Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Mužský přechod, mužské klimakterium, andropauza - informace

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Mužský přechod, mužské klimakterium, andropauza - informace Email
Pondělí, 09. duben 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5728x
muzsky-prechod-muzeske-klimakterium-andropauza-lecba-priznaky-projevy-informaceŘíká se tomu andropauza a odborníci tvrdí, že to není žádný výmysl. Muži prostě ve vyšším věku procházejí těžkým obdobím, kdy se jim v těle tvoří méně pohlavních hormonů a oni s tím mají potíže. Andropauza je určité období v životě muže, které je naprosto fyziologické a je velice podobné ženskému přechodu.
___
___


I když to tak vypadá, menopauza (ženské klimakterium) není to samé co andropauza (mužský přechod). Menopauza u žen je pouze jedno datum v kalendáři, označující poslední menstruaci v životě. Období před a po tomto datu, trvající někdy i více než deset let, se nazývá klimakterium. S vymizením menstruačního cyklu dochází téměř k zastavení tvorby ženských pohlavních hormonů a tento prudký hormonální skok má za následek řadu příznaků. U mužů takové zásadní změny nejsou. K poklesu tvorby mužských pohlavních hormonů sice dochází, ale tyto změny jsou pouze mírné a pozvolné. Muži mají výhodu, že tvorba pohlavních hormonů se u nich téměř nezastaví. Produkují jich sice méně, ale až do poměrně vysokého věku.


Stárnutí mužským způsobem - příznaky a projevy andropauzy, mužského přechodu

Při andropauze dochází u mužů k hormonálním změnám spojeným se stárnutím. Jaké jsou příznaky a projevy andropauzy se dozvíte na webu www.priznaky-projevy.cz zde.


Sex je strašák

Muži v době andropauzy začínají mít potíže se sexem. Úbytek testosteronu totiž negativně ovlivňuje chuť na sex i výkon během něj. Potřebují víc času, aby dosáhli orgasmu, jsou čím dál náročnější. Problém je, že s tím, jak se jim snižuje touha i výkonnost, snižuje se jim i sebevědomí a pocit jakési životní spokojenosti. Je na nich, jestli si problémy nechají přerůst přes hlavu nebo s nimi začnou něco dělat.


Řešení a léčba existuje

Ženy mají jasno. Když začnou být problémy nesnesitelné, zajdou za gynekologem, a ten jim pomůže. Kam ale mají jít muži? Většina raději nejde nikam, to by byla přece porážka  jejich ega a ztráta mužnosti. Správný chlap má přece všechno vydržet. .Naopak, moderní není říkat si, to musí správný chlap vydržet. ale spíše správný chlap to vyřeší. S některými problémy mu pomůže urolog, s jinými sexuolog nebo psycholog.


Co pomůže?

Problémy se částečně dají zmírnit zdravou životosprávou, ale ta nemusí zvládnout všechno. Další možností jsou různé doplňky stravy, jež lze zakoupit v lékárnách a které pomůžou chybějící energii doplnit a kompenzovat nedostatek hormonů. Jsou to například přípravky s obsahem mateří kašičky, pylu a ženšen. Tak jako ženám v přechodu pomůže umělé podání ženského hormonu, mužům prospěje dodání toho mužského (hormonální substituce). Tyto preparáty může předepsat jen lékař a nesmí je užívat například muži s prodělanou rakovinou prostaty. S psychickými problémy můžou pomoct přípravky s výtažky třezalky. Osvědčenou pomocí při řešení sexuálních potížích a poruchách erekce je dodání L-argininu (esenciální aminokyseliny) v kombinaci se schizandrou a ginkgo bilobou, zabírá i kořen kopřivy nebo kotvičník. Vynikající efekt na poruchy erekce má výše uvedený ženšen (zkušenost mnoha mužů). U ženšenu se žvýká kořen o délce 4 cm jednou za dva dny. Zlepší se mj. duševní pohoda, ženšen také působí detoxikačně, odstraňuje únavu, problémy s pamětí a soustředěním.


Příznaky a projevy nemusí přijít

Stejně jako některé ženy na sobě vůbec žádné příznaky klimakteria nepozorují, může některým mužům období sníženého množství hormonů projít, aniž by si toho všimli. To, jak budou andropauzu prožívat, záleží na genetických faktorech, kouření, obezitě, dietě, alkoholu, stresových situacích, na tom, jak často se věnují pohybu a sportu.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny