Dobrý podvečer, dnes je pátek 1.3.2024, svátek slaví Bedřich, zítra Anežka.

Nitrožilně podávaný vitamín C - znovuobjevený zázrak nejen pro onkologické pacienty

nitrozilne-podavany-vitamin-c-znovuobjeveny-zazrak

nitrozilne-podavany-vitamin-c-znovuobjeveny-zazrak
Zaklínadlo? Nikoli. Pouze vitamin C, podávaný nitrožilně v infuzích. V současné době vitamin C opět vstupuje na scénu. Je však trochu jiného charakteru, oproštěn od balastních látek – konzervačních a stabilizačních. Vstupuje na scénu pro zvýšení imunity, ale i jako prevence chřipky, prevence cévních a nádorových onemocnění. Dále pro doplňkovou terapii alergií, autoimunitních onemocnění, např. Crohnově chorobě. A nejen to.

___

___

Svoji roli hraje i v boji při již vzniklém nádorovém onemocnění. Dle studií pro podporu imunity a potlačení zánětu je vhodná dávka 0,1 g na kilogram tělesné hmotnosti. V onkologii jsou však nutné mnohem vyšší dávky, působící toxicky na nádorové buňky. Na základě výše uvedených studií onkologická společnost aplikaci vysokých dávek vitaminu C nitrožilně „požehnala“ jako jeden z možných doplňkových podpůrných postupů v komplexním přístupu u onkologicky nemocných pacientů. Význam takto podávaného vitaminu C je zřetelný zejména při snižování nežádoucích účinků klasické onkologické terapie. Zároveň chrání zdravé buňky. Působí ale i proti únavě a slabosti. Celkově zlepšuje kvalitu života pacientů a zvyšuje šanci na vyléčení. Je někdy označován za přírodní chemoterapeutikum.


Častá otázka pacientů: „Proč do žíly? Užívám přece tablety s 1000 g vitaminu C.“

Odpověď:
Běžné dávky vitamínu C ze stravy či tablet pokryjí jen běžné fyziologické potřeby. Do krve se tak přes střevní bariéru nedostane dostatečné množství. A i kdybyste spolykali megadávky vitaminu C, tělo je vyloučí močí. Nitrožilní aplikací se do krve dostane dávka, která působí protiinfekčně, protizánětlivě a antioxidačně.


nitrozilne-podavany-vitamin-c-znovuobjeveny-zazrak-2
nitrozilne-podavany-vitamin-c-znovuobjeveny-zazrak-2
Otázka:  Existuje nějaký důvod nebo nemoc, pro kterou není možné podávat vitamín C nitrožilně?

Odpověď:
Léčba je nevhodná pouze pro lidi s porušenou funkcí ledvin a ledvinnými kameny. Použití vysokých dávek vitaminu C, podávaných v nitrožilních infuzích, schválil i Státní ústav pro kontrolu léčiv. Zdravotní pojišťovny bohužel infuze vitaminu C z veřejného zdravotního pojištění zatím hradit nemohou. Nicméně, vzpomenu-li na řadu pacientů z dob dávno minulých, ale především ze zkušenosti aktuálního charakteru, mohu jen potvrdit v titulu uvedené zvolání: Znovuobjevený zázrak - nitrožilně podávaný vitamin C.