovědi.

___

___

S operací u žen je lépe počkat až na období po porodu.

Ženy nemusejí s operací očí vůbec vyčkávat. Jen asi u pětiny žen s vyšším počtem dioptrií se může po ukončení těhotenství zrak mírně zhoršit.

 

Operaci je možné provádět jen do určitého věku.

Věkové omezení neexistuje. Operaci můžete podstoupit kdykoliv, ve 20, ale i v 60 letech. U lidí starších 50 let věku se častěji volí nelaserové formy zákroku, protože bývají v této věkové skupině účinnější a výhodnější a navíc umožňují odstranit potřebu brýlí na čtení. V řadě případů je ale možné vyřešit oční vadu i laserem.

 

V žádném případě nelze operovat děti do 18. roku věku.

Laserové operace dioptrické vady u dětí možné jsou, běžně se operují už děti od deseti let. Tato hranice je důležitá z jednoho jediného důvodu - při zákroku je nezbytné, aby dítě bylo s lékaři schopné spolupracovat. Ale operovat lze i děti mladší, záleží na jejich vyspělosti.

 

U vetšiny očních vad je třeba vyčkat, až se vada plně rozvine a stabilizuje.

Není k tomu žádný důvod. Pouze v případě, že jste před půl rokem neměli žádné dioptrie a nyní máte -0,5 dioptrie (tedy pokud došlo za krátkou dobu k velkému rozdílu hodnot dioptrické vady), doporučuje se počkat.

 

Vysoký počet dioptrií žádná laserová operace očí neodstraní.

Dnes lze úspěšně operovat i pacienty, kteří mají -31 či +16 dioptrií. Ani vyšší počet dioptrií by při použití moderních nelaserových metod neměl být problém.

 

Laserové operace neIze opakovat.

Moderní zákroky pomocí femtosekundového laseru přinášejí nespočet výhod. Jednou z nich je právě možnost kdykoliv v pozdějším životě, pokud se vada zhorší, oko opakovaně operovat, a to i mnoho let po původním zákroku.

 

Po laserové operaci je jedno oko zavázané.

Výhodou moderních operací NeoLasik a NeoLasik HU je nejen rychlost, ale také že nevyžaduje žádnou hospitalizaci či dlouhodobou dočasnou pracovní neschopnost. Člověk navíc ihned po operaci vidí a oči není nutné přelepovat ani používat obvaz

 

ocni-laserove-operace-otazky-a-odpovedi-myty-a-fakta-2

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny