Příjemnou noc, dnes je úterý 3.10.2023, svátek slaví Bohumil, zítra František.

Káva a kofein odstraňuje z těla vápník, hořčík

kava_kofein_odbourava_horcik_vapnik_z_kosti.jpgZkuste si o pracovní přestávce dát i něco jiného než jen kávu, která způsobuje vyplavování cenných živin z kostí. Jistě již víte, že káva, čaj a další nápoje obsahující kofein mohou způsobit, že se budete cítit čilejší, ovšem tento pocit získáte pouze za tu cenu, že kofein podpoří úbytek vápníku, hořčíku a dalších látek, potřebných pro budování kostní hmoty, které budou z těla odcházet s močí.

 

___

Kosti jsou křehčí

Důsledkem je zvýšené nebezpečí vzniku zlomenin. Vhodnější alternativou kávy, obyčejného čaje a dalších nápojů s vysokým obsahem kofeinu je například zelený čaj, který má ve srovnání s kávou pouze čtvrtinový obsah kofeinu a kromě toho obsahuje antioxidanty, které zabraňují vzniku srdečních onemocnění a zhoubných nádorů.


Jak bojovat proti únavě bez kávy?

Ještě vhodnější je držet se bylinných čajů, které podporují úroveň energie v těle. Vhodný je například čaj mátový nebo ženšenový.

Nejideálnějším způsobem překonávání polední ospalosti je krátká procházka. Jestliže si nemůžete dovolit odejít z pracoviště, zkuste si lehnout na záda a opřít nohy o stěnu. Tím, že budete mít dolní končetiny výše než hlavu, dostane se vám do štítné žlázy a do mozku větší množství krve, která by se jinak hromadila v nohách. Tuto polohu kombinujte se strečinkovým cvičením a uvidíte, že se budete cítit svěží i bez kofeinové berličky, kterou byste stejně za několik málo hodin potřebovala znovu.

Jestliže jste skutečně unavení, možná že by bylo nejlepší na chvíli se únavě poddat a dopřát si krátký posilující spánek.Pokud budete spát méně než půl hodiny a dopřejete si tento odpočinek brzy odpoledne, měli byste podle odborníků dosáhnout dostatečného osvěžení.

 

Přírodní léčba únavy, poruch paměti a soustředění

Nemáte rádi chemii? Neradi jíte tablety? Pokud se chcete vydat přírodní cestou, můžete zkusit ženšen pravý. Kde se dá v ČR sehnat ženšen pravý se dozvíte zde. Žvýkají se 4 cm kořene rostliny jednou za dva dny. Zlepšuje nejen schopnost erekce, ale též poruchy paměti, soustředění, nálad. Působí detoxikačně a blahodárně i na další systémy lidského organismu.