Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Je nutné očkování? Klíšťová encefalitida, žloutenka, HPV (papilomavirus)

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Je nutné očkování? Klíšťová encefalitida, žloutenka, HPV (papilomavirus) Email
Středa, 24. červenec 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2840x

je-nutne-ockovani-klistova-encefalitida-zloutenka-hpv-papilomavirusOčkování je jeden z nejdůležitějších objevů v historii. Umožňuje držet pod kontrolou závažné infekce, na něž se dříve umíralo a někde ještě umírá. Každý člověk je denně vystaven hrozbám infekčních nemocí. Organismus prochází těžkou zkouškou, aby se před nemocemi ubránil. Prevencí i pomocí je očkování. Někteří lidé se domnívají, že vakcinace je zbytečná. Jedině neustálým udržováním vysoké proočkovanosti populace však můžeme dosáhnout potlačení nemoci a ochrany celé společnosti včetně těch, kteří nemohou být očkováni.

___

___

Pokud o některé z vakcín přemýšlíte, neváhejte se zeptat na vše, co vás zajímá. Jde o vaše zdraví! Na otázky vám odpoví váš praktický lékař, případně vás může rovnou naočkovat. Více informací zjistíte na www.ockovacicentrum.cz  nebo na bezplatné telefonní lince některého z očkovacích center (800 123 321). Zde se také můžete objednat, případně domluvit konzultaci s lékařem a v nejbližším centru si nechat vakcínu aplikovat.

 

KLÍŠŤOVÁ ENCEFALITIDA

Práce na zahradě, kempování, pěší turistika, ale i procházka v městském parku s sebou nesou nebezpečí napadení klíšťaty. Ta infikovaná se vyskytují téměř po celé naší republice a mohou způsobit klíšťovou encefalitidu (říká se jí také klíšťovka či klíšťový zápal /zánět mozku). Jde o infekční virové onemocnění napadající mozek a mozkové blány, které má závažný průběh i následky! Jak se projevuje klíšťová encefalitida se dozvíte na webu www.priznaky-projevy.cz

Doba léčení trvá nejméně 3 týdny. U některých lidí může dojít až ke vzniku trvalých postižení, mezi něž patří obrna či chronické migrény. Nejohroženější skupinou jsou lidé starší 60 let.

 

Vakcína:
Učinnou ochranou proti klíšťové encefalitidě je očkování obsahující 3 dávky.

 

ŽLOUTENKA (HEPATITIDA)

Teplé měsíce jsou ideální příležitostí k výletům. Jenže cestování s sebou nese riziko nákazy žloutenkou typu A. Žloutenka neboli hepatitida je virová infekce jater. Zdrojem nákazy je nemocný člověk, který žloutenkový virus vylučuje stolicí 1-2 týdny předtím, než se u něj samotného objeví první příznaky této choroby.
Jak se projevuje žloutenka (hepatitida, ikterus) se dozvíte na webu www.priznaky-projevy.cz

Onemocnění se šíří tělesným stykem, rukama nebo prostřednictvím kontaminované vody a potravin.

 

Vakcína:
Existuje více druhů vakcín proti žloutence. U všech počítejte se dvěma dávkami, které se aplikují s odstupem 6-12 měsíců.

 

je-nutne-ockovani-klistova-encefalitida-zloutenka-hpv-papilomavirus-2HPV, PAPILOMAVIRUS

Možná na vaši dospívající dceru čeká v brzké době láska. Pamatujte na ochranu dívky před nákazou lidskými papilomaviry (HPV). Jsou sexuálně přenosné a některé druhy bývají nejčastější příčinou karcinomu / rakoviny děložního čípku. Vakcinací lze riziko vzniku rakoviny snížit. Očkování je ideální realizovat PŘED PRVNÍM POHLAVNÍM STYKEM dívky.
Jak se projevuje infekce HPV (lidským papiloma virem) se dozvíte na webu www.priznaky-projevy.cz

 

Vakcína:
Očkování je nejúčinnější, je-li provedeno u dívek a žen mezi 10.-26. rokem věku. Sérum se podává injekčně ve 3 dávkách naočkovaných během 12 měsíců.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny