Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Texty Zdraví, životní styl Jak zpomalit stárnutí - netradiční procedury proti stárnutí

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak zpomalit stárnutí - netradiční procedury proti stárnutí Email
Pondělí, 02. duben 2018 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 928x

 

jak-zpomalit-starnuti-netradicni-procedury-proti-starnutiZapomeňte na chvíli na známé krémy a procedury, které mají zabránit stárnutí vaší pokožky. Seznámíme vás nyní s těmi méně obvyklými způsoby, jak zastavit působení času na vaši pleť. Mladistvý vzhled není pouze o vráskách. Ty najdete na tváři i u mladých. Po padesátce se ale více zaměřte na jas, barevně sjednocený tón, eliminaci zarudnutí a zvýšení pevnosti a hutnosti vaší pleti. Dnes vám nebudeme radit tradiční metody ale zaměříme se na méně známé, avšak přesto velmi účinné způsoby omlazení pleti.

__

__

Mateří kašička a dlouhověkost

Med je známý včelí produkt, který lidé používají již celá staletí. Našel své využití jako přírodní sladidlo, ale také ve farmaceutickém průmyslu jako léčebný prostředek a také v kosmetice. Mateří kašička proto platí za kouzelnou ingredienci proti stárnutí, obtížně se ale získává, proto je tak unikátní. Tento včelí produkt se v kosmetice velice cení pro jeho vysoký obsah bílkovin, jednoduchých cukrů, mastných kyselin, antibiotických a antibakteriálních složek, vitaminů A, B, C, D, E a K.

 

Bylinky pro vyhlazenou pleť

Domácí maska s mateří kašičkou pokožku nejen skvěle hydratuje a vyživuje, ale i vypíná a sjednocuje barvu pleti. Kašičku můžete smíchat se svým oblíbeným hydratačním krémem a pravidelně nanášet na vaši pokožku. Jitrocel kopinatý většina lidí zná spíše pro jeho protizánětlivé účinky. Přesto má nazastupitelné místo právě v boji proti stárnutí. V jeho listech se ukrývá množství pleti prospěšných látek v čele s vitaminem C, zinkem a slizové látky, které při styku s vodou vytvářejí roztok, který zklidňuje a zjemňuje pokožku. Mast z jitrocele si nemusíte vyrábět doma, je běžně k dostání v lékárnách. Olej ze šípků je také vysoce ceněná látka v boji proti stárnutí pokožky. Obsahuje vysoké množství karotenoidů a více nenasycených mastných kyselin, které podporují stavbu buněk, vitaminy aktivně podporující tvorbu kolagenu a vyšší podíl karotenoidů bojujících s pigmentovými skvrnami. Díky nim též udržuje ideální hladinu hydratace a zabraňuje její ztrátě. Tento olej je výjimečný tím, že nezanechává pocit mastnoty. Díky této vlastnosti je možné olej nanášet přímo na pleť místo krému. Výsledkem pravidelného používání je vyhlazení stávajících vrásek a zabránění vzniku nových vrásek nebo pigmentových skvrn. Možná jste už o podobných metodách četla nebo slyšela. Nevypadají možná vábně, ale často dokážou opravdové zázraky.

 

Hlemýždí sliz a jiní neobvyklí pomocníci

Jedná se například o aplikaci hlemýždího slizu. Ten totiž obsahuje celou řadu látek pro mladistvý vzhled. Včetně kolagenu a elastinu, tedy proteinů, díky kterým je pleť hladká a bez vrásek. Mezi jeho další významné složky patří vitaminy A, C a E, které pleť čistí, vyživují a zbavují zašedlého odstínu, kyselina glykolová, vhodná pro exfoliaci, a kyselina hyaluronová, která na sebe výborně váže vodu. Pokud vám však představa šneků na vašem obličeji přijde jako způsob mučení, můžete si krém s obsahem slizu vyzkoušet ve formě látkových nebo gelových masek. Podobnou netradiční procedurou je aplikace kolagenu, který mají v kůži prasata. Ten je velice podobný tomu lidskému, proto se v některých případech přidává do krémů a masek proti stárnutí. Některé krémy dokonce obsahují až sedmdesát procent kolagenu. Bohužel se zatím nepodařilo prokázat, že by kolagen měl velké účinky. Ale za zkoušku určitě nic nedáte!

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny