Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 13.6.2024, svátek slaví Antonín, zítra Roland.

Laserová operace očí - komplikace, věk, cena, bolest, doba

laserova-operace-oci-cena-bolest-komplikace-vek

laserova-operace-oci-cena-bolest-komplikace-vek
Celkový počet pacientů, kteří si nechali dioptrie odstranit, se odhaduje na 90 milionů celosvětově a asi sto tisíc v Česku. Kdo zákrok podstoupil, nemůže si ho vynachválit. Jaké jsou komplikace laserové operace očí? V jakém věku je vhodné na operaci jít? Bolí operace? Na tyto a další otázky odpoví tato stránka.

___
___


Komplikace operace

Pravděpodobnost, že se po zákroku vyskytnou vážnější komplikace, je mizivá.

V jakém věku je možné jít na laserovou operaci očí

Ideální je objednat se na ni mezi 18. a 40. narozeninami, ale prakticky není problém nechat si oči odoperovat kdykoli. Pouze v případě, že pacient před půl rokem neměl žádné dioptrie, a nyní má -0,5 (krátkozrakost), doporučujeme počkat.
V ostatních případech je čekání zbytečné. Dnes se dá pomocí femtosekundového laseru řešit téměř každá oční vada od krátkozrakosti přes astigmatismus po dalekozrakost.

Jako první vás čeká konzultace s očním lékařem

Před samotným zákrokem je třeba projít vstupní konzultací, kde vám lékaři provedou různá vyšetření a řeknou, jaká metoda je pro vás nejlepší. Před konzultací dva dny nenoste kontaktní čočky, a v den, kdy na ni půjdete, se nemalujte. Připravte si otázky, na které chcete slyšet od lékaře odpověď.

Jak dlouho trvá samotný výkon

Laserová operace se provádí ambulantně a trvá kolem dvaceti minut. Celý zákrok je provedený v jednom kroku. Moderní femtosekundový laser pracuje u metody NeoLASIK 3D Elite podle speciálního režimu, který umožňuje upravit zakřivení oční rohovky v jednom kroku bez nutnosti aplikovat na oko ultrafialové pulsy excimerového laseru. Až půjdete na zákrok, nezapomeňte si s sebou vzít sluneční brýle a pokud možno někoho, kdo vás pak doprovodí domů.

Bolí operace?

Bojíte se bolesti při operaci? Nemusíte. Zvlášť pokud zvolíte ty nejmodernější, NeoLASIK a NeoLASIK HD, nebudete cítit téměř nic.

Opatření po operaci

Po návratu domů je nejlepší na dvě až tři hodiny usnout. Soustřeďte se na dvě důležité věci: nesahejte si na oko a nemněte je. Kapejte si pravidelně kapky podle rozpisu, který jste obdrželi po zákroku. Pokud budete spát, kvůli kapkám se nebuďte. Spánek se zavřenýma očima je první den pro oko důležitější než kapky.

Nepříjemnosti několik týdnů po operačním výkonu

V prvních měsících vás večer můžou oslňovat pouliční lampy a protijedoucí auta. Může se také stát, že uvidíte trochu zamlženě, ale to se časem srovná.

Cena laserové operace očí

V ceníku všech středisek se dozvíte, ze výkon stojí kolem 12 do 35 tisíc Kč. Cena záleží nejen na klinice a přístrojích, které používá, ale i na typu zákroku a vaší vadě.